• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
tgrosariu

RESTRICTII EUROPA

5 postări în acest topic

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rog un coleg care stie mai bine daca se poate circula decat cu capul tractor pe restrictie in (franta-luxemburg-germania). Toata lumea imi zice ca se poate dar mie nu mi se pare asa ok ca ma gandesc ca se pune restrictia la tot ce depaseste M.M.T.A 7,5 tone. Astept o parere. Va multumesc

Editat de fery20

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Restrictiile sunt la MMA , masa maxima autorizata , chiar  daca un autotractor are ,, tara ,, /masa proprie mai mica devat 7.5 tone nu poate circula , pentru ca are mma 18 /19

kasyry apreciază asta

Partajează acest post

Link spre post

Mersi mult Mario pentru raspuns. Asa ma gandeam si eu ca nu are cum sa puna restrictia in functie de tarra autotractorului. Culmea ca pe absolut toti colegii care i-am intrebat prin statie mi-au zis ca pot circula fara probleme;D

Partajează acest post

Link spre post

Buna ziua,

Astazi 8 decembrie e restrictie pe Austria intre orele 00- 22, soferul se afla la Gottlesbrunn, la 40 de km de  Nickelsdorf ( granita cu Ungaria ).

Intrebarea mea este : aceasta portiune de drum Gottlesbrunn- Nickelsdorf este inchisa? Ce riscuri implica daca merge acesti 40 de km ? Ma puteti ajuta cu un raspuns? Multumesc!!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum