Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

RESTRICTII EUROPA


Postări Recomandate

  • 1 year later...
  • Members

Rog un coleg care stie mai bine daca se poate circula decat cu capul tractor pe restrictie in (franta-luxemburg-germania). Toata lumea imi zice ca se poate dar mie nu mi se pare asa ok ca ma gandesc ca se pune restrictia la tot ce depaseste M.M.T.A 7,5 tone. Astept o parere. Va multumesc

 

Editat de fery20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mersi mult Mario pentru raspuns. Asa ma gandeam si eu ca nu are cum sa puna restrictia in functie de tarra autotractorului. Culmea ca pe absolut toti colegii care i-am intrebat prin statie mi-au zis ca pot circula fara probleme;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

Buna ziua,

Astazi 8 decembrie e restrictie pe Austria intre orele 00- 22, soferul se afla la Gottlesbrunn, la 40 de km de  Nickelsdorf ( granita cu Ungaria ).
 
Intrebarea mea este : aceasta portiune de drum Gottlesbrunn- Nickelsdorf este inchisa? Ce riscuri implica daca merge acesti 40 de km ? Ma puteti ajuta cu un raspuns? Multumesc!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Moderators

INFORMAȚIE PRELUATA:
Atentionare Spania! Suspendarea tranzitului național și internațional al camioanelor și a operațiunilor de încărcare și descărcare pe întreg teritoriul provinciei Guipúzcoa (inclusiv punctul de frontieră IRUN la vest de granița cu Franța, unul dintre cele mai utilizate în transportul internațional) începând de la ora 00:00 a zilei de 2 ianuarie 2018 până la ora 24:00 a zilei de 5 ianuarie 2018.

Decizia a fost luată la solicitarea Comitetului național spaniol de transport rutier, fiind determinată de protestul împotriva unei noi taxe în această provincie, care va intra în vigoare la 1 ianuarie 2018.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.