Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

1todrive Firma din Olanda


Postări Recomandate

  • Members

Daca ati mai vazut asa ceva in 2014.... aplic la ei pentru un post de sofer tir si dupa cum vedeti mai jos, incredibil ce raspuns:

Thank you for your application via our website

http://www.1todrive.com.

Unfortunately I must inform you that we are unable to offer you a position since

there are employment restrictions for non-EU citizens. ( s-au nu vad eu bine ??? )....lol~!

traducere ( pentru cine are nevoie ): "Din pacate va informam ca suntem in imposibilitatea de a va oferi un post datorita restrictiei de angajare pentru cetatenii non-eu"

We wish you the best of luck in your job search.

-cel putin incheie politicos: " va urez mult noroc in cautarea unui job"

Met vriendelijke groet,

Wouter Cichowski

[cid]

1ToDrive B.V.

* Ekkersrijt 4409, 5692 DL Son

* +31 (0)88 522 52 25

* +31 (0)88 522 52 01

Tare domnule Wouter Cichowski.... tare rau !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Daca ai cetatenie romina tu nu esti cetatean non-ue[si atunci e o greseala si ii explici acest lucru]...dar daca ai cetatenie moldoveneasca,sau dintr-o alta tara care nu face parte din spatiul UE atunci e normal raspunsul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Iti dai seama ca sunt roman, am specificat acest lucru in form-ul care trebuie completat la aplicare. Probabil ignoranta nu le da voie sa-si revizuiasca cunostintele despre statele membre UE. I-am adus aminte ca suntem in UE si am cerut sa-mi reconsidere cererea.

Oricum penibili, chiar daca accepta ma astept la orice daca din start par asa aerieni.

Asta este, romania pe ultimul loc sau chiar afara se pare din punctul altora de vedere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • Members

Corect,mai nou aceasta firma a inceput sa angajeze romani,mai mult de atat am aflat recent ca au ceva birou de recrutare,deschis in Romania..

  Eu sunt angajat la ei din septembrie 2016. Este cu siguranta cel mai bine platit job ca sofer pe care l-am avut in ultimii 15 ani. Contract legal pe Olanda,cu respectarea normelor olandeze in materie de munca. Banii ajung si la 3000 eur poate chiar peste,asta depinde de firma la care vei fi plasat sa lucrezi,ei fiind o agentie cu foarte multe contracte.Nu plaseaza doar români sau polonezi,au de asemenea foarte multi olandezi carora le dau de munca.. revin cu informatii,daca sunt intrebari,le astept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Acum 2 ore, bogdan_tg a spus:
Salut. Tu la ce firma lucrezi? 

 

 

 

 


Salut
Am 5 ani în Spania locuiesc la Madrid cu soția. Am 5 ani experienta pe frig. Fac un fel de tur retur .
Și am vrea sa facem ceva schimbări. La sfârșitul lunii martie plecam spre ro.
Ma interesa programul de lucru .condiții, colectivitatea....
 

 

 

 

 

Editat de cico_3504
unit comentarii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, mrpetronel a spus:

Corect,mai nou aceasta firma a inceput sa angajeze romani,mai mult de atat am aflat recent ca au ceva birou de recrutare,deschis in Romania..

  Eu sunt angajat la ei din septembrie 2016. Este cu siguranta cel mai bine platit job ca sofer pe care l-am avut in ultimii 15 ani. Contract legal pe Olanda,cu respectarea normelor olandeze in materie de munca. Banii ajung si la 3000 eur poate chiar peste,asta depinde de firma la care vei fi plasat sa lucrezi,ei fiind o agentie cu foarte multe contracte.Nu plaseaza doar români sau polonezi,au de asemenea foarte multi olandezi carora le dau de munca.. revin cu informatii,daca sunt intrebari,le astept!

Am lucrat si eu la ei. Sincer se poate si mai bine. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Am lucrat si eu la ei. Sincer se poate si mai bine. 


Am înțeles.....oricum și Spania........gata s.a dus ...
Eu ma gândesc la un început în Olanda și cred ca e ok prin agenție


Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru colegul care a intrebat daca te ajuta cu cautarea cazarii. Eu unul nu mi-am luat cazare,fac international si nu vreau sa platesc o cazare pe care sa o vad doar in week-end,nu am familia aici,dar am bazut pe pagina lor de fb ca pentru posturile de soferi distributie (doar national) pun ei la dispozitie cazare in camere singur sau dublu dupa cum prefera fiecare sa plătească. Detaliile de genul asta le gasiti la ei pe site daca le cautati.

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

bogdan_tg ai zis bine,se poate si mai bine,eu nu am zis ca e job-ul perfect pentru toata lumea,fiecare dintre noi cautam ceva pe placul nostru,si eu am unele nemultumiri dar sunt minore in comparatie cu avantajele. In primul rand gresim ca punem pretentii sa fim tratati egali cu olandezii in timp ce noi asteptam sa ni se puna la dispozitie facilitati extra deoarece suntem straini si avem nevoi diferite de ai lor,gen masina de spalat la garaj.. Ei gandesc ca olandezii nu au nevoie de masina de spalat la garaj pentru ca au casa unde sa isi spele hainele..asta este un exemplu.

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegule,cum am recomadat mai sus,este mai indicat sa intri pe site-ul lor sa verifici tot ce vrei,ma indoiesc ca gasesti pe aici prea multi de la ei care fac distributie.. Din ce am vazut eu ajungi zilnic "acasa" si ai nevoie de masina proprie sa te deplasezi la si de la garaj..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

EU MERG IN AUGUST LA LUCRU POATE VREUN COLEG CARE LUCREAZA ACOLO SA MA INFORMEZE DACA DORESTE?marianramonsv@gmail.com    O ZI BUNA!

 

renunta la excesul de litere mari...nu as vrea sa te banez

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Atenție celor care vor sa plece cu aceasta agentie în Olanda, 1 Todrive (inclusiv agentia mama din Olanda) . Nu este serioasa , oferta e una și contractul e altul. Stați câte 2 în camera si 4 in apartament (deși au spus 2 in casa fiecare cu camera lui)cu o singura cheie la intrarea în casa, fără parcare asigurata -va plătiți parcarea, în contract scrie ca training -ul e platit dar nu e așa, orele de curs de olandeza  nu sunt platite.  AGENTIA VĂ TRATEAZĂ CA ȘI SCLAVI

Editat de cico_3504
ortografie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.