Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Caut de munca... sunt deja initiat


coolbear

Postări Recomandate

  • Members

Sofer nefumator 29 ani B,C,D,E card tahograf digital,certificat profesional transport marfa,ADR cisterne+colete.Am 3 saptamani pe cap tractor + semiremorca si 2 saptamani pe tandem practica facuta in Belgia,Franta,Germania si Olanda.In toata aceasta perioada am codus,am lucrat cu transics-ul ,am completat CMR-uri cu nr de referinta,nu stiu prea bine engleza doar cat sa imi indeplinesc sarcinile m-am descurcat singur sa comunic cu personalul firmelor pentru procedura de descarcare sau incarcarea marfurilor nr rampa.Am facut decopertari asigurarea marfii cu chingi si presuri de cauciuc.Am descarcat si incarcat cu transpalet electric zis (Liza).Am facut curse pentru TNT expres Belgia-Franta cu vagon duba cu sigiliu tura de noapte.Am facut conectari si deconectari, am bagat la rampa.Am condus DAF XF 410 automata si SCANIA mai veche manuala.

Contact: 0040755227588 Email:lupubogdan99@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Sofer nefumator 29 ani B,C,D,E card tahograf digital,certificat profesional transport marfa,ADR cisterne+colete.Am 3 saptamani pe cap tractor + semiremorca si 2 saptamani pe tandem practica facuta in Belgia,Franta,Germania si Olanda.In toata aceasta perioada am codus,am lucrat cu transics-ul ,am completat CMR-uri cu nr de referinta,nu stiu prea bine engleza doar cat sa imi indeplinesc sarcinile m-am descurcat singur sa comunic cu personalul firmelor pentru procedura de descarcare sau incarcarea marfurilor nr rampa.Am facut decopertari asigurarea marfii cu chingi si presuri de cauciuc.Am descarcat si incarcat cu transpalet electric zis (Liza).Am facut curse pentru TNT expres Belgia-Franta cu vagon duba cu sigiliu tura de noapte.Am facut conectari si deconectari, am bagat la rampa.Am condus DAF XF 410 automata si SCANIA mai veche manuala.

Contact: 0040755227588 Email:lupubogdan99@yahoo.com

Te crezi inițiat la 5 săptămâni de activitate? :-?

Ce să îți urez...! Să ai Baftă.. Ai nevoie de ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumesc .. dar uite ca sunt multi dintre colegi care nu au avut aceasta sansa de a sta aceste 5 saptamani sa puna el mana pe volan sa faca o parcare o cuplare.... sa simta el volanu sa vada cum se vireaza,si in tot acest timp am mai si condus.Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar sigur sunt incepatori daca il pui fata in fata cu o prelata nu stiu de unde si cum se desface... si in tot aceasta perioada am invatat si inca sunt de invatat foarte multe.Eu nu stiam cum arata un CMR pana nu am plecat 5 saptamani pe banii mei si am stat cu 2 colegi care m-au ajutat foarte mult.Multi vor sa aibe aceasta sansa dar nu prea te ia nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

5 saptamani pe banii tai e inconstienta nu invatatura , sa nu dea sfantul sa te prind pe aici cu lupte mucitoresti ca vrei confitii bune de munca si ii judeci pe cei care fac aceasi prostie ca tine . forumul nu promoveaza munca gratis si nu sustine ceea ce faci tu , deci atentie mare de acum inainte . SI NU NEGOCIEZ !!

La ce ai scris aici sa nu te astepti ca un patron care vede mesajul sa te plateasca , asa ca ........ ori pui mana si te indrepti ori te lasi de meserie , sunt destule cu speranta ca nu vei face munca patriotica in toate , soferia nu e unica cale de supravieturie . toate cele bune .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mario deci eu am fost la prieteni din bloc care presteaza aceasta meserie si nu imi pare rau ca am avut foarte multe de invatat in toata ceasta perioada... Ma duc la o firma si cer sa ma angajeze si ma intreaba angajatorul ce stiu sa fac si eu nu stiu sa fac o cuplare sau sa fac o decopertare stau si ma uit la prelata ca nu stiu de unde se da drumu e mai bine.. si acum majoritatea firmelor te pune la proba daca nu ai avut de unde sa le inveti cum te prezinti acolo sa ma rog de ei sa ma ia sa le muncesc pt 200 de euro ca sa ma tine 2 luni la munca si dupa sa imi zica da nu esti bun ca lor le convine sa faca asta sa tina numai incepatori si sa le dea cate 200 euro .. una e cand ma duc la o firma si ii arat ca stiu sa fac ceva si alta e sa ma rog de ei sa ma primeasca sa ma initieze ei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu prea ma bag eu cu postarile, dar vreau sa iti spun un lucru.

Nu trebuie sa te rogi de nimeni. Nu sa nascut nimeni invatat si asta iti ofera avantajul de a te scuza la inceput.

Toate lucrurile se invata.

Odata ce un angajator are nevoie de un incepator el se asteapta ca tu sa nu stii sa faci nimic. Nu stiu daca e bine sau nu ... dar el ar dori mai degraba sa te modeleze dupa cum doreste el . Poate tu in initierea ta ai avut parte de un invatacel mai putin corect in a respecta regulile sau pasii care trebuiesc de urmat intro astfel de meserie si angajatorul stie ca unul invatat , e mai greu sa il modelezi.Cred-ca ,fiind incepator e mai important sa fii ambitios ,serios si loial primei firme care te angajeaza si te si plateste decent pentru munca depusa. Eu asta cred ca se asteapta sa primeasca un angajator de la un angajat. De condus poate conduce oricine ,de tras o prelata si de scris un cmr la fel ...trebuie doar vointa si sa ai capul pe umeri !

Este strict parere mea.

Iti urez mult succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cred ca am fost inteles gresit in mesajul meu de angajare ... Tot ce am scris acolo ma reprezinta atat ma duce pe mine capu sa fac la un interviu, la o firma daca voi fi selectat.Am vazut un post a unui coleg ca este in stare sa si plateasca pe cineva numai sa il invete sa faca o cuplare, si nu gaseste.Si as fi vrut sa am mai mult sprijin din partea colegilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.