Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

International


savimbi

Postări Recomandate

  • Members

Da Kenworth ai dreptate,in New Zeeland sunt cu miile,am fost uimit de cate capuri tractor International si Kenworth vedeam pe autostrazi,plus de asta pentru piata Australiei si New Zeeland pisele auto pentru ele sunt cele mai ieftine fata de cele europene,iar pretul combustibilului este destul de mic.

Sper sa am ocazia cand ma intorc inapoi sa ma joc cu unul ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

normal ca au ditamai spatiu avand in vedere ca americanii sunt atat de grasi incat abia se tarasc pe picioarele din spate. cat despre calitatea materialelor folosite si a designului interior sincer cred ca noi europenii suntem mult mai sofisticati decat atat...cum mah sa pui o imitatie de lemn prost pe un plastic si mai infect gri tare(nu e si el capitonat cu buretel dala) ca dracu, sa faci niste sertare care iti iau ochii pe afara si inauntru o mocheta pe care nu o am nici macar in cotet la caine (nemaipunand la socoteala ca mai e si dezlipita). Ce dracu au gandit cand au facut schimbaorul ala cat casa? Nu au auzit de imbinari universale(universal joints)? Oare un singur om a proiectat butoanele unitatilor de aer conditionat (cele de pe bord) la toate masinile americane ca ale dracu butoane rotitoare sau cum s-or numi seamana cu cele care le aveam la Astra mea din 93?Peste tot in lume avem pe butoane semne conventionale...la ei nu... scrie in engleza ca parca engleza e folosita in toata lumea. In America exista vreun producator de lentile optice? In Europa cunosc cel putin 2 de aceea avem faruri cu blocuri optice si nu reflectorizante cum aveau daciile pt ca alea implica consum mai mare de curent care este egal cu un consum mai mare de combustibil. si mai sunt o gramada de cretinisme la tirurile americane si la masinile lor in general dar mi-e lene si scarba sa mai scriu despre ele... sper sa nu supar pe nimeni dar cei de la Top Gear au avut mare dreptate cand au zis ca le mai trebuiesc 50 de ani pana sa vanda masini in europa altor persoane in afara de cei care nu conduc

AMS85,un pic de autocontrol pe  filiera ortografie si exprimare ar fii binevenit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Imi cer scuze pt greseli!Am postat in jurul orei 4 dimineata si eram destul de obosit. Imi cer scuze inca odata daca pentru cei care se simt jigniti de post-ul meu.Este doar o parere subiectiva...poate prea subiectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Imi cer scuze pt greseli!Am postat in jurul orei 4 dimineata si eram destul de obosit. Imi cer scuze inca odata daca pentru cei care se simt jigniti de post-ul meu.Este doar o parere subiectiva...poate prea subiectiva.

Ok, iti respectam punctul de vedere, asta este unul dintre princiipile democratiei,respectul reciproc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Vizitator Anonymous

    La momentul respectiv au luat decizia cea mai buna!International s-au ambitionat cu motoarele lor Maxx-force EGR cu care n-au ajuns prea departe!Dar in ziua de azi daca ar fi sa aleg intre un International cu motor Cummins ISX si un Volvo as alege International!Si mai mult ca sigur as alege un camion adevarat,model 9900,unul dintre ultimele clasice de la international,si nu un camion de plastic(pro star sau lone star)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

  eu am vazut un "bengalez" cand spun bengalez ma refer la propriu la un indian din india care a fost in vacanta la el in tara si si-a adus pentru camionul lui niste capace de la el din India,din alea vopsite turbat in toate culorile curcubeului,si se potrivesc pe camionul lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  eu am vazut un "bengalez" cand spun bengalez ma refer la propriu la un indian din india care a fost in vacanta la el in tara si si-a adus pentru camionul lui niste capace de la el din India,din alea vopsite turbat in toate culorile curcubeului,si se potrivesc pe camionul lui!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D lasa-ma, ca m-ai dat pe jos de ras. Cred ca daca ma si intalnesc cu el... s-a terminat, acolo mor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.