Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Meseria de sofer


andreiy

Postări Recomandate

  • Members

Salut,sunt nou pe acest forum,mai precis ma-m inregistrat pentru a intelege mai bine meseria de sofer pe tir/camion etc.

Inca nu posed categoriile C,CE urmeaza in cursul saptamanii sa iau o decizie

Din cate am citit eu pe alte forumuri viata nu e roz deloc (nici un job nu e pana la urma..)eu personal nu pot sa conduc mai mult de 7 ore daca is odihnit aici intervine si treaba cu orele de condus,chiar in asa hal esti obligat de patroni sa conduci fara pauze mai mari? Iar din cate am vazut,e o adevarata arta in a intelege limitele legale de condus si cele de repaus.Fara atestat adr si card tahograf presupun ca nu poti lucra in domeniu? (aici ma refer la vechiulele de peste 3,5 tone).Daca incep scoala anul asta si se modifica legislatile obtineri unui permis,iar eu dau proba practica si teoretica doar anul viitor,dupa ce legislatie o dau? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

dupa legislatia din acel moment

la restul nu e asa complicat...regulile sunt destul de simple si explicate corect..numai ca romanul e invatat sa fenteze...cu diverse metode si de aici incepe tam-tam-ul..cu programul..cu..etc..tu invata corect ce ai de invatat,fa scoala,ia categoriile si pe urma o sa vezi cind vei avea de invatat pentru atestat,rasfoieste si forumul la rubrica incepatori,o sa realizezi mai bine despre ce e vorba,bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.