Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

De Rooy Poland sp. z o.o


Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • Members

          Va salut. Rog un coleg care lucreaza la aceasta firma,sa ne dea niste informatii. (salariu,mediul de lucru..) vad ca au anunt pe net de ceva timp dar nu prea stim nimic concret. Multumesc 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Members

Stati foarte linistiti si nu veniti la De Rooy.Mizerie,10 ore pe zi de condus.Pauza de 45 nu,1500 euro.Calculati singuri.Dar ce e cel mai rau e ca sunt foarte multe riscuri cu trailerele.Mereu incarcate peste tonaj,ele cedeaza.Dupa 8 luni aici spun adio.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stati foarte linistiti si nu veniti la De Rooy.Mizerie,10 ore pe zi de condus.Pauza de 45 nu,1500 euro.Calculati singuri.Dar ce e cel mai rau e ca sunt foarte multe riscuri cu trailerele.Mereu incarcate peste tonaj,ele cedeaza.Dupa 8 luni aici spun adio.

Ma intreb cum e asa de rau ,cand ai stat 8 luni.Daca era asa rau plecai dupa 2,3,4 saptamani dar nu dupa 8 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ma intreb cum e asa de rau ,cand ai stat 8 luni.Daca era asa rau plecai dupa 2,3,4 saptamani dar nu dupa 8 luni.

Am stat 8 luni in ideea sa nu abandonez asa repede cum au facut alti baieti care au plecat a 2 a zi.Si banuiam ca am eu o problema.Dar nu e asa.Vezi ca au anuntul intotdeauna pe net prezent.Incearca sa vii la ei si concluziile le tragi singur.Mai e un aspect foarte important la care nu am vrut sa particip in ruptul capului.Pana la 2 3 sute de euro se fura motorina.Am considerat eu ca imi fur caciula singur daca procedez asa.Am vrut sa vad cat imi apreciaza munca.Si in decursul celor 8 luni media a fost de 1500-1550.La 10 ore pe zi condus fara pauza de 45....... Enough.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

In loc de a spune adio firmei respective mai bine  spune adio meseriei de sofer...nici un profesionist nu ar accepta sa conduca zilnic 10 ore si fara pauze de 45.....extratonaj....iresponsabil e putin spus..indiferent de ''catelul si pisica '' de acasa...rasfoieste putin forumul si vei observa ca avem colegi ajunsi prin ''camere racoroase''..in diferite tari..tocmai din cauza acestui gen de neprofesionism...oricind poti declansa un accident tragic si omori nevinovati..nu esti constient nici de asta observ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ockocha spune adevărul si numai adevărul. Nici macar 1/100 nu e fals din ceea ce spune. Si legat de bani si legat de munca si de lipsa pauzelor. Ca sa plec acasa ultima data, sa ajung in olanda sa prind avionul ,am condus 25 de ore , cu pauza de 1 ora dupa primele 10 ore. Da, cititi bine , nu am gresit ,este adevărat. Ca inainte sa vii acasa ,ultima cursa ti-o da la dracu - in UK-Scotia , daca se poate, sau daca nu Spania sau Portugalia. Si daca ajungi la baza cu 1 oea înainte sa plece avionul,nu-i problema. Ce , ai tu bagaje de facut? Noroc ca ai un prieten care descarca masina,unul care te ajuta cu bagaju,vorba aia, e singura ta sansa sa pleci acasa. Am mai spus-o : daca nu ai experienta ,sau daca nu ai un leu in buzunar si nu te angajeaza nici dracu ,derooy este o varianta. Dar daca nu esti in situația asta,mai cauta,ca o sa iti blestemi zilele. Cat despre motorina ,asa e , toata lumea fura.numai sa nu ai tu norocul si sa tezesti ca nu iti da banii pe o luna si jumatate pentru o suta de litri furati.si cand imi amintesc ce palpitant era in UK, in zona de Kent cu un tandem de 22 m lungime.....parca m-as intoarce la Derooy!

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cat despre interviu,nu te minte nimeni: iti spune ca nu se respecta programul. Dar nu iti spune cat de mult nu se respecta. Si nici de extratonaj nu iti spune. Si nici ca saptamanal se rupe un protap , sau o catapulta. Luna trecuta un coleg a pierdut remorca- sa rupt cupla -norocul lui ca abia plecase de pe loc si nu avea viteza. Altii nu sunt asa norocosi. Iar improvizatiile sunt la ele acasa. Puteti sa nu credeti ce va spun, dar nu o sa puteți spune că nu ati fost preveniti.........

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da, total dezamagit sunt, dar daca noi nu respectam legislatia, nu ne respectam nici pe noi

eu nu cred ca iti pune pistolul la tampla sa incalci legislatia

eu vreau sa lucrez correct legal, asta spun la fiecare interviu, daca nu se poate ma intorc acasa, vreau sa dorm linistit si mai sarac, asta este

dar fiecare le stie pe-ale lui, raspundem de ceea ce facem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

deci putem extinde termenul de inconstient la foarte multi angajati de la aceasta firma...sincer...acceptind aceste lucruri nu sunteti soferi..doar posesori de carnet..dupa cum se exprima un coleg de-al meu....nu vreti sa va ginditi la familiile voastre..tot ziceti ca va duceti sa ''faceti bani'' pentru cei de acasa..dar...daca remorca acelui coleg omora pe cineva..ce patea el..?? daca o problema mecanica duce la un accident e de vina soferul..cel care accepta...de aici vine inconstienta..pe urma degeaba plingeti prin inchisori sau spitale..voi va faceti cu mina voastra viata grea..pacat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Moderators

daca te referi la mine sa stii ca pot judeca..din punctul de vedere al unui sofer profesionist..si judecata asta o am de cind am inceput lucrul in aceasta meserie...nu am muncit decit in conditii legale si bune sau foarte bune...De judecat in profesie..nu prea are cine sa ma judece...cred ca mai repede imi cer sfaturi..pareri..etc...asa ca ai gresit la ambele....daca nu mie mi te adresai  ignora mesajul...

 

ps=foarte multe accidente apar pe drumurile europei pe fondul oboselii ...[logic ca datorita magnetului  ]..stresului...[sa fac bine sa iasa ok la sefu..]au fost N.. cazuri cu romani..cei care scapa cu viata invariabil incep sa spuna ca le pare rau..ca au facut asta pentru familie..etc..am mai spus-o..familiile ii asteapta acasa sanatosi si intregi..nu adunati de prin spitale..asa ca atunci cind te apuci de aceasta meserie trebuie sa ai si coloana vertebrala..nu de alta dar inainte era o vorba..''oameni buni..oameni rai..si soferi..''

 

ps2=  ce ar fi sa vi se dea un salariu de 1000 euro[minim in opinia mea]..si apoi ca lucrati pe comunitate o diurna de macar 50 euro/zi. :-ss  :-ss

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • Members
La ‎9‎/‎1‎/‎2015 la 10:54, ockocha a spus:

Am stat 8 luni in ideea sa nu abandonez asa repede cum au facut alti baieti care au plecat a 2 a zi.Si banuiam ca am eu o problema.Dar nu e asa.Vezi ca au anuntul intotdeauna pe net prezent.Incearca sa vii la ei si concluziile le tragi singur.Mai e un aspect foarte important la care nu am vrut sa particip in ruptul capului.Pana la 2 3 sute de euro se fura motorina.Am considerat eu ca imi fur caciula singur daca procedez asa.Am vrut sa vad cat imi apreciaza munca.Si in decursul celor 8 luni media a fost de 1500-1550.La 10 ore pe zi condus fara pauza de 45....... Enough.

Cu furatul nu ai inteles urmatorul aspect : oricum firma te fura pe tine la bani(Mircea , Nicoleta, etc...taie din orele lucrate) si din acest motiv accepta consumurile mari care sunt niste cheltuieli impozabile!!! cei ca tine nu au stat prea mult in firma asta, au crezut ca li se face statuie. Este o intelegere mutuala intre angajator si angajat, unii se fura pe altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.