Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

salut fratilor ! - a auzit / a lucrat / cineva pentru firma asta ? umbla cu cisterne si containere vopsite in alb cu albastru, doresc sa schimb locul de munca si deja de un timp ii tot filez - dar afara daca te intalnesti cu polonezi sau cu cehi ( daca vorbesti  limba lor e ok ) nu prea te intelegi cu ei iar despre fahreru' neamt ....ce sa mai vorbim   .... in sfarsit - nu-i cumva si asta o firma de genu' waberes romania ? multam anticipat si drumuri bune sa aveti - fara evenimente.

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

Salut colegu,Firma mama e la Heilbronn,dar exista Schmidt Austria,Italia,Romania,Belgia,Polonia,Franta ,Germania bineinteles,eu unul lucrez pentru schmidt belgia,subinchiriat,nu am salarul celor de la schmidt belgia,nu e chiar rau dar lucrul il primesti direct de la Heilbronn in general. unde este/sunt mai multe dispo romance dar una le intrece pe toate,daca te certi cu ea ai pace si se lucreaza omeneste.Se transporta in siloz in general plastic dar poate fi si gyps sau pigmenti,nu ADR,in general noi respectam programul sa spun ca aproape la sange,daca esti in Franta.primesti de lucru de la Schmidt France,la fel dac te aflii in Belgia,mesajul vine de la Schmidt Belgium,sunt firme ca si noi ,tractionisti pentru schmidt,acolo se mai fac magarii cu programul,dar asta tine de soferii care lucreaza acolo,cursele se fac in general DE-F,dar pot fii in interiorul germaniei incarcare/descarcare si mai rar in cazul nostru Italia,Elvetia,Slovacia,Cehia,B,NL.GB,Bineinteles ca polonezii sunt trimisi catre polonia,ungurii spre ungaria si romanii spre Romania.Cerintele ar fi cam asa-decarcare 1,5 ore dimineata,conduci pina la 200km gol,speli silozu in interior,cateodata chiar tu,uscat interior ,conduci spre locul incarcarii,incarci si daca mai conduci 2-3 ore esti baiat bun.Eu consider ca nu sunt platit suficient pentru munca prestata,dar partea buna e ca programul il fac eu,si patronul meu nu a comentat niciodata.Un lucru important ar fii sa vorbesti germana binisor,e alt ceva,nu prea le place engleza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.