Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Atestat Marfa CPI in curs de eliberare


alexandrusava93

Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua tuturor .

 

Luna trecuta pe data de 9 am sustinut proba practica pentru atestatul de marfa ( CPI ) . pe 23-24 am depus actele la sediul ARR (nu personal) . Am inteles ca atestatul vine dupa 3-4 saptamani , insa azi am auzit o vorba cum ca cei de la ARR iti elibereaza un document cu care poti circula pana la venirea certificatului prorpiu zis.  Cat este de adevarata treaba asta ? Ca sa nu ma duc degeaba la cei de la ARR . 

 

 

Multumesc anticipat ! 

Editat de cico_3504
cuvint prescurtat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mie mi-au spus ca nu au ce sa imi elibereze, desi am cerut in mod express sa imi elibereze vreun act prin care pot dovedi ca am absolvit cursurile si am luat examenul. Mi-au spus ca doar pe site-ul lor se poate verifica, dar pe site-ul lor din cate stiu au acces doar cei care au scoli de soferi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

nu stiu cum au evoluat lucrurile in ultimii ani..intradevar cu ceva timp in urma dupa terminarea cursului se dadea testarea finala...in urma trecerii examenului se dadea pe loc ,celor care treceau...o adeverinta valabila 30 zile [pina la ridicarea atestatului].Numai ca intre timp au aparut cardurile noi cu cip incorporat..nu stiu daca mai exista posibilitatea asta..in mod normal ar trebui...suna direct la arr sediul central din bucuresti...ai datele de contact pe pagina lor...foarte posibil sa se fi renuntat la varianta cu dovada trecerii examenului teoretic..uitate atent pe pagina lor si ulterior suna..pe urma daca vrei lasa un comentariu si pentru alti colegi care ar putea fi interesati, iti las un link catre pagina lor...succes

 

 

https://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.arr.ro%2F&ei=i5ybVb2wMsiZNuf9oOgO&usg=AFQjCNH-hkv0Uk57wcN0QAshdF4_touDVA

 

 

 

 

 

mai jos ai si un link care te duce direct la pagina cu eliberarea atestatelor...

 

 

 

https://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CCoQjBAwAg&url=http%3A%2F%2Fwww.arr.ro%2Fservicii_doc_164_eliberare-atestate_pg_0.htm&ei=i5ybVb2wMsiZNuf9oOgO&usg=AFQjCNEaJSd4fKfuLwTN4i_yOwcxtPQzeA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu se eliberează nici o dovadă pentru.atestat.Dupa obţinerea probei scrise pentru CPI,te programează pentru proba de conducere (oraş,ca la scoala de soferi).Oraşul se dă aproximativ după 2-3 săptamini.de la obţinerea probei scrise.După ce ai fost declarat admis la ambele probe,te duci la ARR cu chitanţa pentru eliberare atestat,completezi o cerere,o depui şi aştepţi între 1 si 2 luni,iţi vor spune ei când sa suni la ei să vezi dacă e gata.
La mine a durat marfa - 2 luni jumate (mi-a venit atestatul gresit),agabaritic - 1 saptamina.,ADR - 2 saptamina.,card-ul de tahograf- 1 luna jumate,toate din momentul depunerii actelor pentru eliberare.Poate intre timp sa mai schimbat ceva,vorbind de 2 ani in urma...
Daca vei ai posibilitatea sa lucrezi si te opreste,te poate verifica in baza de date,iar acolo figurezi cu atestat,dar de amenda nu scapi

Editat de cico_3504
cuvinte prescurtate
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.