Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Amendă


catamit

Postări Recomandate

  • Members

Am primit o amenda pentru conducere fără pauza 4ore și 38 min. de la ISCTR la Codlea. Aceasta fiind singura abatere în decursul a 28 de zile. Teoretic nu s-au respectat normele, depășire 8min...Am vrut sa plătesc amenda redus la 50% dar cum scrisoarea a ajuns vineri după amiaza au trecut cele 48 ore pentru tariful redus, mai rău este ca nu am înțeles ce am de făcut pentru achitarea sumei? Se poate plăti online? Ar avea sens sa fac contestație? Unde trebuie să achit?

 

Editat de cico_3504
ortografie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

hai sa o luam punctual...ai avut 4,38 ore conduse...asta e si practic..nu numai teoretic..

apoi...daca scrisoarea a ajuns vineri dupa masa puteai sa o platesti la jumatate luni,zilele de simbata si duminica nu se iau in consideratie

revenind la problema importanta...daca cumva atunci cind ai trecut peste maxim 4,30 ore conduse ai scos print si ai trecut pe spate motivele.conform articolului 12...poti face contestatie..care se depune la sediul ARR din zona de care apartii...totusi solutia mai buna este sa dai un telefon la ei si sa intrebi..afli si unde o poti plati si unde sa depui contestatia daca doresti asta..vezi ca ai maxim 15 zile pentru asta...poti sa o trimiti si recomandata dar sa stii adresa corecta

ai si un link catre ei...succes

 

https://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCcQjBAwAWoVChMI1er5ptXbxgIVI63bCh03OAog&url=http%3A%2F%2Fwww.arr.ro%2Farr_doc_1_contact_pg_0.htm&ei=nYylVZWoH6Pa7ga38KiAAg&usg=AFQjCNEXA0Zzg_iwmbHVgcqcYKiq5q5gsg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.