Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

''Doreii'' nostri de la Trota


cico_3504

Postări Recomandate

  • Moderators

newross233... multitudinea de comentarii nu aduce o viata prea roz pe acest forum..nici folosirea in exces a zimbaretilor...asa ca mi-am permis sa le elimin si sa iti dau o saptamina de vacanta..inainte de a reveni o sa te rog sa citesti regulamentul...am lasat citeva comentarii ca mostra..

 

 

ps.  pentru durerea ta personala sa stii ca si eu sunt tot un sofer..numai ca unul care incearca sa ii ajute pe altii..nu sa ii infunde..pe acest forum nu tine mistocareala...incercam sa construim ceva.....aceleasi multumiri si tie din partea mea... :-B

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Newross233, se scrie "Inveti" nu "anveti"( nu te supara, dar daca postezi respecta limba in care scrii).

Rog moderatorii si administratorii sa nu se supere pentru acest comentariu, dar nu ma pot abtine cand vad comentarii scrise de romani care nu cunosc gramatica si morfologia limbii romane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Bine, v-am inteles, apare romanu, apare unguru, polonezu, lituanianu etc. Sunt nebuni! Dar de astia ce ziceti?

 

 

O stiti pe aia?

 

La radio se anunta:

-Dragi ascultatori, va informam ca pe autostrada A7, este un nebun care conduce pe contrasens.

Un sofer aude la radio stirea si isi spune revoltat:

-Cum unul? Voi nu vedeti ca toti merg pe contrasens?

Asta era un banc, dar in cazul filmuletului de mai sus nu mai e banc, a devenit realitate :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

dupa cum observi acolo sunt mult mai multi..cred ca fusese o greseala a celor de la drumuri cu semnalizarea pentru iesirea spre M6.si au ales varianta gresita.de a intoarce..pe contrasens...se lucreaza la transformari la jonctiunea aia de aproape 1 an..sau tot schimbat benzile..configuratia drumului..acum se apropie de finalizare..spre final apare cineva sa nu ii mai lase sa intoarca..oricum nu aveau voie..legal..dar e mult pina iese unul..pe urma toti..cam asa s-a intimplat si aici...din ce observ eu e de fapt pe sensul de la 18-19..camera care filma e pe celalalt sens....inteleg ca pe 5 iulie....politia deja investigheaza cazul..nu au spus si ce hotariri sau luat..oricum ii baga la ''ilegal Uturns.. intoarcere ilegala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 7 months later...
  • Members
La 12/10/2015 la 20:13, newross233 a spus:

siiiii......pentru toti moderatoriiii acestui forum?      nu mai dati exemple negative.....toti suntem .oameni. anainte de a fi.......schumacheri pe camioaneee????????????????

   Nu sunt exemple negative sunt faze comice aduce un pic cu tantalaul si gogomanu eu am ras un pic, nu ai cum sa faci asa ceva... mie nici prin cap nu mi ar fi trecut, in cel mai rau caz lasam tiru in bariera pana veneau reducerile de sarbatori si plateam doar o lira :)) ...asta da exemplu negativ pai nu ai cum sa faci asa ceva. ..e de predat in scoli :)) e tare oricum si domn instructor mai statea si in pat relax e ca si cum "stati linisti ca se descurca a invatat o de la mine" si elevu si a depasit profesoru. ..

      Eu la a doua intrebare nu am inteles ceva cum vine aia dupa ce devi "schumacheri pe camioaneee" nu mai esti om? Sau te transformi in ceva animal de nu mai esti om sau iti pierzi omenia din tine si nu mai judeci asta vrea sa zica dl noulros avem si cazuri concrete am sa vin cu un exemplu din fiecare :

       - cand iti pierzi omenia: Franta cu camionul peste ei 

        - cand esti porc: cand faci pe tine pentru  6 lire si le pui viata in primejdie la alti in mod intentionat 

        In ambele cazuri erau oameni inainte sa devina "schumacheri pe camioaneee"

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Pot sa ii dau si exemple negative destule colegului care dorea....vazute in ultim a luna..nu mai mult.....

Coleg care se lauda ca a lucrat pe comunitate 4 ani de zile...Nu stia sa schimbe la tachograf rola de hirtie..cu alta noua

Coleg cu 3 ani experienta..venit din alta meserie..dar nu conteaza asta...HABAR nu avea sa introduca datele manuale in tachograf...sa nu mai zic ca nu stia cum sa scoata o printare pe o anumita zi..asta deoarece dorea sa arate ca lucrase in ziua respectiva si firma nu il platise..

Coleg care are 4-5 ani experienta...i se spune din birou ce are de facut...respectiv sa ia un trailer si apoi sa vina sa transmita aceleiasi persoane ce numar identificare are...mi se spune sa ii spun si eu in romana ce are de facut pentru a fi siguri ca a inteles...omu zice ok...urmarea......vine in birou..nu da nici un detaliu si vrea sa isi ia gatepasul sa plece..Logic ca incepe discutia...vezi ca trebuie sa te duci la colega..sa ii spui trailerul.  si restul...apoi..tot el suparat ca sau luat de el..

Sa continui..nu are rost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.