Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Timp așteptare eliberare atestat marfă


vonk

Postări Recomandate

  • Members

Bună ziua colegi. Pe 22/09/2015 am susținut examenul atestat marfa. Cunoașteți careva o modalitate de intrare mai repede în posesia atestatului. Domnii de la ARR i-mi spun că durează 2-3 săptămâni.Deja incep problemele la serviciu. Mulțumesc anticipat. Drumuri bune să aveți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cred ca data corecta este 22/08/2015. In alta ordine de idei, eu am depus actele in perioada 10-12/august la ARR Suceava si inca nu au venit, mi-au spus ca "dupa 3 saptamani sa dau un telefon la agentie". Mi-au dat un numar pentru cardul tahograf si ADR un alt numar pentru marfa si agabaritic si asta a fost.
Am sunat chiar ieri si inca nu sunt venite documentele.

Un alt coleg, dar de la Botosani, care a depus actele in perioada 12-14/august, a sunat de asemeni ieri si surpriza, actele lui au ajuns!
PS: Daca suni la ARR sa intrebi despre acte si iti raspunde o doamna, incepi conversatia prin a spune:
-Sarumana doamna, daca aveti placerea sa ma ascultati si sa imi raspundeti, cand vin sa ridic actele veti primi un buchet de flori si tot alceva ce doriti.  :(|) 
Aici ai toate agentiile ARR din tara  http://www.arr.ro/ctg_15_agentiile-teritoriale-arr_pg_0.htm
Drumuri bune.
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Doua saptamani, mai precis, 15 zile, este termenul minim in care se trimite dosarul catre bucuresti, se intocmeste atestatul de tip cartela (marfa & ADR) si se trimite spre sucursala ARR unde soferul a depus cererea.

In perioada de vara,mai precis in luniile Iunie - August, se poate ajunge la trei sau chiar la patru saptamani de asteptare, datorita concediilor si a numarul ridicat de cereri, pentru ca multi soferi care lucreaza pe comunitate si le reinoiesc in acest interval de timp.

 

 

Drumuri bune ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Eu am avut examenul pe 7 noiembrie la Prest Autofor, pe 11 am băgat actele pentru marfă și agabaritice + card, pe 24 am sunat și erau venite. La ARR SV sunt două doamne drăguțe și foarte amabile, dacă treceți pe la ele la introducerea actelor cu o cutie de bomboane sau o ciocolată, cafea... actele vor ajunge și mai repede de minimul de 15 zile. Baftă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

??? ???

Nu ne plac atentiile ( spaga ) dar ne convin ??

Eu zic că este ok atâta timp cât nu este condiționată. Nu cred că o mică atenție dată din plăcere cuiva este o gaură în cer, în plus de asta nu știu să fi auzit pe careva că s-a plâns că fetele nu i-au eliberat actele până nu a dus ceva. Pot da un exe examinatorii de la permise... Poate la mine s-a întâmplat așa. Data trecută la CPI le-am primit după 24 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.