Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua!

Numele meu este Daniela Ciurezu de la UTSHR,Ireland.

In urma conversatiei telefonice ,am sa include detaliile cu privire la slujba de sofer in Ballymena,Irlanda de Nord.Noi o sa platim zborul catre Irlanda(Bucuresti-Dublin),va asteptam la aeroport ,va conducem la locul de munca si respective la casa unde veti locui impreuna cu alti 2 colegi romani.Se vor lucra 43 de ore pe saptamana,8 lire pe ora ,iar salariul va este platit saptamanal.Noi o sa va gasim casa unde veti lociu impreuna cu colegii dvs,va fi foarte aproape de abaturul in cadrul caruia veti lucre.Abatorul se numeste Ballymenameats.Vi se va face contract de munca legal ,iar zilele de concediu (21)va vor fi platite.

Daca mai aveti alte intrebari nu ezitati sa ma contactati

 

 

Asa suna o oferta pe care am primit-o azi

 Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

1. Nu-s mare expert pentru zonele alea, dar din cate am studiat 8 lire pe ora suna foarte putin, daca e vorba de sofer C+E. Ce vei face in cadrul "abaturului"? Vei omora porci trecand cu tir-ul peste ei, sau vei conduce carucioarele pline cu carne dintr-o parte in alta? Asta poti face pentru 8 lire pe ora.

 

2. Inca n-am vazut sofer sa i se poata spune ca lucreaza fix 43 de ore pe saptamana. Soferia este o meserie cu timp de lucru destul de variabil.

 

3. Vei locui impreuna cu alti colegi. Serios? De cand le permitem altora sa decida cu cine locuim noi? Bagati in cotet ca gainile, fara drept de apel. Invatati sa aveti demnitate, invatati sa aveti niste standarde in viata, nu sa fiti doar forta ieftina de munca pentru cei care se imbogatesc pe spatele vostru...

 

Ati auzit vreodata de drepturile omului? Ati auzit ca exista dreptul la viata privata? Noi ii invatam.

 

4. Doamna Daniela Ciurezu  a cam inceput sa uite romana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.