Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Probleme Tahograf ... Ajutor :)


Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua, miam luat atestatele acum cateva luni deci inca sun nou in meseria asta, am gasit un job in anglia pe un camion, problema mea este: azi dimineata cand am introdus cardu am facut intrarile, totu bine, cand ma uit la tahograf imi arata ca am condus deja o 1 ora si 30 de min, vineri mia aratat 1,10 min , ce fac gresit? Cand inchid seara sesiunea la baza, pun pe pat si apoi dau eject. Gresesc undeva? De ce imi ramane deschis programul de lucru? Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu am Facut poza azi , lucrez pe diferite camioane in fiecare zi, renault, 2013 majoritatea camioanelor, si am mai patit acu vreo luna la fel dar pe alta masina din 2015, lucrez prin agentie si ma trimite la firme diferite, stiu ca nam fost prea detaliat ca sa imi puteti da un raspuns concret, o sa vad cand o sa bag data viitoare cardu daca e la fel si o sa fac niste poze, pot posta si un mic video aici, va multumesc.

 

 

 

Ideea e ca la sfarsitul programului , eu comut pe pat si dau eject? Gresesc?

Editat de cico_3504
unit comentarii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Probabil se refera la un Vdo care in submemiul rezumatului afiseaza ultima perioada de conducere continua -sofat ( stanga sus ) adica timpii totali de conducere intre doua pauze sau pauza si repaus , mai jos timpii totali de conducere in bisaptamanal , dreapta sus timpii totali de pauza /repaus cumulati si jos activitatea curenta , pauza /repaus sau alte munci .

Prin introducerea datelor manual si legarea de ultima zi de munca , informatiile privind ultima perioada de conducere -sofat raman in stanga sus , daca ai condus 1.30 h ultima data , se vor pastra ca activitati cronomogice , 1.30 h volan , 12 h repaus indicate manual si ce muncesti

Ps , cico siemens , vdo , sau continental automotive e acelasi lucru .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Nu am Facut poza azi , lucrez pe diferite camioane in fiecare zi, renault, 2013 majoritatea camioanelor, si am mai patit acu vreo luna la fel dar pe alta masina din 2015, lucrez prin agentie si ma trimite la firme diferite, stiu ca nam fost prea detaliat ca sa imi puteti da un raspuns concret, o sa vad cand o sa bag data viitoare cardu daca e la fel si o sa fac niste poze, pot posta si un mic video aici, va multumesc.

 

 

 

Ideea e ca la sfarsitul programului , eu comut pe pat si dau eject? Gresesc?

Da eject doar cand parasesti masina si iei alta, altfel timpul de odihna nu ti se inregistreaza daca dormi cu cardu scos....(Scuze daca nu am inteles bine...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.