Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Companie


andrutzu00

Postări Recomandate

  • Administrators

Firmele de transport refuza o persona straina firmei ca acompaniant din motive de asigurare in caz de accidente , asigurarile punand clauze stricte si din motive logistice , refuzul la a trece cu un tren , ferry , refuzul de a patrunde in incinte fabrici si uzine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da nu am scris cu prescurtari....

Adica tu nu observi ca am corectat eu...?..la acest subiect ai scris pt..in loc de punct...mai ai si celelalte.....asa ca pe viitor fii atent..le pierzi daca scrii cu prescurtari sau folosind litere gen chat...o sa te las sa il citesti apoi acest comentariu dispare..

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Autoritatile nu-ti fac nimic colegule . Io am avut sotia cu mine aproape un an pana a ramas insarcinata. Bine nu tot timpul dar o cursa statea acasa 3 mergea cu mine ca nu scapam de ea. Trebuie doar sa vorbesti cu firma angajatoare ca sa nu apara situatii neprevazute cum a zis Mario. Eu nici la vapoare nu am avut probleme cu ea ca le dadeam buletinu si o treceam ca sofer de rezerva. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Exemplul meu , desi am mai discutat asta in alt subiect , am clauza contractuala cum ca nu urc in camion o persoana straina firmei si nici nu introduc in firmele unde merg , persoane straine raportului de munca , orice incident poate ajunge pana la desfacerea contractului de munca .

Toate acestea sunt impuse de firma de asigurare pentru camion /marfa /personal angajat .

Situatie de caz , dupa o intamplare reala aa ferry Calais /Dover , persoana insotitoare se aseamana ca nume cu una urmarita interpol , repet asemanare de nume , ca sa verifice camionul este retinut pe loc , ori lasi persoana si continui ori stai , pierzi timp , ferry , ajungi tarziu la descarcare , penalitati bla bla bla .

Ce se face in cazul asta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.