Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Ce faci cand esti contactat de firme care dau "teapa''?


Postări Recomandate

  • Members

      Salut, de un an de zile tot depun cv-uri la n firme si ce sa vezi doar firme "tepare" m-au sunat pentru interviuri. 

Cum crezi ca mi-am dat seama?! Are anunt tot timpul pe site-uri de profil, in plus de asta nu imi explica nimic din ce ar trebui sa fac si vor doar sa ma duc acolo sa le conduc camionul pe nimic si riscuri uriase. Firme gen J carrion, Hart'l, Strada...

Asa ca am tras concluzia si un sfat pentru cei care sunt in situatia mea:

      Daca vrei sa te angajezi la o firma serioasa fara sa ai experienta nu poti fara sa ai o "recomandare" din partea acelui cineva, sau sa te ia cineva in echipaj sa te invete si sa faci experienta dar tot un cunoscut de al tau trebuie sa fie pentru ca un strain nu te ia, de fapt nici un "prieten" nu o sa te ia de frica sa nu ii strici combinatia...vreti sa facem un test? ???

CINE E DISPUS SA MA IA IN ECHIPAJ CU EL? da stiu, nimeni! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

      Salut, de un an de zile tot depun cv-uri la n firme si ce sa vezi doar firme "tepare" m-au sunat pentru interviuri. 

Cum crezi ca mi-am dat seama?! Are anunt tot timpul pe site-uri de profil, in plus de asta nu imi explica nimic din ce ar trebui sa fac si vor doar sa ma duc acolo sa le conduc camionul pe nimic si riscuri uriase. Firme gen J carrion, Hart'l, Strada...

Asa ca am tras concluzia si un sfat pentru cei care sunt in situatia mea:

      Daca vrei sa te angajezi la o firma serioasa fara sa ai experienta nu poti fara sa ai o "recomandare" din partea acelui cineva, sau sa te ia cineva in echipaj sa te invete si sa faci experienta dar tot un cunoscut de al tau trebuie sa fie pentru ca un strain nu te ia, de fapt nici un "prieten" nu o sa te ia de frica sa nu ii strici combinatia...vreti sa facem un test????

CINE E DISPUS SA MA IA IN ECHIPAJ CU EL? da stiu, nimeni! 

Salut . Daca incepi cu ideea ca nu te ia nimeni ,gresesti! Mentalitate romaneasca . Trebuie sa iti schimbi aceasta gandire ca sa poti intradevar sa reusesti . Tin sa te contrazic in legatura cu "nu te ia nimeni " . Uite eu lucrez cu un portughez la o firma spaniola in echipaj si ma inteteleg foarte bine cu el ,si pe langa asta mai sunt prieten cu foarte multi straini . Eu gandesc exact invers .....lucrez doar si doar cu straini ! Sunt de 2 ori mai buni decat romanasii nostrii. Binenteles dupa ce ajung sa te cunoasca . Tin sa precizez ca nu aveam nici 1000 km facuti cu masina mica si am inceput direct pe camion alaturi de un strain! . Mult mult succes iti doresc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.