Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Suspendarea permisului in Germania


Lucian09

Postări Recomandate

  • Members

Va salut! In urma cumului de 8 puncte(majoritatea pentru depășirea vitezei) ,nemții mi-au trimis acasă o Înștiințare de predare a permisului. Tin sa precizez ca plicul mi.a fost trimis in Germania deoarece am ahmeldung . Am sunat la ei si mi-au spus sa merg la poliție sa le dau permisul pentru verificare si ca mi-l înapoiaza pe loc,dar cand am ajuns acolo au zis sa-l las ca il vor trimite ei acasă. Nu am fost de acord, iar ulterior am fost înștiințat ca am permisul suspendat pe 6 luni. Pe parcursul acestei perioade mi-au zis sa merg de cateva ori la psiholog iar la final sa dau idiotentest. Nelămuririle mele sunt următoare: 

1. Am voie sa conduc pe teritoriul altor tari in afara de Germania?

2. Ce ma sfătuiți sa fac? Daca predau permisul nu stiu cand mi-l vor trimite acasă, ceea ce ma obliga sa nu conduc,deci sa nu pot munci.

Multumesc anticipat!

 

Editat de Lucian09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu eu cred ca 100% pe teritoriu Germaniei figurezi cu permisul suspendat indiferent ca il predai sau nu, iar daca nu vei merge si dovedii ca ai fost la psiholog si idiotentest nu ti se va ridica pedeapsa nici dupa cele 6 luni deci va ramane suspendat pana faci dovada ca ai trecut testele si mentionez ca e posibil sa nu le treci din prima. Iar la ideea de a nu preda permisul cred ca pentru tine ar fi mai bine sa nu il predai ca sa poti conduce in alte state dar aici nu sunt 100% sigur.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 10 months later...
  • 3 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.