Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

RAU-PLATNICI SI NESERIOSI


Golimbiovschi

Postări Recomandate

  • Members

INFORMARE  
Anuntam toti transportatorii,casele de expeditii si prestatorii de servicii ca S.C.TECHNOSTEEL LBR S.R.L. cu sediul in Iasi,Calea Chisinaului nr,132 A nu isi achita serviciile prestate catre ei,sunt RAU-PLATNICI SI NESERIOSI.
La scadenta facturii nu mai raspund la telefoane,e-mailuri si chiar discutia fata in fata este inutila,deoarece nu isi asuma obligatiile .
M-am deplasat personal si am discutat cu D-l Director Gavrila,acesta a promis ca se va face plata in 2-3 zile,dar nu s-a tinut de cuvant cu toate ca intarzierea este de 60 de zile de la scadenta.Ca urmare,firma noastra este decisa sa-i actioneze in instanta pentru a-si recupera suma de 32.536,54 RONI +penalitatile de intarziere.
Stimati colaboratori ,
Decat sa ne pierdem timpul pentru a efectua servicii ireprosabile pe banii nostrii si a fi nevoiti sa stam la discutii cu un personaj care te minte in fata,doar pentru a amana o creanta certa ,mai bine sa-i refuzam din start indiferent de tarif . Ei ofera preturi mari deoarece stiu ca ,oricum ,nu vor face plata serviciilor!
     
Noi cu aceasta firma nu vom mai lucra,in viitor ,chiar daca preturile  vor fi de 2 -3 ori mai mari,decat cu plata in avans recomandandu-va si dumneavoastra sa procedati la fel.  
ALEXIANA  GROUP S.R.L.
Alexandru Golimbiovschi
www.alexiana.ro 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • Members

Buna seara nu sunt un transportator, dar vreau s-a v-a povestesc si eu patania mea, am achizitionat de la  TruckParts1919.com BV Industrieweg 2 4214KZ Vuren 
firma care apartine de KLEYNTRUCKS , subansamble pentru un MAN TGS din 2008, mai pe scurt bordul si instalatia electrica bineanteles cu plata an avans, cu 

factura proforma, prin angajatii romani ai firmei am facut antelegetea. 

Nu am primit dacat 50 la suta din subansamble, fara instalatia electrica adica fara cea mai importanta piesa, nu mai spun ca nici la bord nu am primit tubulaturile de la ancalzitor.

De o luna de zile ancerc s-a recuperez cea ce lipseste si m-a trateaza ca fiind din romania, nu pot s-a spun altfel.

Daca cineva va vrea pe viitor s-a achizitioneze de la ei un  camion este posibil s-a al primeasca fara motor.

Aviz pentru toti cei ce vor avea o colaborare cu aceasta firma.

Cu respect

Marcel

Tel. 0726580118

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.