Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cea mai buna statie radio


Un top al fabricantilor statiilor folosite pe camioane  

219 membri au votat

  1. 1. Un top al fabricantilor statiilor folosite pe camioane

    • NORTH POINT
      4
    • COBRA
      22
    • MAXON
      5
    • ALBRECHT
      6
    • STRYKER
      7
    • TTI
      9
    • DANITA
      6
    • RANGER
      7
    • MIDLAND-ALAN
      54
    • PRESIDENT
      123
    • MAGNUM
      20


Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Centrul de reparatii statii radio cb, va asteapta in Bacau pe canalul 24, de luni pana vineri intre orele 9 - 18, iar sambata intre 9 - 13. Aici puteti sa va reparati orice tip de statie radio, sa va calibrati antene, sa cumparati statii si accesorii la preturi avantajoase. Va stam la dispozitie si la telefon 0728293147 si 0728990170. Doamne ajuta si Drumuri bune sa aveti cu totii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Anonymous

PRESIDENT JAKSON No 1 de 9 ani trag de tigaia asta !!!!

Foarte buna statia asta colegule si din ce in ce mai greu de gasit. Doar din Olanda mai aducem cate mai gasim, sh sau noi. Astea Jakson II aparute recent nu se compara deloc cu cele vechi. S-o porti sanatos inca 9 ani apoi sa vii cu ea la noi sa o mai resuscitam un pic. DAca nu o poti lasa la muzeul nostru. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

eu am statie de autobuz in fata blocului, si merge de peste 20 de ani...mai repara astia la ea, dar merge :P...glumeam...tre sa imi iau una

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Un prieten mi-a dat de curind o statie marca "Super Star",e fabricata in Hong Kong dar cind orasul inca apartinea Marii Britanii ,asa arata de veche. Are la butoane si reglaje incit nu prea ma descurc cu ea,probabil e de pe vreun vas de pescuit. Poate cineva sa-mi spuna mai multe despre acest tip de statie. Tipul este Super Star 3900. Va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Statie president walker, cu antena midland 145 ml, pe A1 am vorbit la 30km, ceea ce mi se pare foarte sadisfacator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

am si eu un nort poin nt 9hp si pot sa spun ca sunt foarte multumit de ea,o am de 4 ani si inca nu am desfacuto niciodata.folosesc o antena sirio 5000 si sunt foarte multumit. oricum lucratura din ea e exact ce are si magnumu sau presidentu asa ca de multe ori platesti renumele la o firma mai mult decit aparatu in sine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Un prieten mi-a dat de curind o statie marca "Super Star",e fabricata in Hong Kong dar cind orasul inca apartinea Marii Britanii ,asa arata de veche. Are la butoane si reglaje incit nu prea ma descurc cu ea,probabil e de pe vreun vas de pescuit. Poate cineva sa-mi spuna mai multe despre acest tip de statie. Tipul este Super Star 3900. Va multumesc anticipat!

nu o vinzi? As vrea sa o cumpar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

cobra- si o rugaminte catre toti cei care folosesc statie- baieti daca aveti ceva de povestit intre voi lasati canalul liber si mutati-va pe alt canal , nu o spun din rautate dar de multe ori ceri o informatie si nu poti vorbi din cauza celor care-si povestesc ce a visat noaptea sau ce a mancat ...si numai te trafic nu vorbesc. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cobra- si o rugaminte catre toti cei care folosesc statie- baieti daca aveti ceva de povestit intre voi lasati canalul liber si mutati-va pe alt canal , nu o spun din rautate dar de multe ori ceri o informatie si nu poti vorbi din cauza celor care-si povestesc ce a visat noaptea sau ce a mancat ...si numai te trafic nu vorbesc. multumesc

  Sincer ! N'us de acord cu cu ce zici tu ...

- baieti daca aveti ceva de povestit intre voi lasati canalul liber si mutati-va pe alt canal ,  si nu poti vorbi din cauza celor care-si povestesc ce a visat noaptea sau ce a mancat ...

statia cb sa inventat pt a comunica intre noi ... probabil ca tu ..nu iti petreci foarte mult timp la cabina ... stai si tu cate 1-2-3-4 sapt la cabina si iti garantez ca ai sa rupi statia ;) .... din cauza asta te dreanjeaza "palavrageala" dintre colegi pe statie ...  ;D asa ca NO OFFENSE!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

statia cb sa inventat pt a comunica intre noi ... probabil ca tu ..nu iti petreci foarte mult timp la cabina ... stai si tu cate 1-2-3-4 sapt la cabina si iti garantez ca ai sa rupi statia ;) .... din cauza asta te dreanjeaza "palavrageala" dintre colegi pe statie ...  ;D asa ca NO OFFENSE!!!

am stat si eu pe comunitate, si poate chiar mai mult de 4-sap. dar de aia nu inseamna ca trebuie sa-mi fac C.V.

si sa-mi povestesc prin statie ultimul vis avut sau ce chiloti port-fiecare cum il duce capul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

Tata are un Prezident Jackson...Este foarte puternica... am vorbit odata ku un coleg din targu mures  si noi  eram la iesire din reghin spre topita :D eu zic ca este reusita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 4 months later...
  • Members

Detin un President Grant nu are mult are 14 wati ( ea e renumita datorita modulatiei nu puterii ) dar i-am dat o antena sirio performer 5000 chiar daca e foarte mare ptr automobilul pe care prestez pentru moment se comporta foarte bine  chiar si in oras in plin trafic , 10 km pe  oras  , afara cel mai tare am scos 35 km . Pentru mine-i cea mai buna ca-i a mea insa daca ar fii sa iau ceva adevarat si nu m-as uita la bani as alege Stryker SR497 parca ai zice , e incredibila dar si costa ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegilor statiile nr 1 in toata lumea PRESIDENT

Eu sunt fericitul detinator la unui PRESIDENT JACKSON 1 cu autograful lui BARBONE pe spate putere 5w + 50w (asta pe camion)

Mai am un PRESIDENT TEDDY  de 4w (pe turism) sunt foarte muntumit si de aceasta si credetima am schimbat multe statii pina am ajuns la JACKSON 1 dar aici mam oprit

Sa le dea DUMNEZEU sanatate MAESTRILOR:  BARBONE ,SEVIL,VIRGIL DE LA TEIUS SI NU IN ULTIMUL RIND DOMNULUI CU STANDUL DE STATII DE LA  BRASOV... daca aveti statie mai puturoasa si ajunge pe mina la un maetru din cei de mai sus poti sa zici ca ai  STATIE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.