Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Am atins sasiul daf-ului in sasiul semiremorcii


Postări Recomandate

  • Administrators

Pe cat posibil si spatiul permite  trebuie sa iesi drept , asa menti sasiul autotractorului sub sasiul semiremorci , menti semiremorca dreapta si distribuii greutatea egal pe ambele parti , cu cat inchizi un unghi dezechilibrezi semiremorca care se inclina si e normal sa atingi sasiurile , apoi dupa caz mai ,, te joci ,, din suspensie ( autotractor /semi ) si incet fara manevre bruste.  

Sau schimbi mega ...... Pe ansamblu normal .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

He, heee, ai scăpat ieftin... Ia uite aici. ''Numai de bine'' berbecului care a parcat fix în fața porții și n-am mai putut să ies drept, a trebuit să virez.

20150323_094928.jpg

 

Editat de cri5tian
Atașare poză
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Eram la Reining atunci :P Și nu m-am gândit că se îndoaie... credeam doar că o să se frece fier pe fier și asta e, dar...

Și am mai pățit una cu DAF-ul ăla, exact a doua zi după faza aia... într-un țarc de remorci, dar nepavat, doar pământ și pietre... încet, cu ochii după numărul de remorcă ce trebuia s-o iau, numa' aud: Bang! și fâsss... Am apucat de-am sucit ''butonul de aragaz'' pe liber și s-a lăsat ca cloșca  :D Am retezat supapa aia de purjare de la ultima butelie, de zici că nici n-a fost vreodată acolo :P Am așteptat câteva ore bune după service, care n-a mai venit și în final, cu ajutorul unui polac (că avea ciocan la el) am reușit s-o bag forțat înapoi (după ce am rulat un șiret peste ea). Nu-ți spun cum am condus până la service... aveam morcovul cu tot cu iepure :D

Mă rog... prostii de-ale mele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.