• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
bingbang10

Sofer profesionist in Canada :)

7 postări în acest topic

Salutare. Aveti cumva mai multe informatii despre procedeul exact ce trebuie urmat pentru a lucra in Canada? Sau daca stiti vreo firma ce angajeaza emigranti? Multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Nu știu de ce, dar niciodată nu mi-au inspirat încredere ''companiile'' (de orice natură) cu cont de email pe... Yahoo! :D

Giani Grecu și alm apreciază asta

Partajează acest post

Link spre post

Foarte asemănător anunțul - ca să nu spun identic - cu un anunț de pe OLX. Am avut un schimb de mesaje, din care a reieșit că e vorba doar de un alt " outsider ", care habar nu are despre ce este vorba, dar a auzit el că se poate câștiga niște bănuți din bijnițărirea forței de muncă a șoferilor profesioniști români. Arunca cu cuvinte: " sediul din Montreal, 5000 de camioane,  OUG XYZ ". Când l-am băgat în colț, am primit răspunsul -  cont inexistent. Dar înainte de asta, mi-a trimis un ultim mesaj, in care spunea că este " mândru că nu este român " - până atunci era, că noi românii nu ne pricepem la nimic...

mamitzoiu apreciază asta

Partajează acest post

Link spre post

Tipul care a postat anuntul chiar este un agent de emigrare agreeat de guvernul canadian. Ce sa zic, anuntul nu este fantoma, merita incercat.

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

mamitzoiu apreciază asta

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.