Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Probleme la Calais


Postări Recomandate

  • Members

Ești sigur  de informație? Nu cumva a avut probleme cu instalația și i-a luat foc semiremorca? Părerea mea e că asta a fost problema având în vedere locul unde se văd urmele de ars. E plin netul cu poza asta cu diverse descrieri. Nu prea cred că are legătură cu migranții sincer, doar că s-a întâmplat la Calais. Poate e cineva la curent să ne dea detalii. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Colegii, daca nu ati trecut de cateva ori pe acolo. Nu va dati cu parerea degeaba.

Eu am 1 an+++ de cand trec de minim 2 ori in UK intr-o saptamana, si ceea ce va pot spune: este ca e foarte grava situatia.

Ceea ce vedeti la TV e "apa de ploaie, sau orice altceva. Dar nu realitatea. Realitatea este ca a fost sofer care a murit, in jungla din Calais, pentru ca a  facut prostia sa se dea jos sa alunge migrantii de langa si din camion.

Calais e locul in care mai nou, noapte de noapte esti blocat de migranti pe autostrada ce duce in port, ei blocand drumul cu tot felul de la craci de copaci, baloti de paie incendiati si orice le cade in mana.
Doamne fereste sa faceti pauza in apropriere, ca nu de alta, dar o sa ramaneti doar cu paletii goi de la marfa. Asa cum a patit de exemplu un coleg de al nostru ce avea descarcare in port Calais, fiind incarcat cu 24Tone de bere din Germania. A adormit, iar dupa 2 ore a fost trezit de zgomotele a vreo 50 de insi ce l-au blocat in parcare si a ramas doar cu paletii goi, fiind parcat in zona industriala, ca acolo e mai ferit si e zona iluminata. 

Si un ultim detaliu: Evitati sa treceti noaptea spre UK. 
Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.