Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Cineva m-a rugat mai demult sa dau cateva detalii despre acesta firma. sa incepem:  schimba soferii ca pe sosete, job-ul este structurat asrfel ca soferul sa nu detina masina pe perioada cat lucreaza ci este nevoit sa duca camionul pana la o anumit dstinatie sau cat ii permite programul de condus si apoi va schimba acea masian cu un alt coleg care o vaprelua mai departe. In momentul in care soferul a terminat cursa lui, el se va caza la unul din apartamentele inchiriate de firma si va face pauza pana la noi ordine. apartamentele sunt jegoase si galagioase deoarece sunt sute de soferi care tranziteaza acele apartamente. mai e un caz in care esti nevoit sa duci camionul doar vreo 2-3 ore si sa cobori din nou si sa astepti la alt apartament alt camion pe acre deasemenea sa-l duci alte cateva ore si tot asa pana iti termini programul de condus. gandeste-te cum e sa schimbi intr-o zi 3-4 camioane. alte dati trebuie sa astepti in peco camionul cateva ore. apartamentele nu sunt toate aproape de camion si va trebui sa te tarasti cu bagajele chiar si 400-600m pana la apartament. deasemenea firma mai detine un hotel in cadrul bazei din dk dar din cauza bulgarilor , rusilor , polonezilor acesta a devenit infect. salariul se ridica la maxim 1300 euro pe luna! cam asta este despre firma. daca mai aveti intrebari nu ezitati sa ziceti. cand am timp va raspund.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 479
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

salut am primit o oferta si cred ca este vorba despre acest kim johansen dk.cred                                        PLECARI SOFERI IN UE

Acest mesaj este trimis in urma aplicarii la unul din joburile acestei companii.

Stimati conducatori auto

In urma aplicatiei pe ejobs va anuntam ca organizam plecare in Danemarca sambata/duminica 27 sau 28 febr .

Pentru aceasta trebuie sa indepliniti obligatoriu conditiile:

-limba engleza sau germana nivel conversational

-card tahografic

-atestat ADR generale

-pasaport

- EXPERIENTA IN UE pe TIR minim 3 luni

-280 EUR taxa de drum si de plecare

Plecarea se face din Zalau dupa un scurt interviu telefonic cu angajatorul (stie si romana)-

plecarea cu microbus, noi venim cu dumneavoastra si stam pana la semnarea contractului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si ce salariu iti ofera ca si eu am primit o oferta in Danemarca,insa imi cer bani de transport 400 eur dus intors?

  salut ''Plecarea se face din Zalau '' tot banditi aia din zalau sunt dar cer

-280 EUR taxa de drum si de plecare .....nemernici ,eu era sa imi iau i teapa acum un an dar am avurt un noroc zic eu ori cum daca suni si vorbesti cu ei o sa-ti raspunda un flacau nelu pop din cite mi-a aduc eu aminte ,oricum sunt sarlatani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

SALUTARE. PINA NU DEMULT AM FOST PRINTRE CEI MAI VECHI SOFERI CARE AU ACTIVAT LA KIM JOHANSEN,DAR DIN DIVERSE MOTIVE AM RENUNTAT.DE ANUL TRECUT FIRMA A RENUNTAT CA SOFERII SA AIBA PROPRIUL CAMION,SI CUM ZICEA SI CINEVA MAI SUS E F.F.F. ADEVARAT CA SCHIMBI DES CAMIONUL IAR APARTAMENTELE FIE ELE SI LA OSNABRUK,SITTENSEN,KASSEL,OBERHAUSEN...ETC NU SUNT ASA DE APROAPE CUM CRED UNII.SUNT LA DISTANTE DE PESTE 600M,SI CE ESTE MAI DUREROS CA DE FIECARE DATA TRAGI DUPA TINE BAGAJELE CA UN MELC CU CASA IN SPATE.SI MAI GRAV E CA DACA NU AI PROPRIUL CAMION TOT TIMPUL TREBUIE SA TE ORIENTEZI DE  UNDE SATI CUMPERI MANCARE...ETC.  SI NU UITATI CA DE FIECARE DATA DE LA CAMION LA AP SAU INVERS TU CU BAGAJELE IN MANA FIE PLOAIE FIE SOARE DAR SE MAI INTAMPLA CA DACA UN POLONEZ ITI DA SMS SI ZICE CA AJUNGE IN 30 MIN EL SA VINA SI IN 2 ORE...PT MAI MULTE DETALII VA ROG SA MA INTREBATI. AM POZE CU HOTELUL DIN GREVE-DK.

IAR CEI DIN TARA CARE ANGAJAZA PT KIM NU CER ACEL COMISION DE 280-300 EURO. ACEIA SUNT COLABORATORI PENTRU FIRMA KURT-BEIER SI AZI MAU SUNAT OFERIND SALARIU DE 1300 EURO.

BAFTA SI DRUMURI BUNE

0905201010152_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

probabil,...parerea mea  ;) , e c-a asa nu e nevoie s-a stea camionul in pauza soferului....

teroretic soferul este nou...are pauza care este,..

apropo cred ca cel mai mult lucreaza imprimanta care listeaza adeverinte de concediu...

in orice caz e nevoie de multa atentie la diagrame....nu as vrea s-a ii explic la un BAG-ist care a fost programul meu in ultima luna....

poate colegii care au trecut pe acolo ne pot spune mai multe...

toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

CINEVA DE LA BIROUL KIM JOHANSEN-''MIEZUL'' SOFERILOR MI-A DAT UN RASPUNS SEC CAND A VENIT VORBA SA NU SCHIMB CAMIONUL,CI DOAR REMORCA  : CAT TIMP SOFERUL FACE PAUZA CAMIONUL FACE KM / DECI FIRMA FACE BANI... 

DECI MAI PE INTELES  ''FUCK THE DRIVERS''

PENTRU CA ROMANII LA ACEASTA FIRMA SUNT SINGURII CARE NU AU DISPEAU DISPECERI:POLONEZII / CHINEZII EUROPEI ,BULGARII , ESTONIENI , LETONIENII ,RUSII ,NEMTII CARE AU MAI RAMAS

DACA VREI SA TE FACI MAI INTELES AR FI OK DACA AI VB RUSA....

ASA CA FIRMELE ISI VAD INTERESUL.

PACAT CA SI NOI NU SUNTEM UNITI SI SA NE PUNEM UN PIC PUNCTUL DE VEDERE.

DAR DE 1001% OAMENII IN GENERAL SUNT PARSIVI...

SCZ PENTRU CEI CARE SUNT EXCEPTII-SI BRAVO VOUA..))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

inca o informtie foarte importanta pt doritorii unui astfel de job in cadrul companiei : TREBUIE NEAPARAT SA VORBITI O LIMBA STRAINA BINE!!!!!!!!  nu stapaniti bine una din limbile de circulatie internationala nu va incumetati sa veniti deoarece riscati sa cheltuiti banii de pomana pana in DK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

[PENTRU CA ROMANII LA ACEASTA FIRMA SUNT SINGURII CARE NU AU DISPEAU DISPECERI:POLONEZII / CHINEZII EUROPEI ,BULGARII , ESTONIENI , LETONIENII ,RUSII ,NEMTII CARE AU MAI RAMAS

DACA VREI SA TE FACI MAI INTELES AR FI OK DACA AI VB RUSA....

Eu vb rusa , si engleza! crezi ca as avea ceva de castigat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru fochimadrian.

daca cauti de munca si stii cele 2 limbi,mergi linistit.

intra pe site la firma si aplica pt postu de soffer si te contacteaza ei.

daca ai convingi prin telefon ca esti ce cauta in 2-3 zile ai bilet de avion.

BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru fochimadrian.

daca cauti de munca si stii cele 2 limbi,mergi linistit.

intra pe site la firma si aplica pt postu de soffer si te contacteaza ei.

daca ai convingi prin telefon ca esti ce cauta in 2-3 zile ai bilet de avion.

BAFTA

Ms frumos ! dar chiar vb cele 2 limbi, si am inceput sa invat si italiana! Am sa incerc norocul acolo, deoarece romanii nostrii nu vor sa intinda o mana de ajutor incepatorilor! Drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

La astia le trebuie profesori de limbi straine sau soferi?Daca este firma serioasa si lucreaza cu romani, de ce nu invata unul de-ai lor dulcea limba romaneasca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

deoarece in momentul in care te trimite la client (aeroport) el trebuie sa fie sigur ca tu te descurci si ca poti comunica cu cei de acolo fara probleme! Iar kristi holde era un fel de sefa si taia si spanzura in materie de angajati, salarii, contracte, etc. Acum prin plecarea ei speram la vremuri mai bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

PENTRU A INCERCA SA CLARIFIC DIN CATE SE SCRIU DESPRE KIM JOHANSEN SI A INCERCA SA AJUT COLEGII CARE VOR SA INCERCE SA APLICE PT JOB LA ACEASTA FIRMA LAS NR MEU DE TEL PENTRU LAMURIRI.... DACA CONSIDERATI CA VA POT AJUTA SAU SFATUII

0722160635/BONDARU

BAFTA MULTA SI DRUMURII FARA STRES DIN CAUZA DISPECERILOR...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

IN GENERAL CAM TOT CE SA SCRIS E ADEVARAT PLUS CA UNELE RUTE SUNT PREFERENTIALE PT UNII POLONEZI SI DE SARBATORI SAU CAND AU PROBLEME CA BNU AU SOFERI ITI MAI ANULEAZA BILETUL SA MAI STAI O SAPTAMANA DOUA. :-\mai ales daca esti incepator.nou in firma aici e ca o scoala de soferi pt europa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.