Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

indreptat cabina volvo


Postări Recomandate

  • Members

buna seara am un volvo fh din 2013  care s-a oprit sau a fost inpins de un alt auto in bena unei bascule lovitura aflindu-se la 15 cm sub parbriz si infundind partea din fata cam cu 30 -40 cm 

am demontat cabina ,in momentul de fata e jos goala  in ideea sa o inlocuiesc noua este 20000 euro asa ca am incercat sh dar parca e pacat sa folosesc una fabricata in 2003 -2007 toate gasite cu rugina asa ca apelez la cineva care stie sau s-a lovit de aceeasi problema

am inteles ca sint prese care indreapta ,trag cabinele si le aduc la forma initiala STIE CINEVA UNDE POT GASI O FIRMA CU O ASTFEL DE PRESA SI CARE AR FI MANOPERA  numarul meu de  este 0722533302    mersi

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Salut , ceva poze ar fi de ajutor ... 

Daca lovitura nu e intr -un punct de structura ai luat in calcul taierea / decuparea punctului de impact si refacerea lui ? 

Desi poate nu se compara cu lovitura in discutie , am luat o barza ( cred ,)  ... a trebuit sa decupez capitonajul si sa imping tabla , cei de la daf si -au facut ,, fantezii ,, cu desmontare cabina , tras la linie etc etc ... in 3 minute am rezolvat -o 

IMG_0419.JPG

IMG_0420.JPG

IMG_0421.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stii cum e cind nimeresti pe mina unora care nu stiu sa faca decit ASA SCRIE IN MANUAL mai bine te lipsesti   , am mai intinit si eu faze din acestea 

 lovituera mea e mai puternica nu o poti face decit cu prese  asa  ca poate sper sa gasesc o presa sablon in vreo reprezentanta de volvo sa duc cabinA LA EI SI SA O TRAGA EI PE VECHILE REPERE  e prealovita si daca incerci risti sa o haisesti in vreo parte si nu se mai aseaza parbrizul sau usile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.