Sari la conținut
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Recommended Posts

Buna ziua,

Caut sa inchiriez si eu pentru o ora, un cap tractor euro 4 sau mai nou in constanta, de preferat Mercedes, Daf sau Iveco.

Mentionez ca acesta nu va parcurge nici o distanta, practic nu o sa iasa din curtea/garajul unde se afla.

Trebuie sa ma prezint la o specializare in Germania si am nevoie sa-mi insusesc anumite cunostinte tehnice referitoare la autocamioanele acestea, practic am nevoie sa vad unul de aproape, sa rabatez cabina si sa vad motorul, sa ma urc in cabina... etc, nu ating nimic, nu demontez nimic, doar ma uit.

Va rog seriozitate, anuntul este valabil doar pana in data de 14.05.2017.

Va rog sa ma ajutati cu orice informatie (contact) ma poate ajuta. Am incercat pe la service sa fac un voluntariat dar am fost refuzat deoarece legea nu permite.

Cu stima,

Catalin. eliminat numar telefon la cererea titularului

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Chiar nu vrea nimeni 100 de lei sa ma lase sa ma uit o ora la camionul lui ?

100 de lei este ora de condus c+e la o scoala auto, problema e ca aia nu au cap tractor si pe mine nu ma intereseaza sa conduc.

Este un castig usor pentru un coleg care se plictiseste prin parcare pe undeva pe langa constanta. 100 de lei, o ora!

Editat de Catalin34

Partajează acest post

Link spre post

cred ca mai usor ai gasi pe cineva sa iti arate daca cauti prin oras pe zona industriala..vorbesti direct cu soferul si o rezolvi mai rapid...sau prin port..

Partajează acest post

Link spre post

Ma gândesc ca șoferii sunt destul de sceptici la abordări de genul asta... adică ai bat în geam să-i zic nene ia 100 de lei și lasă-mă pe mine la volan... nu știu, cred ca este mai dificil. Am crezut ca pe un forum sunt oameni mai... deschiși umpic la gândire și nu sunt chiar asa pragmatici ... și cred ca sunt, doar ca nu a citit nimeni din zona probabil.

Adică... 100 de lei sa lași pe cineva sa se uite la camionul tău o ora... mi se pare o afacere destul de buna... am sa încerc la anunțurile de vânzare camioane... sa vorbesc cu proprietarul acolo dar... și asa, ma aștept sa mi se închidă telefonul în nas, de frica, de frica sa nu le fur camionul, asa e în Romanica... pe buna dreptate.

Mulțumesc pentru sugestie oricum, eu mai încerc :)

Partajează acest post

Link spre post

Poate stiti vreun coleg in constanta de care stiti ca este mai stramtorat si are nevoie de bani, faceti si voi un bine :) ...lasati numarul si sun eu nu-i problema. Ideea e sa fie un camion mai "nout" si daca mai stie si soferul ceva mecanica (poate mai am o intrebare doua) este si mai bine.

Drumuri usoare.

Editat de cico_3504

Partajează acest post

Link spre post

Am postat un anunt si la servicii, inchirieri, am nevoie de un coleg din Constanta cu cap tractor euro 4 sau 5 care vrea 100 de lei fara sa faca nimic. :) ...fara sa faca nimic timp de o ora :)

Partajează acest post

Link spre post

Nu am rezolvat. Am luat doua ore de condus pentru c+e la o școală de șoferi, m-am uitat pe la camionul ala da... nu prea are nimic în comun cu un cap tractor.

L-am întrebat pe instructor unde se pune cricul dacă vrea sa schimbe roata și nu a știut să-mi spună >:(

Editat de Catalin34

Partajează acest post

Link spre post

Sunt sanse mici sa gasesti pe forum. Mai bine mergi prin port, printr-o parcare de camioane ceva. Sincer nu cred ca refuza nimeni 100 de lei pentru a-ti prezenta o ora camionul. Parerea mea e ca daca chiar ai nevoie faci si pe dracu-n patru.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Partajează acest post

Link spre post

Mulțumesc de ajutor, dacă poate astăzi e perfect, dacă nu... de maine nu mai este valabil anunțul deoarece plec în Germania. 

Editat de Catalin34

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

Important Information

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.