Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Ajutor


claudiu hunter

Postări Recomandate

  • Moderators

''...Următorul repaus săptămânal începe înainte de sfârșitul a 6 perioade de 24 de ore...''. Deci ești pasibil de amendă, pentru neînsușirea cunoștințelor necesare activității desfășurate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

cred ca nu ai vrut sa iti insusesti deloc  regulamentul 561..al profesiei noastre..ala de baza...macar atit...

Acolo de exemplu iti spune ca la un eventual control trebuie prezentata activitatea pe ultimele 28 zile...deci cam naspa cu alea 2 saptamini de zici tu..prin porumb cum s-ar exprima vreun coleg...Nu ai sesizat nici ce a spus Cristian destul de clar......

'''.Următorul repaus săptămânal începe înainte de sfârșitul a 6 perioade de 24 de ore...''. 

Exista ceva aici ce ai trecut cu vederea si ai observat ca zice doar de amenda.....Hai sa facem si putina scolarizare ca sa intelegi....Posteaza cum ai lucrat tu in acele zile...cu inceperea zilei de munca.....terminarea zilei de munca...intrarea in repausul zilnic...terminarea acestuia si inceperea activitatii unei alte zile de munca....

Discutam ulterior....

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Duminica deschis la 14.30 inchis la 20.00 , luni deschis la 10.30 , inchis la 16.00, marti deschis la 09., inchis la 18.00 miercuri deschis la 06.00 inchis la 18.00 , joi deschis la 06.00 inchis la 20.00 , vineri deschis la 08.00 inchis la 18 iar sâmbătă deschis la 06.00 inchis la 11.30 . Asta datorita faptului ca dispecerul a zis sa nu facem pauza de 45 ore in Germania ( cam 10 masini) . Este prima data in 2 ani cînd gresesc programul. Ms frumos stiu ca sunt fraier dar nu mi am dat seama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
Acum 1 oră, claudiu hunter a spus:

stiu ca sunt fraier

Greșit. Ești nesimțit, asta ești. Îți bați joc de noi și de meserie. Te doare în c*r de lege și te și dai în stambă aici... nici măcar nu realizezi ce ți se spune.

Ți-am spus foarte clar: ''URMĂTORUL REPAUS SĂPTĂMÂNAL ÎNCEPE ÎNAINTE DE SFÂRȘITUL A 6 PERIOADE DE 24 DE ORE''. Tu ți-ai început săptămâna de lucru duminică la ora 14:30, deci 6 perioade de 24 de ore se vor încheia sâmbătă la ora 14:30. Și cum legea zice să începi repausul săptămânal ÎNAINTE de a se sfârși cele 6 perioade de 24 de ore, rezultă că până cel mai târziu sâmbătă la ora 14:29 puteai munci. Ori tu ai terminat sâmbătă la ora 11:30, deci clar ești în regulă.

Eu eram ironic în răspunsul de mai sus, încercând să-ți atrag atenția că ne jignești atunci când soliciți ajutor pentru o problemă puerilă (dealtfel existentă doar în capul tău gol). Pune mâna și citește/învață legislație, sau dispari din branșă, până nu comiți vreo inginerie demnă de știrile de la ora 5. Nu te obosi să mă înjuri, te ignor începând din acest moment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Claudiu am zis sa facem putina scolarizare..de aceea te si rugasem sa postezi cum ai lucrat..Daca imi spui ca lucrezi in aceasta profesie de 2 ani deja e o chestie serioasa ca nu ai invatat abc-ul meseriei noastre..probabil nu a avut cine..titularii pe care i-ai avut neavind nici ei ce sa te invete..si nici tu nedorind sa aprofundezi.Din aceasta cauza intelege supararea colegului meu Cristian..Daca nu iti insesesti temelia profesiei noastre credema ca mai devreme sau mai tirziu se razbuna pe tine...Nu e de glumit in aceasta profesie...nu ne tinem doar de volan..trebuie sa si profesam...Si atunci avem nevoie de cunoastiinte...Incepe te rog prin ati insusi termenii corecti din profesie..observa ca noi nu folosim ''pauza'' ci repaus..zilnic..saptaminal...La fel cu inceperea zilei de munca..terminarea ei...Evita si ''program''...In functie de utilizare exista alti termeni...Uitate la rubrica incepatori..,exista un subiect pe aceasta tema...sau daca nu in 561...ai articolul 4..

Am crezut ca atunci cind postezi zilele lucrate iti dai seama si singur de greseala ta..a neintelegerii regulamentului si realizezi singur despre ce este vorba..Nu ai reusit sa o observi nici dupa ce iti atrasesem si eu atentia la acea fraza....

Nu e mult de invatat...cel mult 4 pagini simple...si apoi esti stapin pe tine din punct de vedere legislativ la probleme simple...succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.