Sari la conținut
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Recommended Posts

Nu m-am dus la firma deoarece e la 650km distanta de domiciliul meu si nu am avut 3-400RON pentru drum.Iar firma nu mi-a trimis si nu a avut niciodata intentia sa imi trimita decizia nici dupa 2controale ale ITM Timis(care nu i-au dat nici o amenda pentru neindeplinirea acestei obligatii) ci doar a sustinut in instanta ca mi-ar fi trimis decizia.                                                                                                                                              Acest tepar cauta in special soferi cu domiciliul cit mai departe de Timisoara pentru a diminua pe cit posibil riscul  de a fi cautat ulterior de cei tepuiti si de a si-o lua peste bot.Dar si-a luat-o de la un sofer din Timisoara.

Degeaba scriam pe plic ce continea pentru ca plicul ramane la destinatar.Pe curier nu il intereseaza ce faci cu plicul sau ce contine daca i-ai semnat de primire.Iar in acel moment,august 2017-la 2saptamani dupa ce m-am intors de pe comunitate) nu stiam ca imi fusese desfacut cim.Eu cerusem o adeverinta de salariat.

Sper sa citeasca cit mai multi colegi ce am scris aici si sa nu mai cada in plasa acestui tepar nenorocit. Iar cei care totusi au muscat-o sa nu se lase si sa apeleze la justitie.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu am aflat multe de pe forum si am refuzat foarte multe oferte dupa cele citite aici.Dar tot am muscat-o pentru ca unii colegi nu s-au deranjat sau le-a fost rusine sa povesteasca ce au patit.Daca toti colegii ar da informatii despre firmele la care au lucrat(conditii de munca,bani,tepe) ne-am putea feri de acesti tepari si nici ei nu ar mai gasi asa usor alti fraieri.

Il rog inca o data pe colegul din Braila(nu ii dau numele),daca citeste forumul sa povesteasca si el despre experienta cu Pronk christian  si costen bociu srl.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

Important Information

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.