Sari la conținut
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
ovidiu_23

Volvo E6

Recommended Posts

Salutare,am achiziționat  un Volvo E6 și când îl pun pe pilot automat merge cu 87 km/h. Ma poate îndruma un coleg cum sa l fac sa meargă cu 90 km/h pe pilot automat?? 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

posibil sa fie camionul limitat..poti verifica din butonul de unde maresti sau scazi viteza de pe pilot automat,ai sus + si jos -...la fel..e posibil ca sa nu functioneze + sau -..de exemplu la multe am gasit ca nu functioneaza bine +,deci nu poti mari viteza doar scadea..fata de cea comandata pe pilot in momentul actionarii butonului..''

Partajează acest post

Link spre post

Am încercat și cu"+" ,nu creste viteza. Merge cu 87 doar pe pilot,din pedala merge cu 90. Cred ca singura varianta viabila,rămâne reprezentanta!! Oricum,mulțumesc de sfaturi!! 

Partajează acest post

Link spre post

inainte de reprezentanta incearca din nou cu masina,..daca spui ca apasind pedala de acceleratie ajungi la 90/ora atunci in acel moment activeaza pilotul..daca el se activeaza cu 87/ora atunci incearca la reprezentanta,succes

Partajează acest post

Link spre post

Se schimba automat configuratia cutiei si regimul motorului cand selectezi P sau D  din maneta schimbatorului de viteze ,  cu regimul a /  eco / eco plus nu sunt sigur daca la toate modelele si motorizarile ca nu am condus mult timp modele volvo dar din putina practica cu ele am observat chestia cu pilotul automat la cateva modele de 500 cp .... 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

Important Information

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.