Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Buna, intrebare anunt angajare Arad


Postări Recomandate

  • Members

Stie cineva de o firma din arad care recruteaza soferi pentru basculanta germania ofera 2400 euro pe luna masa cazare etc problema este ca cer 650 ron pentru semnarea contract si transport in germania si nu stiu cat de seriosi sunt mersi

ps. Nu au nici un nume de firma doar numar de telefon 0734151485 

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Cum să nu aibă nume? Dacă e agent de muncă temporară, trebuie să aibă nume, Cod Unic de Înregistrare, Număr de Ordine la Registrul Comerțului, o adresă declarată ca sediu social... Și toate aceste informații sunt ''la liber''. Suni și le ceri și apoi verifici pe site-ul Registrului Comerțului dacă firma există și e activă. Nu dai bani așa pe vorbe la telefon.

DAR... conform Codului Muncii, agenților de muncă temporară (cum se numesc mai nou firmele de recrutare), le este interzis să solicite orice fel de plată de la angajat cu privire la un contract de punere la dispoziție, deci e cam trasă de păr, dacă mă întrebi pe mine.

Mai bine mai caută și prin alte părți.

P.S. Am băgat numărul ăla de telefon pe Google și apare în diferite anunțuri cu fel și fel de joburi, dar numai pe site-uri fantomă, de care n-am auzit niciodată. Nu tu un anunț pe OLX, pe T-Jobs, My Job... nimic, doar site-uri din-astea ciudate, cu câte 11 vizitatori în 6 luni. Miroase urât tare...

Editat de cri5tian
Post Scriptum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Au spus ca cei 650 ar fi pentru transport nici eu nu cred ca sunt seriosi 

Acum 2 ore, sssssttt a spus:

Stie cineva de o firma din arad care recruteaza soferi pentru basculanta germania ofera 2400 euro pe luna masa cazare etc problema este ca cer 650 ron pentru semnarea contract si transport in germania si nu stiu cat de seriosi sunt mersi

ps. Nu au nici un nume de firma doar numar de telefon 0734151485  de ce nu au un nume al firmei mai sunt tepari din acestea

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.