Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Teapa diurna Eva Lazar spedition Bragadiru


andreicos

Postări Recomandate

  • Members

Repet. Daca unui om nu ii convine un mod de lucru la care nu se poate adapta cu repausuri recuperate, ne recuperate ( sa excludem pt moment mesajele de date) de ce vrei tu sa il ti? Il spui sa plece ca nu e suparare si dupa..opa..cutia cu surprize. Nu mai zic nimic. Eu nu am vrut repausurile recuperate degeaba pe viitor. Am pus intrebarea pt ca repet! Sunt orele libere ale soferului legal! Asta nu inseamna ca soferul ala nu munceste sau ca nu vrea sa munceasca! Sa vin cu cardul sa vedem cam cate ore am condus pe zi? Poate m-am oprit cu macar o ora mai devreme? Nici macar atat. Am dat full incontinu pt ca asa am considerat ca e ok sa imi fac treaba. Faptul ca sta camiinul pe loc  66 pt ca se pleaca imediat dupa 24......imi pare rau. Fiecare scoate bani cum poate. Nu exista lege nescrisa. 

Editat de andreicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

La urma urmei. Consider ca sunt perfect indreptatit sa plec de la o firma unde mi se spune pe fata ca nu se vrea recuperate repausurile saptamanale. Voi ati spus...iti convine bine nu...asta e. Am plecat in cursa de Anglia cu ideea ca tragem si dupa oricum imi recuperez orele. Ca sa aflu pe drum spre casa ca defapt nu o sa fie in veci asa. Ar fi trebuit sa astept sa puneti in aplicare legea ne scrisa. Citez: " Noi nu facem asa"  Ca eu prostu, ar fi trebuit sa stiu chipurile ca pe comunitate nu se recupereaza. Unde scrie asa ceva nu stiu. Repet si am spus. Daca se crede ca a lucra la program inseamna doar timpi de conducere si repaus, eu o consider o greseala. Ori respecti tot ce scrie in AETR ori adio. Discutia a fost simpla. Daca mie nu mi-a placut ideea de a lucra la modul asta, nu cred ca a fost ok sa imi faceti ce ati facut. Eu cam atat am avut de spus. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Te poti duce sa ma dai in judecata pentru orice doresti tu! Nu te am amenintat decat cu judecata, care de fapt nu e o amenintare! Daca bagi cardu sa il verifici, o sa vezi cat de idiot esti! Ai mers tu numai programe full, chiar si depasite? Dar tu nu ai reusit in nici o saptamana din cele 3 sa treci de 40 de ore de condus, chiar intr una din ele nu ai nici macar 30! Vi aici si spui numai tampenii!  Spune le oamenilor cum faci tu cand te imbeti, idiot frustrat ce esti! Spune le ca incepi sa spui ca tu ai avut firma si ai avut 500 de angajati si ca esti smeker! Apropo bogatasule, ca tot spui ca nu esti sarac, cand ai venit la angajare ti am spus ca daca ai nevoie de bani cand pleci in cursa iti pot da bani dinainte. Tu ca un om corect si bogatash ai spus NU!, nu mi se pare normal, nu vreau! Mai iti amintesti ce ai cerut cu 10 minute inainte sa pleci? Ai cerut bani Costache Andrei!  Din punctul meu de vedere esti un dobitoc, de fapt un mare dobitoc, un om fara demnitate, un betiv tampit! Imi permit sa te jignesc, pt ca si eu am fost jignit, m am simtit jignit pt faptul ca a trebuit sa disxut cu tn 2 ore sa iti explic cat de idiot si prost esti ca dai mesaje si spui tampenii pt ca ai baut tu! Cum crezi ca ar fi sa stau sa ascult toti angajatii cand se imbata ei si sa fiu dispus la orice ora sa le raspund lor pt ca asa considera ei ca e normal sa ma sune ca s au imbatat! Am in jurul a 100 de oameni angajati! Nu am ajuns la nivelul tau de 500! In concluzie ca sa sti cu cine ai vorbit, Adi sunt! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tipic mioritic,jigniri,amenintari dat în judecată nimic nou frumos din partea voastră,oricum adevărul e la mijloc o firma românească care încearcă din răsputeri să găsească șoferi(datorită reînnoirii parcului auto) și un șofer bineînțeles de origine Român care profită la maxim de oportunitățile pieței (ceva de genul e de muncă) si nu in ultimul rând un dobitoc adică Eu care citesc .  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Acum 27 minute, Evalazar a spus:

Te poti duce sa ma dai in judecata pentru orice doresti tu! Nu te am amenintat decat cu judecata, care de fapt nu e o amenintare! Daca bagi cardu sa il verifici, o sa vezi cat de idiot esti! Ai mers tu numai programe full, chiar si depasite? Dar tu nu ai reusit in nici o saptamana din cele 3 sa treci de 40 de ore de condus, chiar intr una din ele nu ai nici macar 30! Vi aici si spui numai tampenii!  Spune le oamenilor cum faci tu cand te imbeti, idiot frustrat ce esti! Spune le ca incepi sa spui ca tu ai avut firma si ai avut 500 de angajati si ca esti smeker! Apropo bogatasule, ca tot spui ca nu esti sarac, cand ai venit la angajare ti am spus ca daca ai nevoie de bani cand pleci in cursa iti pot da bani dinainte. Tu ca un om corect si bogatash ai spus NU!, nu mi se pare normal, nu vreau! Mai iti amintesti ce ai cerut cu 10 minute inainte sa pleci? Ai cerut bani Costache Andrei!  Din punctul meu de vedere esti un dobitoc, de fapt un mare dobitoc, un om fara demnitate, un betiv tampit! Imi permit sa te jignesc, pt ca si eu am fost jignit, m am simtit jignit pt faptul ca a trebuit sa disxut cu tn 2 ore sa iti explic cat de idiot si prost esti ca dai mesaje si spui tampenii pt ca ai baut tu! Cum crezi ca ar fi sa stau sa ascult toti angajatii cand se imbata ei si sa fiu dispus la orice ora sa le raspund lor pt ca asa considera ei ca e normal sa ma sune ca s au imbatat! Am in jurul a 100 de oameni angajati! Nu am ajuns la nivelul tau de 500! In concluzie ca sa sti cu cine ai vorbit, Adi sunt! 

Eu am cerut bani la angajare? Gresit. A venit Alin si m-a intrebat ce pretentii am referitor la avans? Am spus ca hai sa fir 50 de eur avans si mi-a venit si cu 300 de ron si a spus i-a sa fie la tine? Ca am mai cerut pe parcur bani? Am cerut pt ca asa ati spus. Ca atunci cand vrem ni se da din diurna pt ca oricum se da din nunca noastra. Iar la amenintare m-am referit cand ai spus sa nu mai vb cu fostii colegi. Ce legatura are impunerea asta nu stiu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In concluzie, eu am facut publica o situatie reala, legata de activitatea profesionala, care poate fi probata. Voi, in schimb, ati inaintat ceva acuzatii false si neprobate la adresa mea (betie si ce s-a mai scris). Poate, poate distragem atentia celor de pe forum de la subiectul topicului facandu-mi o imagine eronata. Iar un sofer in timpul liber face ce vrea! Nu sunt obligat sa dau socoteala nimanui ce fac eu in repausurile mele si nici nu imi pune la indoiala capacitatile.

Iar legat de statutul financiar, care e bogat si care e sarac (de parca dreptatea si legile pot fi cantarite si valorizate in functie de asta), de ce nu v-ati respectat intelegerea pe care am batut palma, respectiv 62 euro diurna pe zi? V-ati bucurat la diferenta de bani pe care trebuie sa mi-o dati conform anuntului de angajare? 

De ce am intrebat in cadrul "interviului" daca se lucreaza legal, ca la carte? Ca puteati sa imi spuneti din prima de unchiul sofer de 16 ani sau de cum ocoleste el dispozitiile legale si as fi scutit o luna de compromisuri pe care nu mi le doream de la bun inceput.

A fost o colaborare interesanta, ce sa mai zic...

Editat de andreicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.