Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cântărire pe axe


dobre744

Postări Recomandate

  • Members

Salutare colegi , țin să menționez că sunt începător si as dorii sa aflu de la cei cu experiență următorul lucru 

Un coleg mi-a spus că , in cazul in care transportam un container , in urma unui eventual control cu cantar , nu vom fi cântăriți pe axe ci per total , adică în cazul în care am sa spunem prin absurd 12 tone pe o axa dar nu depășesc masa maxima admisă de 40t , nu voi fi sancționat. Este adevărat sau doar o alta poveste de parcare?. PS: colegul respectiv a menționat că este reglementat prin lege. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da colegule, mulțumesc , site-ul este de folos, dar nu scrie de asa zisa lege , poate m-am exprimat greșit , m-am referit daca containerul are aceeași "toleranta" cum ar fi bascula care transporta cereale etc. Am colegi care au transportat cherestea in containere și masa pe motrica a fost de 10 tone , de aceea am pus aceasta întrebare , exista o asemenea lege sau au cărat inconștienți și aici mă refer la sancțiuni în urma unui control.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.