Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

oprire pe interzis


Postări Recomandate

  • Members

Buna seara ,

din nefericire am fost implicat intr-un incident a carei solutionare ma nemultumeste , de acea ascult si opiniile altor colegi

Am avut o incarcare la fabrica de bere Ursus brasov, strada strimta ,acces greoi  

cind am intrat pe strada dirste ,un autoturism parcat chiar linga coltul strazi la un metru de trecere pietoni linga semnul oprirea interzisa

cit am luat eu de larg m-am suit cu rotile pe trotuar sa nu o ating cind a coborit dupa trotuar tractorul remorca s-a balansat si cu 2 cleme am atins autoturismul in zona stop spate stinga------ avarii ;stop stop spart si aripa atinsa pe o suprafata de 3 - 4 cm patrati

am fost la politie si am cazut de acord ca dauna sa o platim inpreuna pentru autoturism ca altfel primim fiecare amenzi si asa mai departe

 acum va intreb a cui a fost vina si cine trebuia sa plateasca  eu care am facut tot posibil sa ma incadrez dar nu a fost spatiu sau cel care a parcat neregulamentar

sa nu veniti cu remarca ca DACA ERA UN COPIL ACOLO va rog

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Acum doar ca parere personala..sincer eu unul alegeam amenda..si as fi fost curios ce incalcare de articol mi se punea in proces verbal..erau mai multi bani dar asa preferam eu..sa se invete minte unde parcheaza data viitoare..nu are rost sa discutam cum ar fi trebuit procedat initial ca sa nu fi tras tu la raspundere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

În momentul în care ai început manevra de ocolire, ți-ai asumat toate consecințele ce pot decurge din efectuarea ei. Legea are prevederi pentru asemenea situații și tu ar fi trebuit să apelezi la ea, respectiv contactată Poliția. +/- 30 de minute întârziere din cauze independente de transportator, nu făceau rău nimănui. Iar beneficiile pe termen lung... încă vreo 2-3 bezmetici din-ăștia amendați că și-au lăsat mașinile aiurea și zona ar fi devenit liberă să faci drift-uri cu camionul acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.