Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Firme de evitat


Anonimm

Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • Members

De evitat firma de transport pe comunitate....Dumitru-Kleintransporte.Herrgottwiesgasse 245.A-8055 Graz.Osterreich......si  TOP EXPRESS KURIER D.C.S.R.L Jud.Caras-Severin.Sat Sadova veche.Com.Slatina-Timis cod postal 327363,Sadova Veche 124.Patronul acestei firme...Dumitru Cristian/Dumitru Krystian...,,,,numele sub care are anunturile de angajare soferi transport 3,5 t comunitate.TELEFOANE..00436767925905/0040752224463.Este un excroc care angajeaza nonstop soferi,nu inregistreaza contractele de munca,nu faciliteaza obtinerea actelor de inregistrare a celor care lucreaza si locuiesc la domiciile care le poseda nu plateste.Metoda este simpla....cine pleaca acasa in libere,nu se mai intoarce pentru ,ca i se invoca diferite motive.Motivul real este neplata salariului,nici un sofer nu are banii primiti la zi,motiv pentru care este foarte usor sa fie inselati.Acest excroc face acest lucru de foarte mult timp si inca nu a fost prins si oprit.Exista martori nenumarati si dovezi impotriva acestui excroc.

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Intrebare..din curiozitate...acesti martori enumerati de ce nu au luat dovezile ..nu s-au unit si nu l-au dat in judecata pe litigiu de munca..?? sigur isi recuperau sumele de bani restante zic eu...sau mai concret...Tu..esti in aceiasi situatie cred...ai inteprins ceva..??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ceilalti....nu s-au unit. Asa suntem noi... unii dintre noi. Ne plangem si nimic. Acum incerc eu sa ii unesc.Si eu sunt in aceeasi situatie bineinteles. Intr-un fel sau in altul tot o sa o scot la capat si daca trebuie sa cheltui mai mult decat restul neprimit. Macar voi sti ca nu va mai face si altora, acelasi lucru. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

deschide  un topic separat la rubrica ''discutii despre oferte si  firmele de transport''...pune titlul cu numele firmei apoi in comentariu explica situatia daca vrei...asa putem discuta concret despre aceasta firma sau despre reprezentantul ei,..succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
On 04.12.2018 at 3:47 AM, cico_3504 said:

deschide  un topic separat la rubrica ''discutii despre oferte si  firmele de transport''...pune titlul cu numele firmei apoi in comentariu explica situatia daca vrei...asa putem discuta concret despre aceasta firma sau despre reprezentantul ei,..succes

Ok. Asa am facut. 

On 04.12.2018 at 3:47 AM, cico_3504 said:

deschide  un topic separat la rubrica ''discutii despre oferte si  firmele de transport''...pune titlul cu numele firmei apoi in comentariu explica situatia daca vrei...asa putem discuta concret despre aceasta firma sau despre reprezentantul ei,..succes

Ok. Am postat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • Moderators

esti offtopic..dupa ce citesti iti sterg comentariul...tu intrebi despre o firma si aici discutam despre firme de evitat...totusi..sa nu fiu rau...trebuie doar sa vrei...hahaha...sus in dreapta ai o casuta goala unde scrie cautare,scrie numele firmei si cind dai cautare iti apare ceva daca exista pe forum..de exemplu ce cauti tu e aici

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Members

De evitat Vectra Internațional Brașov 

O firmă de cacao condusă de ghiolbani semianalfabeti,biserici și bisericuțe cu enoriași din Zarnesti, Tohan și Poiana Mărului care doar ei participă la slujbă iar restul care duc greul stau la poarta bisericii la cerșit. O conducere incompetentă începând cu directorul Lămâie( care acum doi ani când a venit în Vectra a zis că vrea să facă o mândrie din firma asta,dar după doi ani nu vrea să spună că iau plecat peste 100 de șoferi dintre cei mai buni) , Boș(care nu vrea să mărească salariile la șoferi pe motiv că e consumul mare de carburant),Kiki mincinoasa,Jairul Filip( marele bos de la consumuri pe care îl interesează doar ce iese pe injector cu dynafleet, așa a învățat el să facă consumul ,nu-l interesează sarcina,traseul,condițiile meteo,uzura mașinii, etc.,vrea 25% cu 420,23-24 t pe waidhaus,cehia,polonia și slovacia pe nationale)și restul aghiotantilor. O firmă care s-a reprofilat pe fiare, bușteni, cherestea ,bobine de otel....multe decopertari,chingi,70 % muncă fizică, 30 condus.Repausuri saptaminale de 45 afară neplătite, intermediare cu decopertari pe ambele părți pentru 130 -200 km..etc. Din păcate doamna Liliana nu stie ce se întâmplă cu adevărat în firmă dar într-o bună zi camioanele vor rămâne în curte neavând cine să le mai conducă mai ales că Vectra și-a lărgit aria de căutare a șoferilor în județele vecine.Daca puneți la socoteală cât munciti ,cât cheltuiți și ce vă dă Vectra,ajungeți să câștigati maxim 800-900 de euro pe lună pe tur retur,mai puțin decât câștigă un șofer pe țară. În concluzie dragi colegi dacă vreți să vă pierdeți timpul,banii și sănătatea mergeți la Vectra.Minciuni și bătaie de joc!

Editat de cico_3504
ortografie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 2 years later...
  • Members

CLAUSTRANS 83 Srl cu sediul în Cluj-Napoca administrator Adela Sincraianu de evitat total .Firma care își bate joc efectiv de soferi, ii sclavageste în ultimul hal, nu se tine de promisiunea de a aduce acasă soferul, cum te pui de acord, faci pe mecanicul la ei ,plătești cu cardul din banii tai parcarea pana la decont, în cazul în care decontul vine la sfirsit de sezon ,uleiuri ,becuri și alte vin din românia aștepți și 2 saptamini sa ajungă defectele majore ,doar în tara mergi cu defectul saptamini întregi firma nu asigura nimic pentru camion, cablu de vama ,lacăt, cumperi tu ca fraierul și ei la decont .O firma de evitat, pe mine m-au dat în judecat pentru 4800 EUR și 1100 lei, firma care și-a făcut un sport din a scoate banii de pe șoferii în instanța dacă cineva citește acest topic las aici un email la care sa îmi scrie dacă e interesat și vrea imformati senzanome1009@gmail.com 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Multumim de informatie,cred ca ar fi singurul lucru pozitiv,restul sunt negative.Interesanta chestia ca esti dat in judecata pentru o suma de bani..Au sau nu dreptate acolo   ? ca daca nu au esti linistit,iti sustii nevinovatia.La restul..cu parere de rau..asa se intimpla de obicei cu cei care fac pe mecanicii si isi folosesc banii personali pentru a ajuta firma.Patronul le da cu tifla.Sper ca la urmatoarea firma sa nu mai procedezi la fel si sa fii invatat ceva,nu soferul baga bani in piese si in camion,ci firma,e treaba lor.Sper ca la proces sa ai tu dreptate altfel daca au ei,vei plati si oalele sparte.Ai ceva timp de cind esti pe acest forum,ar fi trebuit sa inveti macar din greselile altora,sa nu ajungi in aceiasi situatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members
La 07.08.2023 la 4:04, cico_3504 a spus:

Multumim de informatie,cred ca ar fi singurul lucru pozitiv,restul sunt negative.Interesanta chestia ca esti dat in judecata pentru o suma de bani..Au sau nu dreptate acolo   ? ca daca nu au esti linistit,iti sustii nevinovatia.La restul..cu parere de rau..asa se intimpla de obicei cu cei care fac pe mecanicii si isi folosesc banii personali pentru a ajuta firma.Patronul le da cu tifla.Sper ca la urmatoarea firma sa nu mai procedezi la fel si sa fii invatat ceva,nu soferul baga bani in piese si in camion,ci firma,e treaba lor.Sper ca la proces sa ai tu dreptate altfel daca au ei,vei plati si oalele sparte.Ai ceva timp de cind esti pe acest forum,ar fi trebuit sa inveti macar din greselile altora,sa nu ajungi in aceiasi situatie

Dragul meu coleg imi pare rau sa iti spun Dar EU pe mecanicul nu imi Place sa fac Problema e ca la aceasta firma sunt atit de multi lingai care fac pe mecanicii ca nu ai de ales decat sa te certi cu seful Sper sa fie un exemplu pentru altii si sa fuga toata lumea de aceste firme rele

Editat de cico_3504
ortografie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Din ce spuneai mai sus nu reiese ca nu faci pe mecanicul la firma,ci contrariul,ia reciteste ce ai zis.Nu zici nicaieri ca altii fac si tu nu,ai ocolit si raspunsul cu judecata,ma asteptam si la asta deoarece de multe ori spunem doar ce vrem noi,nu totul

''Firma care își bate joc efectiv de soferi, ii sclavageste în ultimul hal, nu se tine de promisiunea de a aduce acasă soferul, cum te pui de acord, faci pe mecanicul la ei ,plătești cu cardul din banii tai parcarea pana la decont, în cazul în care decontul vine la sfirsit de sezon ,uleiuri ,becuri și alte vin din românia aștepți și 2 saptamini sa ajungă defectele majore ,doar în tara mergi cu defectul saptamini întregi firma nu asigura nimic pentru camion, cablu de vama ,lacăt, cumperi tu ca fraierul și ei la decont ''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

EU nu le faceam prea multe in afara de ulei si becuri ,trimitea fuga alti lingai sa repare Ca ei se credeau mecanici ,iar la proces ei au castigat pe faptul  ca EU nu am facut intampinare neprezentare si asta ma costat Oricum prea multe nu are ce sa imi ia, daca vrea II dau cu draga inima din datoriii sau rate la banca 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.