Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Internet mobil cu acoperire in toata UE


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

cine are modem mobil sa mearga la decodat cu el (aprox 30 lei in tara, afara nu va doresc sa cautati sau sa platiti), sa vada cam care i-ar fi traseul prin europa si pe unde sta mai mult ,sa isi cumpere cartela de net din tara respectiva si sa-l activeze cat ii trebuie sau convine. sa mai intrebe si alti colegi cam care ar fi reteaua cea mai ieftina si buna (acoperire,viteza).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • Members

Pt cei care traverseaza Germania si stau mai mult pe aceasta tara cea mai buna oferta pe care am gasito pina acum este la Aldi. Aici. Modem cu 40E (Medion este sim free merge orice cartela din orce tara) si un sim ALDI TALK Flatrate (medion mobile) tot de la Aldi il cumperi cu 12,99E si ai 10E credit pe sim activezi optiunea Internet-Flatrate XL cu 14,99E ai net o luna si 5GB simul il activezi pe net se activeaza in 24 ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Buna colegii, despre Robin...sunt bani aruncati pe fereastra, in ziua de azi nu prea mai vezi conectiuni codate in wep ci in wap si wpa2 cu tkip+aes key o codare super puternica pentru orice destept it si sa stai 20min...imi trece pauza :))) cit despre wep codul de conectare este: 31323334353637383930313233 si deschide orice wep key, dar sa revenim la net pe europa, stiti majoritatea de 3 suedia-danemarca-italia-austria-uk-hong kong, cu 50euro de pe suedia stik si card cu 7 zile free apoi o incarcare de cam 300koroane pe luna dar unlimited si sincer cum ai net in danemarca in mers nu ai nici acasa(cartele de incarcare la stat oil suedia) si o solutie si mai buna este 3 super sim din austria(cam 10euro sim-ul) cu incarcare 15euro pe luna si ai cam 20giga download, poti lua cartela de incarcare direct de pe situl lor cu cardul(e ok tranzactia). Drumuri bune la toti ... si fara cuie :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 years later...
  • Members
La 11.06.2012 la 23:15, Aylyn a spus:

Pt cei care traverseaza Germania si stau mai mult pe aceasta tara cea mai buna oferta pe care am gasito pina acum este la Aldi. Aici. Modem cu 40E (Medion este sim free merge orice cartela din orce tara) si un sim ALDI TALK Flatrate (medion mobile) tot de la Aldi il cumperi cu 12,99E si ai 10E credit pe sim activezi optiunea Internet-Flatrate XL cu 14,99E ai net o luna si 5GB simul il activezi pe net se activeaza in 24 ore.

Salut, se pare că nu s-au schimbat prea multe în 6 ani,  tot 12,99 o cartelă, am înțeles că costă undeva la 20 de euro pentru 5 gb de internet pe Germania dar care este valabil şi în roaming, singura problemă e cu activarea, gagica de la supemarket de unde am cumpărat cartela a spus că nu se poate activa decât cu paşaportul sau cu datele unui "neamț" ... Ştie cineva cum se activează mai exact? Poți fenta datele pentru activare?

Editat de PislaruFlorin93
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Salut.

Nu ai cum să fentezi și nici de ce să fentezi. Activarea se poate face online 24/24, durează cam 10 minute. Eu am făcut-o de pe laptop, într-un McDonalds. Practic odată accesat link-ul pentru activare, selectezi activare prin webcam și o să fii conectat cu un operator căruia va trebui să-i prezinți pașaportul sau CI. Activarea se face pe persoană, deci nu ai nevoie de adresă de Germania. Practic e o metodă de a le declara că Pâslaru Florin din Buzău (România) deține cartela E+ cu nr xxxxxxxxx. Atâta tot. Operatorii vorbesc și engleză.

Eu am activat E+ pentru WebStick-ul de la Aldi, din cauză că stick-ul este deblocat și dacă nu-mi plac ofertele lor, pot folosi alt SIM liniștit.

Editat de cri5tian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mulțumesc frumos de lămurire, cred că la fel voi face şi eu până la urmă, asta ar fi ultima soluție. Am încercat să activez sim-ul cu smartphone-ul, am intrat pe site dar nu a mers, am încercat să descarc aplicația iar nu a mers, probabil că am cartelă de Ro în telefon, îmi arăta " Acest articol nu este disponibil în țara dumneavoastra" ... nu văd alt motiv, sunt în Germania deci sunt conectat la o rețea locală, iar dacă dau căutare la aplicaţie pe magazin play dau degeaba, nu o găseşte. O să încerc cu laptopul, trebuie să reuşesc, nu mi se pare complicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.