Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Bizon in Timisoara


Razvan

Postări Recomandate

  • Members

Pacat ca nu mai imi merge telefonul ala cu camera, ca faceam un montaj cu masinile de transport valori ale firmelor de securitate, microbuzele lor stationeaza pe unde apuca si de cele mai multe ori blocheaza prima banda sau si mai si, nu acorda prioritate prin intersectii chiar daca ii obliga indicatoarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Pacat ca nu mai imi merge telefonul ala cu camera, ca faceam un montaj cu masinile de transport valori ale firmelor de securitate, microbuzele lor stationeaza pe unde apuca si de cele mai multe ori blocheaza prima banda sau si mai si, nu acorda prioritate prin intersectii chiar daca ii obliga indicatoarele.

Tin sa te contrazic putin cu masinile de transport valori.Am lucrat si eu 2 ani la o firma d'asta in Bucuresti (G4S Cash Services),regulamentul spune sa opresti cat mai aproape de intrarea in locatie,indiferent ca blochezi o banda de circulatie,ca trebuie sa treci peste linie continua s.a.m.d.Ala e regulamentul si trebuie respectat.Cat despre acordatul de prioritate,e un gest de nesimtire din partea lor,dar la partea cu stationatul sunt perfect regulamentari,nici politia nu are ce face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tin sa te contrazic putin cu masinile de transport valori.Am lucrat si eu 2 ani la o firma d'asta in Bucuresti (G4S Cash Services),regulamentul spune sa opresti cat mai aproape de intrarea in locatie,indiferent ca blochezi o banda de circulatie,ca trebuie sa treci peste linie continua s.a.m.d.Ala e regulamentul si trebuie respectat.Cat despre acordatul de prioritate,e un gest de nesimtire din partea lor,dar la partea cu stationatul sunt perfect regulamentari,nici politia nu are ce face.

In care regulament scrie ? ca in legislatie nu ,ori ma insel eu cumva. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

N'ai sa gaseseti niciodata in legislatie planul de paza si transport al vreunei firme de acest gen. E regulament intern la care i'au parte angajatii firmei impreuna cu reprezentantii politiei si jandarmeriei din orasul din care face parte firma.Daca nu faci parte din una din acele 3 categorii nu o sa vezi niciodata acel regulament,dar care totusi exista.In locul lor ai proceda la fel,adica ai respecta regulamentul pt. ca daca iti vine control pe traseu si te gaseste parcat aiurea si nu in fata institutiei la sfarsit de luna scrie -10 % pe fluturas sau se intampla si iti baga unu o grenada pe vizeta si fura banii,iar dupa cercetari afla ca tu erai parcat in parcarea cu plata si nu pe prima banda de circulatie,chiar daca o blochezi si risti sa platesti paguba.Ca sofer am lucrat si eu la ei,si tot asa parcam...nu conta ca blochez o banda,trec peste linie dubla continua sau stau in intersectie sau pe trecere.Ala e regulamentul si trebuia respectat.Si am fost si ars la bani,tocmai pt ca la o locatie din Pantelimon IF am parcat cu partea stanga langa usa locatiei.In regulament zice sa opresti cu partea dreapta(chiar daca trebuie sa intorci pe linie continua,sau e sens unic)in caz de ceva, colegii tai sa sara direct in masina,nu sa stea sa o ocoleasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

      Razvane, in acel regulament cred ca scrie ca daca, pe un pieton l-a luat visarea si sta exact unde ar trebui tu sa parchezi cu MASINA DE VALORI nici sa nu-l bagi in seama si sa parchezi cu roata dreapta fata exact pe scafarlia lui. Si asta doar din simplul motiv ca exista un regulament care nu tine cont de legislatia rutiera in functiune. O intrebare (mai mult retorica) daca in regulament ar fii scris ca trebuie sa dati felinarul jos de pe un stalp si sa parcati in locul felinarului, cum a-ti fii procedat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cine ar pune un stalp in fata usii ? Si cu pietonul,nu e chiar atat de greu sa opresti langa el,ca doar nu are 5 metri lungime. Tu gandesti inainte sa scrii ? Regulamentul zice cat mai aproape posibil,evident ca daca ai un obstacol parchezi ceva mai departe,unde ai loc.

Crezi ca aveam si un tanc la garaj care se ocupa de demolarea obstacolelor din fata intrarii ?

Eventual puneam niste sarma ghimpata si cateva mine ca a 2-a zi sa nu mai stea nici un pieton ametit acolo....doamne ce minte aveti.Daca nu ati lucrat in domeniu nu aveti de unde sa stiti ,asa ca sa o lasam balta cu off'ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

    Daca ne crezi veniti cu pluta pe sub asfalt, te inseli tinere. Nu contest faptul ca nu a-ti avut un regulament, dar nu chiar in modul in care ne desenezi tu. Ma gandesc ca ai lucrat mult ,,IN DOMENIU" avind in vedere varsta. Opinia mea este ca aburelile astea merg la damele de la coltul strazii. Si nu vreau sa intru in polemica cu tine pe tema asta, asa ca este ultima mea postare pe tema asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

fratilor nu va mai certati ca nu va inteleg deloc de ce va certati ca din imaginile de mai sus aia daca ar fi vro masina de transport valori inseamna ca eu sunt patronul de la mercedes , deci hai nu va mai certati si nu va mai laudati pe unde ati lucrat ca si astia cu 3,5t si taximetristi tot o apa si un pamant sunt , dar sa nu facem un capat de tara ca sunt si oameni intre ei . deci de craciun fiti mai buni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Members

sal  la toata lumea, io inca mai lucrez in sistem ,adica badigard ,vorba aia la o mare firma  mare da asa ceva inca nu am auzit ce a zis fostul meu coleg de trageri si sunt in bransa de vreo 14 ani cica sa fie stipulat in planul de paza sa incalci legea s -au in regulamentul intern al firmei de paza s -au al beneficiarului credetima stiu ce vb pt ca intocmesc planuri de paza impreuna cu cei de la ipj si ijj fiind si inspector de secutitate pe zona

completeaza corect profilul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.