Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Kraft Logistic Sighisoara


Postări Recomandate

  • 5 months later...
Vizitator Anonymous

Dspre kraft din sighisoara????;D buna firma dar o sefa cu nasul pe sus.... pacat de sef.... serios omul, eu cred ca a fost ceva de genul elena si nicolae ceausescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • Members

  ;) ;) ;) am fost astazi la kraft sighisoara la interviu ptr angajare pe tir si mi-au spus ca se lucreaza in echipaj ,6saptmani in afara si 2 acasa,se fac curse germania franta cursele sunt cam fixe,transportul ro germania il asigura ei dus intors ,salarul pe tara este 850 ron ,diurna pe zi in afara tari este de 32 euro primele 3 luni,dupaia 36 euro,ptr un incepator cred ca este bine.eu sunt din bistrita.nu stiu daca plateste si sanbata si duminica?in afara.trebuie sa ai card tahograf toate atestatele inclusiv adr.daca ma cheama eu ma duc.un coleg de la kraft daca este pe aici si vrea sa faca echipaj cu mine poate sa ma sune la nr de tel 0745836750,si alti colegi de la alte firme daca vor poate sa ia legatura cu mine,eu am lucrat numai sofer ,am fost si in afara doar cu autocar,cu tir nu am fost deloc,cred ca o sa gasec greu pe cineva care sa ma ia cu el,poate o sa am noroc si o sa citeasca cineva ce am scris eu,posed toate actele necesare .va multumesc si drumuri bune.sunt din orasul bistrita nasaud.

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • Members
Dspre kraft din sighisoara????;D buna firma dar o sefa cu nasul pe sus.... pacat de sef.... serios omul, eu cred ca a fost ceva de genul elena si nicolae ceausescu

esti ... la faza asta,intentionez sa plec de la ei,la Sighisoara sunt niste profesionisti,oameni cu totii in adevaratul sens al cuvantului, pacat ca e plin de catelusi prin Germania,iar lucrurile nu se pupa cu cele din Gross Gerau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 10 months later...
  • Members

La Multi Ani, Romania!

Si multa sanatate tuturor! As dori sa postez "la cald" oferta de munca prezentata de cei de la Kraft Logistic Sighisoara acum cateva minute:

- se munceste pe comunitae 5 saptamani urmate de 2 saptamani vacanta(perioadele se mai pot negocia in functie de necesitatile soferilor si disponibilitatea firmei);

- deplasarea se executa in fiecare zi de vineri a saptamanii cu autocar pus la dispozitie de firma, cu plecare din Sighisoara, bineinteles cu statii pe traseul spre Bors in functie de locurile de unde trebuie sa se urce soferii, adica nu e necesar sa se vina in Sighisoara pentru cei din Turda, de exemplu; se merge cu autocarul pana in Germania, de unde se preiau camioanele; se lucreaza 5 saptamani, apoi se revine in tara tot cu autocarul pentru 2 saptamani, cum am mai mentionat;

- drepturile banesti ale soferilor  se compun din: salariul de baza in suma de 1.250 RON brutto+45 euro/ziua petrecuta la cabina;

- concediul de odihna este inclus in perioadele cumulate de vacanta, deci nu se acorda separat;

- salariul de baza se acorda pe toata perioada cat soferul e angajat la ei, deci si cand se sta in vacanta;

- drepturile banesti nu se acorda lunar, ci la venirea in tara, adica la expirarea celor 5 saptamani; nu se acorda avans la plecare.

Nu stiu daca se angajeaza incepatori, nu am intrebat. Oricum, am declinat oferta lor, deoarece conditiile nu sunt acceptabile, din punctul meu de vedere. I-am contactat pentru ca sunt din Tg. Mures si cautam o firma mai aproape de casa.

Numarul de telefon pentru  contact de la Kraft este: 0735 309 222 d-na Purenciu.

Pentru orice alte detalii(desi cred ca le-am cuprins pe toate in postare) stau la dispozitie celor interesati.

Drumuri line tuturor celor care muncesc si odihna placuta celor care deja s-au dedicat acestei indeletniciri!

Editat de cico_3504
unit comentarii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.