Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

H.ESSERS SRL fosta Centrum-Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Members

ultima data cand am auzit ca au facut angajari cereau experienta pe comunitate si nu stiu sa aiba scoala sau ceva in genu.avem un coleg pe forum care lucreaza la iei din decembrie.nu prea sunt variante multe pt soferi incepatori din pacate.bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

avem un coleg pe forum care lucreaza la iei din decembrie.nu prea sunt variante multe pt soferi incepatori din pacate.bafta

De cand a inceput la essers nu mai apare nici pe forum. Activ ultima data in 10 martie.  Asa trage essersul de el ca nu mai are timp  :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

Salutare.

Da,din pacata nu prea aveam timp de forum dar nici de altele.

Hai sa trec direct la subiect-Essers e o firma potrivita pt incepatori...sunt foarte multe antitalente(soferi)la firma asta si lovesc si distrug masinile in fiecare zi iar masinile sunt foarte bune.Acum o luna cred ca s-au mai angajat cativa soferi romani cu contract de polonia asa cum sunt si eu defapt.Cred ca se cauta mai degraba vorbitori de limbi straine(stiti voi-engleza,franceza,germana,etc).Sincer nu stiu daca se mai fac angajari dar intrebati eventual la nr asta-0040731630530.

Nu va asteptati la prea multe de la firma asta...as putea spune ca nici dispecerii nu sunt cei  mai buni profesionisti mai ales la divizia 'cargo'(transport aeropoarte).

Se catiga intre 1000 si 1800 euro.Media este de 1300-1400 euro -3 luni la munca si 3 saptamani concediu.Transport asigurat de firma pana la oradea sau piatra neamt.Au dat cativa colegi afara in ultima vreme pt comportament  necorespunzator fata de ceilalti angajati si pt iresponsabilitate profesionala.Este norma de consum-maxim 33 litrii la suta de km.Banii sunt platiti pana la ultimul cent.ADR se cere obligatoriu.In rest totu e in regula.

Sper ca vam putut ajuta cu cva.Daca mai aveti intrebari va rog sa va adresati lui MAN V10.

Pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

Urmeaza sa ma angajez si eu la h.essers..

as dori sa stiu niste detalii de la cine care lucreaza pt ei..

Ce camioane au?sunt cu pat in cabina?cat timp ai liber pe zi?

In mare as vrea sa-mi descrie cineva cam ce se intampla intr-o zi obisnuita..

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

lsx, daca si lor le pui a 2 intrebare, sunt curios si eu ce o sa zica....

Te rog sa ma corectezi dar chiar nu-mi dau seama cu ce am gresit..

intrebare nr2 fiind "sunt cu pat in cabina?"

cu ce am gresit?vreau sa stiu daca tir-urile au acel loc in spatele scaunelor unde se poate dormi.. ???:o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

coane MANe,...

ce o ocolim dupa tufis,...omule CLAR nu s-a urcat DELOC intr-un camion...nici macar in ETS....

coane LSX,

intrebarile care trebuies puse INAINTE de a merge la o firma...ar fi cu totul altele decit cele pe care le pui tu aici,aia cu timpul liber e decupata din revista Urzica...

daca ai nevoie de informatii este destul material de studiu pe internet...

si te putem ajuta pe forum...dar pune intrebari pertinente...nu SF....

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

INTRADEVAR..NU m-ar urcat pana acum in alt camion in afara de cel cu care am facut scoala..!

Intrebarile sunt puse pe un forum pentru informare(fiind incepator),nu la firma..daca era vorba de vb la firma ma limitam numai la prima intrebare din cele 3 si restul imi dadeam eu seama!

Intrebare "pertinenta":ce camioane au cei de la h.essers?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

coane LSX,

super de acord cu tine,...

DAR  pentru intrebari generale de incepator sau nu exista topicuri unde se pun...

par examples....http://soferii.ro/Forum/http://forum.soferii.ro//viewforum.php?f=5.0

si altele...

nu ma deranjeaza decit faptul ca tu postezi la Firme de Transport, dar scrie pe subiect nu mesaje generale...

cu alte cuvinte..eu stau ca un uliu de aprozar pe Firme ,s-a caut un loc de munca sau oricum ceva informatie...

si tu, fara suparare sau te poti supara,....intrebi de cai verzi pe pereti...

nu e nimeni om de stiinta ,dar RFM, vorba unui om de stiinta...

Toate cele bune!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

coane LSX,

super de acord cu tine,...

DAR  pentru intrebari generale de incepator sau nu exista topicuri unde se pun...

par examples....http://soferii.ro/Forum/http://forum.soferii.ro//viewforum.php?f=5.0

si altele...

nu ma deranjeaza decit faptul ca tu postezi la Firme de Transport, dar scrie pe subiect nu mesaje generale...

cu alte cuvinte..eu stau ca un uliu de aprozar pe Firme ,s-a caut un loc de munca sau oricum ceva informatie...

si tu, fara suparare sau te poti supara,....intrebi de cai verzi pe pereti...

nu e nimeni om de stiinta ,dar RFM, vorba unui om de stiinta...

Toate cele bune!!!

coane  yo5peb

Probabil ca nu m-am exprimat bine..dar primele 3 intrebari au legatura cu firma...nu am fost chiar pe langa...

primele 2 au legatura cu camioanele pe care le detine firma si cea dea 3-a cu libertatea pe care ti-o ofera cei de la h.essers in comparatie cu alte firme...

poate m-am exprimat gresit eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Prima intrebare  :  Sunt 99% camioane MAN

A doua :  Toate camioanele cu sa au pat in cabina. Sunt cu 1 sau cu 2 paturi. La ei au mai toate 2  paturi. (Nu au pat matrimonial :)  )

A treia : conduci dupa program

  Si bine ca ai intrebat aici si nu la ei la firma ca erai de poveste in toata firma. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

inca o intrebare..care nu cred ca ar trebui pusa aici...dar cred ca nu fac toate firmele la fel asa ca o pun aici...

Cum fac cei de la h.essers?

iti dau camionul in custodie si circuli numai tu cu el pt o perioada de timp(daca da cat timp?)

sau il schimbi suficient de des? :-X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.