Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

H.ESSERS SRL fosta Centrum-Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Administrators

off topic

domnule burebista am sa redau ceea ce ai scris mai sus , si nu am lasat mesajul :

nu o sa dau numele colegului la care ai facut referire :

D-le........!Stau si citesc foarte rar postarile la despre H.Essers .Dar de fiecare data cind il citesc vad aceasi mancare de c....t despre care TU incerci sa EXPLICI !Pt mine lucrurile stau cam asa  :1 ori esti vre-nu mancator de c....t din birourile BH Essers (ceva probabi) ,ori 2 esti depasit de problemele celor angajati H.Essers(aproape sigur) ,ori 3 ai avut o copilarie zdrunginata si cauti sa te bagi in seama sub orice pretext(atai sigur)!Sfat de la coleg la coleg :NU MANCA C...T CA AI IMPUTIT TOT FORUMUL CU PROSTIILE CARE LE SPUI!!!!!!Drumuri bune !!

De ce nu am lasat acest mesaj ??? pentru ca TU ataci un coleg , si el la randul lui incepe cu alte minuni , si facem un balci total din subiect , si unde ajungem ? ?? sa ne badjocorim ca la usa cortului ?? ??

E CHIAR ASA DE GREU A DA DOVADA DE BUN SIMT ??? E CHIAR ASA DE GREU DE A RESPECTA O PARERE BUNA / REA A UNI COLEG ??? 

Vrem sa fim respectati ca si profesionisti sau categorie sociala , cand noi oferim ce ?? ce dam in schimb ?? Cuvinte si limbaj ca la usa cortului ?? vrem respectul / ajutorul  si buna intelegere din partea autoritatilor ..cand noi ce oferim ?? dispret si badjocura ??

Daca se doreste exprimarea unei pareri , sau a da raspuns  unor afirmatii date de alt coleg va rog sa respectati regulile forumului , !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Oare burebista chiar cunoaste in amanunt situatia de la firma essers? Daca o cunoaste inseamna ca este unul dintere cei care se complac in mizeria de la aceasta firma,sau are alte motive. sant foarte curios care?!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

fratilor chiar ca nush ce sa mai cred.....bune rele tre' sa incepem si noi bibanii de undeva, bine nici sa fim sclavi, sa ne pastram demnitatea dar unii chiar vin pe forum cu discutii care nu isi au rostu'.....mari destepti...in fine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru cei incepatori e bine de mers daca va primesc.insa pentru ceilalti pentru a putea face diferenta intre Hessers si alta firma este necesar sa cunosti si alte laturi si alte firme de transport ca sa iti poti da seama de ce e acolo.si cand spun alte firme nu ma refer la cele din ro doar pentru ca avem essers la oradea,ma refer la firme care au peste 500 de capuri tractoare.si probabil se va vedea diferenta la unele chestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

D-le vtt880 se pare ca miai dat dreptate la ceia ce am zis in postarea mea.Nici macar Dumnezeu ,daca exista unul,nu mai e in gradu de a intelege si a face diferenta intre bun si rau!Ce sti dumneata despre frustarile mele  >:( ,ba chiar nu sint de loc.Vb de respect?CE  E AIA?CE SE FACE CU EA?UNDE O GASESC SI CARE E DEFINITIA ACESTEA dupa parerea dumneata ca ,sincer eu unu nu am mai vazuto de cind eram copil!

P.S:pt ceia ce am zis te rog sa fi indulgent cu mine si nu imi mai da inca 10zile BAN. STERGE MI CONTUL!FI UN BUN JUDECATOR!

Sanatate si Drumuri bune!

Multumesc D-le mario@bandit ati facut o treaba buna!Asta inseamna a fi un bun ADMIN! :) Drumuri bune si multa sanatate!

Creat de: dudan

« : August 31, 2011, 23:03:50 » Inserează un citat

Oare burebista chiar cunoaste in amanunt situatia de la firma essers? Daca o cunoaste inseamna ca este unul dintere cei care se complac in mizeria de la aceasta firma,sau are alte motive. sant foarte curios care?!!!!

DA MISTER!Cunosc foarte bine situatia din H.Essers BE. dat faptul ca lucrez ca SOFER nu la birouri sau alte functii!Incerc sa explic la multi ca firmele ca H.essers sunt capitaliste.Pt a lucra mai intai trebuie sa intelegi sistemul de munca capitalist si dupa aia comentariile.CAPITALISM=SCLAVIE.Asta se intimpla la oricare alta firma.

Drumuri bune si multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator Anonymous

salut.am citit intrebarea ta si fara sa vreau sa vorbesc prostii pot sa-ti spun ca am un prieten bun care a lucrat la h esser ,incepand la centrum pe care i-a cumparat si spunea ca pentru cei vechi e bine,au alta grila de salarizare,si cursele sunt mai bune,iar cei noi vad casa rar,fac bulgaria,si stau mult prin parcari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Am citi mai sus cite ceva prin ce au trecut uni altii e greu frate pe tir aviz amatorilor si celor ce nu au urcat vro data intr'o cabina te camion..munca k sofer de tir la 1200 pe luna e bataie de joc ...efortul este mare avind in vadere k muncesti 15 ore zilnic condus sau alte activitati..si 9 sau 11 ore somn io tocmai am plecat de la bellekens e o firma cu foarte multe restrictii nu ai niciodata dreptate se intimpla ceva cu camionul intodeauna tu esti vinovat niciodata ei cei din conducere ...........k isi bat joc de soferi  orcum..vreti sa vedeti cum e sa te simti k la puscariie mergeti la ei si lucrati salariu e undeva pina in vro 2000 mii da sari lejer de cele 90 ore la doua saptamini  deci muncesti extra pt banii astia...Stresul in care vei lucra pleci sigur dupa citeva luni...se luc 6/2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Am citi mai sus cite ceva prin ce au trecut uni altii e greu frate pe tir aviz amatorilor si celor ce nu au urcat vro data intr'o cabina te camion..munca k sofer de tir la 1200 pe luna e bataie de joc ...efortul este mare avind in vadere k muncesti 15 ore zilnic condus sau alte activitati..si 9 sau 11 ore somn io tocmai am plecat de la bellekens e o firma cu foarte multe restrictii nu ai niciodata dreptate se intimpla ceva cu camionul intodeauna tu esti vinovat niciodata ei cei din conducere ...........k isi bat joc de soferi  orcum..vreti sa vedeti cum e sa te simti k la puscariie mergeti la ei si lucrati salariu e undeva pina in vro 2000 mii da sari lejer de cele 90 ore la doua saptamini  deci muncesti extra pt banii astia...Stresul in care vei lucra pleci sigur dupa citeva luni...se luc 6/2

ai un cartonas galben , te rog sa respecti regulile forumului !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

fac angajari ca am vorbit cu baiatu care face angajarile 3 luni pe comunitate si 3 acasa care vrea sa mearga nu cere experienta

Corect , nu cer experienta , dar te baga in echipaj , platesc 6,5% , au masini noi ... unele ruginesc in curte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Jefule,,pe unde bagi tata acuma?

daca vii in zona kortrijk tournai poate bem o cafea impreuna,,,fac cinste!

Momentan ma odihnesc sunt in bruxelles caut ceva de lucru pe aici prin belgia..cu prima ocazie promit ca am sa onorez invitatiea mersi mult:) sper sa gasesc ceva cit mai repede nu pot sta prea mult pe dreapta:)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

INTRADEVAR..NU m-ar urcat pana acum in alt camion in afara de cel cu care am facut scoala..!

Intrebarile sunt puse pe un forum pentru informare(fiind incepator),nu la firma..daca era vorba de vb la firma ma limitam numai la prima intrebare din cele 3 si restul imi dadeam eu seama!

Intrebare "pertinenta":ce camioane au cei de la h.essers?

  Scania R620 , cu 2 motrice , limitare de viteza la 99km , cabina super mare, Wc ecologic , dus exterior, frigider cu congelator , 2 paturi cu saci de dormit all season, tv , internet mobil, 8 proiectoare , cititor de date pe cardan , etc etc...

  Insa eu cred ca mai intai era bine sa te urci pe ,,septica", capatai cateva idei despre camioane .....apoi mai intrebai pe unul ,pe altul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

acuma am vb cu un domn la tel si a zis ca angajeaza dar trebuie cel putin 6 luni experienta pe camion de 40t,o limba straina,nivel conversational,scris,vorbit,eu nu ma incadrez ca nu prea am lucrat pe tir decat putin,a zis sa mai incerc mai in primavara cand mai acumulez experienta,i-am zis ca l-am sunat inrormativ.

va las doua nr de tel poate va sunt necesare voua:

0722578972-Florin Moneci

0735050705-d-ra Monica Bica

bafta la toti si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.