Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

FIRME CARE ANGAJEAZA SOFERI IN ECHIPAJ


Soferila

Postări Recomandate

  • Members

            M-am gandit sa deschid acest topic cu gandul ca printre noi se afla soferi care au cunostinta despre firme care lucreaza numai cu soferi la echipaj, in vederea angajarii celor care nu au experienta pe extern. Din ceea ce am citit personal pe site pana acum, imi dau seama ca nu este o asa mare afacere sa lucrezi in echipaj (desi eu unul as fi de alta parere, dar asta este un alt subiect care merita supus discutiei), dar pentru acumularea experientei pe drumurile europene  mi se pare cel mai facil mod de a o capata.  Asa ca ii rog pe cei care au cunostinte despre asemenea firme sa le treaca mai jos, chiar daca nu au date de contact,asta ramanand sa le aflam noi cumva,macar treceti firma si orasul. Sau poate ceva exemple din experienta personala privind angajarea la firme de transport comunitar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

ceri ceva imposibil.in ziua de azi sint multi care nu stiu cum sa tina de locul de munca si nu ar avea nici un interes sa iti dea tie o informatie de acest fel. tu ai fi unul care ai putea lua la altul locul de munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ceri ceva imposibil.in ziua de azi sint multi care nu stiu cum sa tina de locul de munca si nu ar avea nici un interes sa iti dea tie o informatie de acest fel. tu ai fi unul care ai putea lua la altul locul de munca.

      Nu cred ca ai inteles despre ce este vorba. Eu doar vreau sa aflam care sunt firmele la care se lucreaza in echipaj. Mai departe este la latitudinea fiecaruia daca vrea sau nu  sa spuna daca stie asa firme. Iar pe cei ce lucreaza la astfel de firme nu vad cu ce i-ar deranja sa se stie ca la ei se lucreaza in echipaj. Ca exista posibilitatea ca unul dintre noi care o sa ocupe locul unui alt sofer care ar lucra acolo nu este exclus dar foarte putin probabil. Dar exista si posibilitatea in care unii care lucreaza  acolo sa mai si plece. Deci sansele ar fi mai mari la o astfel de firma. Acum sa vedem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

colegul eu am inteles foarte bine ce spui tu si stiu din proprie experienta ca pe praful asta(criza asta) sint multi care nu doresc sa te ajute din cauza ca tin de locul de munca pe care il au.

dar spre surprinderea mea mai sint si colegi dornici sa ajute.

va multumesc la toti cei care va ajutati colegi . SARBATORI FERICITE si DRUMURI FARA INCIDENTE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

      Pentru AdriatiKa din Galati:

      Adriatika Logistics SRL

Adresa: Str. Otelarilor, Nr. 17

Oras: Galati

Judet: 80 Galati

Tara: Romania (RO)

Telefon: 0040749534896 ,

Fax:

Pagina WEB:

Limbi de contact: Romana Engleza Italiana Franceza

Domeniu de activitate: Transport frigorific si izoterm

Descriere firma :

Suntem o firma tanara pe piata transporturilor din Romania ce se afla in stransa legatura cu compania sora Adriatika S.r.l. din Italia. Firma noastra are ca obiect de activitate logistica,transportul si distributia,specializarea noastra fiind transporturile frigo,dar avem de asemenea si camioane cu prelata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

    Pentru H.ESSERS, citat din goro:

  "H.Essers, firma de Belgia

Oradea - Adresa : Soseaua Borsului, nr. 40, 410605, Tel : 0259 470 026 - dl Lambert Lenaerts,

Fax : 0259 476 386

Bucuresti - Adresa : Prologis Park, A1, sat Joita, comuna Joita, 087147, Tel : 021 369 7039 - Marc Paulissen, Fax : 0259 476 808

Tel : 0032 089 323 248, 0032 089 323 300, 0032 089 323 232, 0032 089 323 233,

E-mail : orders@essers.com"

    Despre aceasta firma sunt multe detalii pe acest forum asa ca nu va ramane decat sa va documentati si singuri in continuare. Parerea mea este ca e printre cele mai serioase din tara,dar personal nu pot inca sa-i contactez deoarece inca nu am atestatele adr care am inteles ca sunt obligatorii :( :( :(.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

este o firma in resita TRANSPORT LOGISTICA,se lucreaza 2 pe cabina salar fix 1200 de euro dar nu am gasit nici un nr de tel. si nici adresa nu o stiu,m-am intilnit cu niste baieti in austria care lucra la ei si sunt multumiti,am uitat sa le cer nr de telefon eram grabit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu stiu o firma in Iasi, HD se numeste angajau si incepatori dar cereau sa ai si ADR, eu am lucrat o perioada la ei dar daca nu ai "sustinere" adica un sofer din firma sa te accepte sa te i-a cu el nu rezisti prea mult ( maxim 2 saptamani ) ca se lucreaza si singur pe masina, iar cel care te i-a are bataie de cap si nimic in plus la salar si are grija sa i-ti faca "zile fripte " si sa zica ca nu corespunzi ( sa ramana in continuare tot singur pe masina )...se schimba soferii ca pe sosete...eu am 2 ani experienta pe TIR dar colegul a avut grija sa faca in asa fel incat sa zica ca "nu corespund ".Acolo cei care lucrau in 2 soferi erau frati, cumatri, vecini, prieteni . La firma sunt si foarte multi soferi din Rep Moldova ca sefii de la firma sunt "moldoveni ". Acum am inteles ca fac pretentie vor doar soferi cu experienta.. persoana de contact domnul Gicu - tel - 0730166818 . Si pentru angajare cer fisa medicala, card in euro + lei etc  si pentru 2 saptamani eu zic ca nu se merita efortul...Posibil sa te trimita cu un microbuz in Germania si daca nu rezisti  2 luni i-ti opreste 100 de euro drumul..deci muncesti degeaba...Cine vrea mai multe informatii ma gasiti pe adresa de yahoo gabi98_gab yahoo.com.Ei lucreaza doar pe comunitate si se sta minim 2-3 luni pe comunitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

colegule, nu te forteaza absolut deloc la program, is foarte seriosi la bani in sensu ca esti platit la zi si nu la km 350  de euro salar de baza + 50  de euro la zi indiferent ca e in timpu saptamanii sau in weekend ajungi la 1870 pe luna, se lucreaza in echipaj, duci marfa cel mai mult la magazinele Casa de pe franta belgia si italia, se lucreaza: 8 sapt. pe comunitate si 2 acasa, sau 10 cu 3, iar daca ai nevoie de o sapt in plus sa stai acasa, nu-ti are nimeni treaba....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Vizitator Anonymous

oricum la ce a scris un coleg mai sus k se tzine cu dintzii de un loc de munca  si nu prea se vorbeste cateodata cum ar trebuii de deschis are dreptate! (ieri ma suna un fost coleg si imi spune k sa ivit un loc de munca pe un 8x4 unde se ajunge la un salariu de 25 pe luna iar aici se cara local,pamant,piatra,pentru autostrada,(traseul este un circuit mai inchis) iar unul din baietzii angajat aici la firma(nu stiu cum se numeste firma) vrea sa plece in spania si k sa te bage in locul lui vrea el o spaga de 10 sau 15mill)...cand am auzit nu mi-a venit sa cred...pentru k acolo nu esti batut in cuie si nu numai acolo!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii,

nu inteleg de ce nu se discuta pe tema acestui topic si de fiecare data se duce discutia in cu totul alta directie.te duci pe un topic care speri sa aibe informatii de care sa te poti folosii si care ar trebui sa dezbata doar acel subiect si te trezesti cu discutii in contradictoriu sau de alta natura,nici cel putin constructive.asta e parerea mea...

ar trebui sa fim cat mai uniti si sa lasam divergentele sau antagonismele in pace.

suntem totusi o mica forta de peste 3000 de membri.nu?hai sa o folosim constructiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

J.CARRION DIN CLUJ. SE MUNCESTE IN ECHIPAJ PE COMUNITATE .

NR TEL 0264440466.

STR CONSTANTIN BRANCOVEANU NR 15--BLOC NERVIA ET 2

.....

Colegule daca vrei binele la cineva nu-i recomanda Carrion.......Eu am lucrat la ei o luna jumate ....pot sa spun multe despre aceasta firma!

Asta numai daca intereseaza pe cineva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

pai  spune!

sau trebuie sa te rugam frumos?

Nu .....nu ma refeream l;a asta!

In prima faza  ti se promit un minim de 15000 km / luna platiti cu 0,o8 ec/km......ajungi la barcelona unde ti se face un instructaj de un roman de-l nostru (dl Marian) ....te preia altul (dl George) care-ti9 explica ce acte tre sa faci ....nimic iesit din comun pana acuma ....sclavii de marian si george se uita la tine de parca ei sunt imparati si tu ultimul sclav ieftin!

bun.....rezisti cu chestia asta ....apoi incepi sa faci km.....prima luna 7200 km....la jumatea lunii viitoare ...3800 km.......:))....suni si vb cu dl dumitru sau cu traficul la almeria si le spui de problema asta ......primesti un raspuns sec....O SA NE COMPENSAM!!

Incarci din norvegia  pentru portugalia cu data descarcarii dupa 7 zile........tu ajungi in maxim 3 zile......Ordin de la trafic a nu se ajunge inainte la descarcare !!!

100 de ore pe parcare asteptand incarcare......

ceri un bec sclavului de marian si ti se raspunde sec....NU SUNT BECURI.....

Mergi la un spaniol care are aceeasi functie ca sclavul de marian si-ti da 10 becuri........ceri lichid de parbriz romanului si la fel....N-am.....Ceri spaniolului si-ti da 3 bidoane....:)......ca intr-un final sa fi luat la p...de dl marian ca ai sarit peste el!

acolo rezista doar de-al de neica nimeni care nu au ce manca acasa....daca mai sunt colegi care au lucrat acolo si pot sa ma contrazica ii rog frumos sa posteze!

Cel mai dureros este faptul ca un spaniol te respecta si un roman de-al tau iti da chilotii jos si te fu...!

Pentru cei incepatori e bun ca si scoala ...dar pt cei care totusi sunt bazati si sunt soferi si nu conducatori auto nu recomand!

saptamana cand am plecat eu au plecat 30 de echipaje dintre care 12 echipaje numai din CT....iar un coleg care se respecta a vrut sa-i ia si capul lui marian sa-l aibe amintire....:)).....pacat ca n-a facut-o!

program rupt.....pauze rupte....misco incet ...intelegeti voi...e echivalentul la conectewaza-te la internet cu modemul de adblue....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colelegii in primul rind tin sa va anunt ca:plata la km este ilegala ince pind cu anul acesta .Cea mai sigura forma de plata e salarul fix,care negociat cum trebuie s-ar putea sa va convina mai mult decit plata la kmcare cupa cum vedeti are mult mai multe riscuri.Mult succes va doresc sitot cev-am scris sper sa va ajute cu ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

am fost primul sofer in echipaj la wan de poel totul bine si frumos dar dupa 9 luni a preluat sefia soferilor o javra de la craiova pe nume claudia si au inceput sa plece soferi  pe capete salariul era de 1970 dupa primele 10 saptamani  .am inteles ca a ajuns sefa dispecerilor si a angajat si amantul acolo  .a fost dispecera la duma gas o numeau soferri vaduva neagra  avetigrija care ajungeti sa lucrati cu ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.