Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Gheorghe Vlase testeaza Scania R730


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

  Fara nici o suparare colegii, dar chiar nu va inteleg. Ca nu stie sa intre in meniu nu cred ca la asta se rezuma talentul in a conduce un vehicul. Nu cred ca un pilot de Formula 1 stie totul despre bolidul lui inainte de a se sui in monopost. De aceea face ... testari,sa invete masina. Faptul ca a afirmat initial ca e pentru prosti, din cauza cutiei automate, si mai tarziu ca este pentru ingineri din cauza meniului de bord... Sunt stari prin care am trecut fiecare dintre noi cand ne-am suit intr-un model sau chiar marca nou(pentru noi) de camion. 

  Colegule Maramu, ce este asa rau in faptul ca esti nationalist!!!??? Chiar in halul asta a ajuns Romania!!?? Sa iti fie rusine ca esti nationalist??????????????? Am trait in Franta, Suedia, Italia si de patru ani sunt in Canada. Am vazut toata SUA. Pai, mai ciocoflenderilor, astia toti is mai nationalisti decat conceptia noastra despre nationalism!!!! Si daca au ajuns unde au ajuns este pentru ca au crezut in ei si nu in straini. Nu au cazut in fund imediat cum au vazut ceva facut sau din strainatate. Pacat, suntem un neam cu istorie si experiente bogate... le vindem pe 3 hamburgeri plini de E-uri si o sticla de Coca Cola coroziva. Mare pacat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Hai noroc TirExpress! Nu am spus ca e rau sa fi nationalist, insa daca o sa mai citesti pe aici pe forum, o sa vezi ca sunt destui "fosti colegi romani" care au ajuns prin diferite tari ale lumii si spun ca le e rusine sa isi recunoasca radacinile!!! dar cand e de intrat pe un forum, tot pe Soferii.RO intra, nu intra pe Soferii.DE sau mai stiu eu ce tara! in fine, fiecare stie ce e mai bine pentru el. eu apreciam doar "pasarica" lui Vlase de a se arata mandru ca e roman. atat. cat despre cum e el ca om, las pe altii sa il judece. nu il cunosc personal si nu am obiceiul de a vorbi despre oameni pe care nu ii cunosc. si orice ar spune cineva, Scania aia e frumoasa! parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Hai noroc TirExpress! Nu am spus ca e rau sa fi nationalist, insa daca o sa mai citesti pe aici pe forum, o sa vezi ca sunt destui "fosti colegi romani" care au ajuns prin diferite tari ale lumii si spun ca le e rusine sa isi recunoasca radacinile!!! dar cand e de intrat pe un forum, tot pe Soferii.RO intra, nu intra pe Soferii.DE sau mai stiu eu ce tara! in fine, fiecare stie ce e mai bine pentru el. eu apreciam doar "pasarica" lui Vlase de a se arata mandru ca e roman. atat.

cat despre cum e el ca om, las pe altii sa il judece. nu il cunosc personal si nu am obiceiul de a vorbi despre oameni pe care nu ii cunosc.

      maramu'....de judecat, ne judeca D-ZEU pe toti ,observ ca nu-l cunosti personal dar scrii cate ceva despre el si chiar NU inteleg de ce? (poate din pierdere de timp)..nu ar fi mai bine sa ne spui ceva de domnul Oniga (ca tot e de prin zona ta sau de MOISAN)  :-\ :-\ :-\
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cu toate ca o sa fie off topic,din lipsa de ocupatie si din pierdere de timp, te ajut cu placere daca ai nevoie de informatii despre cei 2. ca doar si aici in zona trebuie sa avem si noi macar un vlase. Amandoi sunt cam din gasca veche de patroni ca sa zic asa. Oniga nu stiu cate camioane mai are acum, dar stiu ca a pierdut contractul cu Bart&co(s-au mutat pe undeva prin modova, nu stiu exact unde) pentru ca a incercat sa ii invete pe nemti cum se face transportul si aia au preferat sa il faca in continuare asa cum stiu ei. Cat despre Marosanu, sincer nici nu mai stiu daca exista. tot cam din aceleasi considerente ca si Oniga. si pe aici e zbatere destul de mare intre firmele de transport. multe au disparut, multe se mai zbat ca pestele pe uscat. si au aparut altele noi! dar cert e ca toate au un numitor comun, si anume plata soferilor. din nefericire nu foarte mare, ca sa nu cumva sa ajunga obezi soferii de pe aici. daca te intereseaza ceva anume de prin zona, caut si alte informatii, ca acum oricum se cam intoarce lumea de sarbatori acasa. cat despre vlase...frumos camionul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

Colegii, ceva noutati despre minunea aia de camion a domnului Vlase? Tare as vrea sa stiu cum sta treaba. Si poate o sa par redundant dar am recitit toate postarile si ca drept urmare, am o rugaminte la toti colegii.

Va rog din suflet sa fiti romani. Dar romani adevarati. Faptul ca un roman are un asemenea camion, care este o raritate, ar trebui sa ne creasca inima in noi cat un porumbel. Acum, stand stramb si judecand drept, credeti voi ca frumusetile alea pe care le vedeti voi pe sosele si le admirati dar au placi din diverse tari credeti ca sunt proprietatea unor sfinti?? Romania este acum in situatia care este in mare parte din cauza acestui fapt. Orice e romanesc ne pute, de zici ca suntem ultimii oameni de pe planeta asta. Ce e strain ... e bun prin definitie. Daca un roman a facut ceva cu care ne putem mandri, este o crima, este un atentat la integritatea Romaniei sa il critici pe acel om.

Cu riscul de a imi pune in cap tot satul, impartasesc parerea domnului Vlase despre soferi. Pot sa dau un mic exemplu, din miile de exemple. De cate ori in parcare la Kehl, cand erati la masa nu a venit un "sofer" cu viteza mare de ne-a umplut pe toti de praf ? De cate ori nu ati vazut "soferi" sarind borduri? De cate ori nu ati vazut "soferi" accelerand la plecarea de pe loc de parca luau startul din prima pozitie la Grand Prix? Sau care vin la garaj si spun ca a explodat cauciucul din caza ca ... e defect? Ce nu stie "soferul" este ca un om care se pricepe la cauciucuri iti spune imediat din ce cauza a explodat. Am vazut de mai multe ori cauciucuri "defecte" si in majoritatea cazurilor la origine a stat lipsa de presiune. La unele am vazut chiar o lipsa de presiune pe timp indelungat. In acest caz, pneul respectiv nu este acoperit de garantie. Asa ca, proprietarul camionului ramane cu paguba. Si atunci, te miri cand tipa la tine?!?!

Revenind la subiect, eu unul mi-ar placea sa fac doua-trei curse cu domnul Vlase. Chiar fara plata. Dar oricum o sa il coste foarte scump pentru ca l-as obliga sa dea din gura tot timpul spre a imi impartasi din experienta lui. Pentru mine, aceea este o plata mai buna decat oricat m-ar plati in bani. Stiu ca pe termen lung, acele cunostiinte imi vor aduce mult mai multi bani decat ar putea sa ma plateasca dumnealui. In plus, cand am vazut cati bani a cheltuit ca sa arate ca este mandru de originile sale ... am dat cu palaria in praf. Respectele mele, domnule! Iar cei care vor sa il critice sa o faca numai dupa ce au experienta dumnealui, dupa ce cheltuiesc macar 10% din cat a cheltuit dumnealui pentru a arata mandria de a fi roman. Daca as avea posibilitea de a face ceea ce a facut domnul Vlase, as face-o imediat. Si nu oriunde, ci aici in Canada. Aici unde ei sunt buricul pamantului, au inventat mersul pe jos si apa calda iar dupa aceea, de plictiseala, au pus si coada la pruna. Ce mandru as fi sa pot face asa ceva! Ar fi pentru prima oara in aventura mea canadiana cand as avea o multumire. iata si ce as pune pe camionul meu aici daca ar arata mai de Doamne ajuta. Acest logo este conceput si desenat de subsemnatul si folosit pe toate actele care au legatura cu activitatea mea comerciala aici, este parte a corporate ID. Cine vrea sa isi exprime parerea, e liber sa o faca. Laudele si criticile vor fi apreciate in mod egal. Multumesc anticipat!

logo_TIR_Express_JPEG.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.