Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Nota intre 1 si 10 firmei la care lucrati


Postări Recomandate

  • Members
denmark transport s.r.l. o firma mica cu 16 camioane,opereaza servicii de transport containere in germania si danemarca.se lucreaza 2 luni pe comunitate cu o luna acasa,numai la program,nu se accepta depasirea programului,fara magnet,salariul la timp fara intarzieri,camionul nu se schimba in cele 2 luni cat stai la lucru,despre consumul de combustibil,nu am avut probleme niciodata.patronul,un baiat de treaba,fost sofer.dupa parerea mea,o firma de nota maxima.

CUNOSC ACEASTA FIRMA DE DOI LEI,IN TRECUT S-A NUMIT ANCO TRANS=O MARE TEAPA,PATRONUL UN MAGAR TEPAR,NOTA --2

vezi ca pe acest forum sunt niste reguli,una dintre ele se refera si la limbajul folosit in comentarii,alta se refera direct la excesul de caps.Concluzia se impune de la sine,citeste regulamentul si respectal,ar fi pacat sa incepi cu o banare,o sa zic ca a fost o scapare din partea ta,succes la citit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Poate iți și argumentezi postarea, nu de alta dar tind să cred că habar n-ai ce vorbești. Întâmplător, colegii de la Denmark Transport trag pentru aceeași spediție la care lucrez și eu, mă întâlnesc aproape zilnic cu ei și lucrurile nu stau nici pe departe așa cum spui tu. Anco e numele spediției pentru care se trage și e o firmă daneză.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ce spune marian_73 am auzit si eu de la mai multi soferi prin Danemarka si Germania.inclin sa cred ca e o firma corecta cu soferii corecti.daca prin un post la ei ma duc fara sa ma gandesc.nu pot sa dau o nota pentru ca nu am lucrat la ei ,dar am monitorizat firma mai mult timp si 90 % din soferi o vorbesc de bine.restu de 10% nu mai conteaza.

drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nota 2 pentru ewals dupa trei ani nu au vrut sa mi mai prelungeasca contractul de munca care la ei este intotdeauna pe perioada determinata fara a mi da o explicatie clara. este adevarat sunt cu salariile la zi, dar te streseaza toata ziua cu mesaje absurde,iar la deconturi sunt tare magari,daca se poate sa ti platesti singur parcarile,faxurile trimise,telefonul atunci este ok,daca intrebi de ce nu se acorda bonusurile promise de doi ani atunci patesti ca mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Salut colegii! Eu am lucrat la Step One cu sediul in Oltenita jud Calarasi. nu pot sa ii dau decat nota 3 deoarece nu dau banii la timp, eu sa-mi bage banii pe Feb a trebuit sa trag masina la parcare pana am primit banii. ceilalti colegi nu au primit bani din Ian. deci daca vreti sa va rugati sa va dea banii vostrii mergeti la Step One

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members
Multumim colegul Faur..., dar bine ar fi, daca ai si justifica nota acordata. :)

criteriile dupa care acordam nota care sunt?

-salariul

-diurna

-respectarea programului

-starea tehnica-rezolvarea problemelor tehnice...

-etc.

deci 10 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Laventrans Italia...ERA prin 2003 cam de 7 dar s-a desfiintat. De fapt faliment ca au arestat patronul (ce norocos mai sunt)

LA.CO.NI.TRANS Romania...si asta era prin 2005 cam de 4 spre 5. Da si asta s-a inchis (am un efect ciudat rau pe unde trec)

Guidetti Piero Italia Asta, prin 2010, pe la 1 se incadra (inca profeseaza). De la masini pana la salariu si program...de cacao.

P.S. Da mi se pare mie sau in loc sa progresez... am regresat urat de tot :( .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
KST VERVOER srl

Nota 8-9 , se respecta programul de condus , nu se accepta magnet , fara probleme de consum , banii la timp , se respecta intelegerile facute si soferii au la dispozitie un loc prevazut cu bucatarie , dulap individual pentru lucrurile personale , masina de spalat , baie cu dus , autoturism pus la dispozitia soferilor pentru a merge la cumparaturi si pentru a merge in diferite locuri in apropierea bazei pentru recreere . Transportul este asigurat de firma angajatoare de la baia mare spre belgia si retur . ;) ;) ;) ;)

Poţi da,te rog,mai multe detalii la această firma ?un număr de telefon,cât plăteşte şi care sunt condiţiile ?măcar în privat dacă în subiectul asta nu se poate.Mulţumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Nota 1 (unu) spre 0 (zero) pentru firma F.S. SPEDITION CZ s.r.o. condusa de JAKOB LARSEN si fiul vitreg al acestuia RENE JORGENSEN, coordonator de trafic internațional Voicu Dragoș Claudiu, iar contabil DIANA SCORTEA casatorita Macaveiu,

deoarece:

1. ishi schimba denumirea, adresa si foloseste aceeashi soferi pentru mai multe firme . Exemplu : F.S. SPEDITION CZ s.r.o.= FJORD TRANS CZ s.r.o. = FJORD TRANS RO S.R.L. = GO WIND RO S.R.L.

2. nu lucreaza cu forme legale (munca la negru, contracte de munca fictive, etc.)

3. nu platesc salariile la timp (platesc cu intarziere, iar la plecarea in tzara, nu platesc deloc salariul pe ultima luna )

4. camioane și remorcile / trailere au o stare tehnică deplorabilă (anvelope uzate peste limita legală, defecțiuni la computerul de bord și tahograf, defecțiuni la sistemul de frînare, instalații electrice improvizate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.