Sari la conținut
imagine exemplu

Recommended Posts

Best driver trans nota 1 sa zicem defapt nici nu pot sa le dau nota am lucrat pentru ei si nu multumesc nu imi mai trebuie daca esti sofer nu ai ce cauta acolo doar daca esti manuitor... bani putini, cotețe de masini tapa la bani te trateaza ca pe sclavi singurul lucru mai ok e ca nu ai stres poti sa faci ce vrei tu ca nu isi permit sa te dea afara ca si asa nu au soferi angajaza tot timpu si mint in anunturi ca maresc flota sa fie mai credibili 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mss transport olanda e a doua firma la care lucrez in prezent si dupa o luna si un pic pot spune dupa cum urmeaza: nota 9... fara probleme la bani tot timpu la timp esti platit omeneste de 3 ori mai mult ca la BDT nu au aparate pe franta si iti baga bani pe cardu personal (Eliminat )  am dat 9 pentru singurul fapt ca sunt sigur ca exista si firme mai bune. Masini bune toate cumparate de noi service doar in reprezentanta si multe altele soferi sunt respectati...

Partajează acest post

Link spre post

H. Haenen Maasbree/Venlo Olanda, e de 6. masini super obosite la inceput,apoi dupa un an daca esti "shpritz" ai DAF euro 6.banii la timp,daca vrei avans la salar,fara probleme,dar..au venit "colegii" nostri si de la 2500 la 2100e/luna,transportul acum ti-l platesti singur,probleme cu plecarea acasa,lucrezi numai cu ADR Ziegler Spedition(Venlo),nu se tine seama de cum se aranjeaza marfa,amesteca grupele,unele chiar etajate,schimbi remorci la greu,te forteaza sa mergi maxim,nu 9,45 ci 10h (sau 9h dupa caz).La inceput am avut contracte cu 14,99/h brutto,anul trecut in ianuarie s-au facut contracte false in limba lor(nu intr-o limba pe care sa o inteleaga ambele parti),in care scrie ca muncesti si esti platit doar 6 ore/zi!!

Mai nou exista un jmecheras-intermediar roman binenteles pe numele sau Florin Ciubancan din Cluj care abureste soferi sa vina si le ia si comision,200-800 euro,depinde de fatza omului

Partajează acest post

Link spre post

Tomasi Group Brasov(sau WorkSet) nota 2(se poate?)

contracte false(scrie ca ai 4700 brutto dar de fapt ai 990 net,dovada extras ANAF),te vand efectiv,clauze gen "soferul este de acord sa plateasca eventualele daune aduse autocamionului sau marfii" legea 561/2006 este o utopie pentru ei.Plata salariilor intarzie constant intre 6 si 10 zile.Transportul ti-l asiguri tu,un haos total la birouri,actele din contract pe care nu le-ai vrut sa le semnezi ti le "aranjeaza" ei. 

Cand demisionezi numai vezi un salar si jumatate(te platesc dupa o luna si jumatate muncita,dar cum salariul i-l iei cu intarziere,iei teapa pentru doua luni muncite).Eu unul am recuperat abia un salariu,pe baza amenintarilor cu tribunal parte civila si tribunalul muncii.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

Important Information

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.