Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

CAMIONUL FAVORIT


MANV10

Ce marca de camioane va place si de ce?  

386 membri au votat

  1. 1. Ce marca de camioane va place si de ce?

    • SR(STEAGUL ROSU)
      1
    • ROMAN
      4
    • FREIGHTLINER
      2
    • PETERBILT
      5
    • KENWORTH
      3
    • INTERNATIONAL
      0
    • MACK
      1
    • URAL
      0
    • KAMAZ
      3
    • MAN
      113
    • SCANIA
      119
    • VOLVO
      117
    • DAF
      39
    • MERCEDES-BENZ
      47
    • IVECO
      13
    • RENAULT
      9
    • TATRA
      4


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Am votat Mercedesul pt ca iti arata consumul la gramaj,si analiza la motorina,prin 2000 asta era mare scofala,Stiu ca multi nu au votat Mercu pt ca sunt cele mai scumpe,ca atare nu multi au avut privilegiu sa le conduca,in schimb dupa 89,toata lumea a trecut de la saviem la volvo,daia cica volvo the best.Dar la consum mai economice ca Mercs-urile nu sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Vizitator Anonymous

MAN e alegerea mea fiindca nu ma intereseaza consumul....si costuriile de intretinere...de astea sa-si bata capu patronii nu eu.Confortul, marimea cabinei si  placerea de al conduce este de neegalat.Plus imi place MAN-ul ca are o istorie...un trecut in industrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • Members

Camionul ce corespunde normelor mele personale este DAF-ul XF105 cu cabina medie nu Mega-space-ul e destul de incapator si ergonomia bordului este OK in priviinta puteri incepind de la 410 cai in sus este OK

DAF XF preferatul meu .  ;) ;) ;) ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am votat VOLVO ......prima iubire nu se uita niciodata, oricum mi se pare mie un camion sigur , sa nu uitam volvo are cele mai bune rezultate la testele Euro NCAP . Oricum in opinia mea alaturi de Volvo va sta intotdeauna Scania,  desi nu am condus decat cateva sute de km o Scanie am fost impresionat si de Scania dar Volvo.......are acel ceva care pe mine ma atrage.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

AM condus in ultimii ani cam de toate incepand cu Mercedes, MAN, Volvo, Scania, Iveco, NIssan( rigid de 12 to - vai de mama lui) Renault, DAF si acum sunt iarasi pe Volvo.

Actosul prin 2004 incepuse sa dea mari belele electronice. Iveco, pffff, ala ma tinea mai tot timpul in suspans si consuma mai ceva ca o sugativa. MAN cel putin TGA un adevarat dezastru. O zi dadea probleme, una nu, altre trei zile iarasi dadea probleme. Renaultul, tinand cont ca de ceva ani baga sub cabina motoare de la Volvo relativ ok, insa cabina destul de spartana si cam incomoda( am condus doar gama Premium)

Volvo si Scania super ok. Insa pentru mine DAF a fost ca o manusa. Cabina noua de la XF este cea mai incapatoare din clasa ei, patul super incapator( cred ca are 80 sau 90 daca nu ma insel) si ca dotare de serie vine cam cu tot ce ai nevoie pe ea. Motorul super economic. Incarcat cu 24to trage la panta super bine si nu ma lasat la greu deloc.

Daca ar fi sa aleg, eu unul ma decantez catre DAF, deoarece are o cabina super-ok( putini se pot lauda cu ce ofera DAF) motor fiabil, silentios si putin hraparet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Am votat MAN pentru confort,infatisare,motor si altele(sunt sigur ca fanii Volvo si Scania vor cere sa detaliez' ''si altele''..nu o vo-i face ;) )

Si aceasta este optiunea mea din pozitia de angajat.Poate daca am sa ajung sa am camionul meu am sa aleg altceva...dar tot la parerea asta am sa raman ca MAN-ul este cel mai bun.

Sanatate si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Am votat Scania si merg cu Scania inainte.Desi am condus Renault Magnum si Daf XF ,tot Scania ramine masina mea de suflet.Am condus  si conduc Scania 580  si pot sa zic ca este unul din cei mai mari monstri sacri ai soselelor.

Oricum fiecare are preferintele lui asa ca cea mai buna masina este cea pe o conduci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.