Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

dati sau nu cu pietre in mine asta e,dar nu cred ca e vina lui Andrei aici.El e incepator,normal sa accepte orice salarizare pe o perioada anume in schimbul invatarii si experientei si e normal si patronul sa profite de aici pentru ca ii ofera aceasta sansa

MAI DEPARTE insa patronul trebuie sa aibe un anumit discernamant si sa faca diferenta dintre un sofer cu multa experienta si un incepator,asta ce inseamna ca daca vrei sa dai 700 la toti,ori angajezi  numai incepatori ori esti gunoi

Precizez ca lucrez pe 1500

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Colegule ca incepator nu e neaparat sa incepi la o firma care face numai comunitate, te poti angaja si la o firma care face intern si macar esti acasa si faci exparienta in condus, si cu timpul poate ai noroc si iti gasesti si pe extern.

Si eu sunt incepator, am lucrat doar pe tara, dar am fost cu un vecin 5 saptamani pe comunitate si am vazut din mare cam ce inseamna meseria asta, dar eu nu m-as aventura pe 700 e deoarece intr-o luna cheltui destul pe mancare, dusuri, tigari(daca mai si fumezi)etc.

Ganditiva bine inainte, sau daca aveti ceva bani pusi deoparte mai bine mergeti cu vreun prieten sa vedeti ce inseamna comunitatea.

Colegul anreiuc daca vrei incearca la Waberers ca acolo cat de cat plateste mai bine ca la celelalte firme, zile si tu ca ai lucrat pe tara vreo 7 luni si te ia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Salut colegii, ceva informatii despre MVT Timisoara daca ma ajuta si pe mine cineva va rog. M a intereseaza ce se mai intampla acum, in ultima vreme acolo, ce mod de lucru au(comunitate sau tur-retur), ce modalitate de plata exista si cam cat se ofera si bineinteles cam ce se cere...magnet, depasiri de program, etc. Multumesc Drumuri line tuturor ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

pana acum am sunat si trimis CV-uri la peste 30 firme de transport cu nume si renume ..... prima intrebare este ... Cati ani ai pe tir condusi?? daca ai sub 2 ani nu te ia nimeni fara experienta... in cazu asta ce ramane de facut? rata la banca cumperi camionu tau si faci exp.... deci vorbe urate au fost si sunt inca despre toate firmele de transport.....gen EDY .....din familie a lucrat la edy pana in anul in care a murit Alin Popa si banii erau la timp la motorina nu a umblat deci banii ne retinuti.......atunci in ce povesti sa cred ... cele ale oamenilor ne cunoscuti sau a celor aporpiatii? momentan lucrez de 5 ani ca sofer la noi la firma avem 3 sacnia dar nu m-as incurca cu sefu pt sofer de tir aici...... bani pe motorina se retin la prostii care fura si nu isi vad de treaba ... asa ca vorbe de 2 lei cum i-a retinut la Ion 200euro pe motorina e de inteles ca Ion a vandut-o cu 150E......= pauba Ion....deci.....sa nu-mi spune-ti mie SOFERII batranii care luatii 1500 euro+ ca v-ati nascut pe volanu de la tir si voi ati fost incepatori si dupa mine sau altii o sa mai fie incepatori .....Drumuri bune la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

MVT Logistik: contracte pe comunitate nu mai au...doar tur-retur, masini Daf XF (toate noi...acum se schimba parcul auto), 8 euro la suta de km, banii ii primesti sub forma: 200-300 euro cand pleci in cursa....diferenta la decont cand te intorci (avantaj ca esti tot timpul la zi cu banii...dezavantaj (major din pct meu de vedere) ca nu primesti o suma mare o data pe luna si daca nu esti econom ti-se scurg banii printre degete....consum 31% gol/plin....curse sunt de nu le puteti duce.....dispeceri ok....magnet se foloseste....la telefon ai 200 minute de roaming incluse (poti suna sau poti fi sunat)...daca treci de cele 200 de minute, costul suplimentar din telefon se taxeaza dublat(ex:daca la sfarsit de luna ai 12 euro cost suplimentar, vei plati 24 de euro)...autohofurile se deconteaza, in Anglia esti obligat sa parchezi numai in parcari cu plata...nu stiu...ar mai fi de spus.....si bune si rele. Sunt soferi de 4-6-8 ani in firma (daca era asa rau ma gandesc ca nu stateau atat)....aaaa...dupa 4 ani primesti 9 euro la suta, iar dupa 6 ani 10 euro la suta

cam atat despre MVT...eu personal ma gandesc sa plec, desi, sincer imi pare rau, pt ca nu-mi pot strange banii toti la un loc si ma cam aleg cu praful de pe toba dar am si eu vre-o 3 ani de MVT si cand ma gandesc ca trebuie sa o iau de la 0 la o alta firma....

drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.