Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Antene satelit in camion


CALIN

Ce provider de televiziune prin satelit folositi in camion?  

196 membri au votat

  1. 1. Ce provider de televiziune prin satelit folositi in camion?

    • DIGI TV
      73
    • BOOM TV
      7
    • DOLCE
      44
    • MAX
      6
    • FOCUS SAT
      51
    • FARA ABONAMENT
      36


Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • Administrators

Radio satelit pe Europa este? Aici mai nou chiar si masinile mici se vind cu radio satelit... Oricum pentru cineva care face long distance acest radio chiar prinde bine. Nu mai trebuie sa butonezi radioul ca sa prinzi un post ceva....

In Germania este dar cu acoperire mica. Daca ma gandesc bine nu e chiar prin satelit. In rest numai radio normal. Radio prin satelit numai daca ai antena parabolica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Aici radiourile prin satelit, au o emisie foarte puternica, nu necesita decit o antena "normala", ceva de genul pe care o am si la laptop, cind folosesc programul tip GPS.. Daca vrei o receptie mai stabila iti cumperi o mica antena baston. Acoperirea este practic peste tot in Canada si SUA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

Eu am Focus si functioneaza in Germania,Austria,Italia,Grecia,Bulgaria. Sant multumit .Costa 300 ron antena cu toate cele iar ca sa vezi  cumperi cartele de 24 roni pentru o luna. Daca nu il folosesti trei luni nu platesti nimic iar cand vrei sa vezi activezi o cartela si vine semnalul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 6 months later...
Vizitator Anonymous

Va salut,va rog puteyi sa-mi spuneti care din televiziunile digitale prin satelit (dolce,focus,digi,max,boom)merg pe antenele alea mai mici de 45 cm sau cat au?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Va salut,va rog puteyi sa-mi spuneti care din televiziunile digitale prin satelit (dolce,focus,digi,max,boom)merg pe antenele alea mai mici de 45 cm sau cat au?

Depinde in ce parte a Europei mergi.  Dolce e cea mai buna la acoperire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Vizitator Anonymous

Va salut . Am atasat o poza cu acoperierea Europei pe care o are satelitul Intelsat 10-02 at 1.0°W pentru receptionarea Digi Satelit. 

In functie de pozitia pe care o aveti puteti stabili ajustarile antenei pe care trebuie sa le faceti ca sa puteti receptiona un semnal cat mai bun.

Puteti face in felul urmator: luati coordonatele pozititei pe care o aveti din navigatie si bagatile in calculatorul pentru unghiul de azimut si de elevaţie. http://www.satlex.ro/ro/azel_calc.html

O sa primiti acolo toate datele necesare pentru a va putea pozitiona antena cat mai bine pt un semnal cat mai bun.  Ramane decat o simpla

cautare a satelitului. Asa puteti face cu oricare dintre sateliti si recivere.

Bafta

intel1002_spot3.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

EU AM ANTENA DIGI DE 2 ANI AM AVUT BOOM CAND TRANSMITEA TELESPORTU        ..................ANTENA MERGE DE ORUNDE......... SATELITI SANT DEASUPRA TA SE MODIFICA DOAR INCLINATIA SI PUTIN CATRE SUD SAU VEST ATAT.............DIGI SE PRINDE  MAI GREU  ARE O PARTE MAI MICA DINTRUN SATELIT[iNCHIRIATA]ATI TREBE MINIM ANTENA DE 60 RESTU SE PRIND MAI USOR CU RABDARE BUSOLA ..........ACUM AM LAPTOP VB ACASA CU FAMILIA SEFI ETC SI NU MAI AM TIMP DE ANTENA ............ORCUM POLI TIMISOARA NU MAI ESTE IN LIGA 1...............SI DACA JUCAM CUPA MA BAG LA MC DONALDS SI VAD ON LINE PT O CAFA SI UN MEC..............ESTE COSTISITOARE MI SA RUPT PLASTICU DE TINE LNB DE VREO 5 ORI TREBE CUMPARATA ALTA TROACA NU SE VINDE SEPARAT.......VOI DECIDETI..........PRET............ ESTE BUN DIN PUCTU ASTA DE VEDERE DACA AR AVEA SI INTERNET NU AS RENUNTA  DAR ASA NU ARE ROST

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • Members

colegi cine ma sfatuieste de unde pot procura in invertor de tensiune 24 220 de 1500 wati imi trebuie pt o oalaa electrica face o mancare super

la asa butere de conversie iti trebe si vro 3 bateri de rezerva sau daca nu cat timp tine ciorba de facut sa ti motoru in priza ca sar putea sa ramana si colegi de pe langa tine fara curent in baterii:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.