Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Truck Ierbac Suceava & Euroscan .


Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Vreau sa va spun un adevar despre Expres Euroscan la care este putin mai bine ca la Truck Erbac.

Am fost angajat cu un salariu fix de 1800 fix dupa 6 luni a scazut la 1600 fix si pentru asta primeam foi de concediu sa dau peste diagrama si am luat 2 amenzi una de 1200 euro si una de 2400 euro in 6 luni, iar dupa o perioada de 3 luni cand am vrut sa plec acasa patronu a spus sa mai stau o luna eu am spus ca mai stau 2 saptamani si plec iar sefu a zis asa daca pleci pleci detot lucru care sa si intamplat pentru ca eram cu masina mea, daca eram la mana lor ma lasau pe strada ca nu te ia autocaru sau microbuzu fara acordu loui si dormi in boscheti din parcarea stadionului.mai am nulte dar nu va mai plictisesc.Cunosc cel putin 4-5 soferi care nu au primit bani intre 1000 si 2000 de euro din diferite motive stiute doar de ei.

Am uitat si mie imi oprise 2000 dar am avut acte: Diagrame,CMR-uri,si foi de concediu toate originale si in urma discutiilor am primit bani am avut noroc.

Pentru GUVIS as dori sa nu ii tii in brate ca sunt niste analfabeti mai ales Liviu si la varsta ta de 4958 de ani cred ca vorbesti din amintiri sau vise.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din amintiri si vise vorbesti tu cu cei 1800 fix .

Sunt sigur ca i-ai intimidat cu diagramele tale si ti-a dat imediat banii.Totusi se pare ca tu ti-ai primit toti banii si ti-au fost platite si amenzile.Unde este mare teapa?

Eu chiar te rog sa spui tot ca nu ne plictisesti atat timp cat esti obiectiv.Cand vorbesti in numele altor colegi e bine totusi sa fii rezervat atat timp cat nu cunosti toate detaliile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Din amintiri si vise vorbesti tu cu cei 1800 fix .

Sunt sigur ca i-ai intimidat cu diagramele tale si ti-a dat imediat banii.Totusi se pare ca tu ti-ai primit toti banii si ti-au fost platite si amenzile.Unde este mare teapa?

Eu chiar te rog sa spui tot ca nu ne plictisesti atat timp cat esti obiectiv.Cand vorbesti in numele altor colegi e bine totusi sa fii rezervat atat timp cat nu cunosti toate detaliile.

Amenzile nu erau din vina mea ca nu eu scrieam foile de concediu si nu intru in cotradictii cu tine,dar de analfabetizmu si comportamentu lu liviu nu ai zis nimic de ce?

si sa te conving ca am lucrat acolo iti spun si ceva nume:Cristi Mustata,Olteanu,Valerica,Saltan,Nelu SB,Dragos IS,Alex BV,Lica si lista poate continua da ma opresc aici. De salariu poti sa intrebi direct la Ovidiu ca nu erau multi cu salariu fix cand am fost eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Guvis am uitat cati soferi a dat jos din camion cu plasele in brate si ia lasat sa doarma pe strada 2-3 zile de marti pana sambata cand venea autocaru daca nu stii sau ai fost mai rar pe la stadion informeazate sau poate nu ai lucrat la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

DAN MARE DREPTATE ARE .EU AM FOST IN ACEIASI SITUATIE ,DOAR CA EU MI-AM PLATIT AMENZILE ,EU MI-AM FACUT REZERVARE SI AM PLECAT FARA SA SE STIE CA ALTFEL  ACOLO RAMANEAM CU BAGAJELE IN CAMP.NOROC CA AM VAZUT CE AU PATIT ALTII SI MI-A FOST INVATATURA DE MINTE.DE BANI EU NU AM MAI VAZUT UN LEU DE LA EI AU ZIS SA MA DUC LA TRIBUNAL DE VREAU BANI .IAR DE AMENINTARI AU CURS PE TEL DUPA CE AM PLECAT CEL PUTIN 10 ,DAR SA NU CREADA EI CA NU II MAI INTALNESC.DRUM BUN COLEGI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din amintiri si vise vorbesti tu cu cei 1800 fix .

Sunt sigur ca i-ai intimidat cu diagramele tale si ti-a dat imediat banii.Totusi se pare ca tu ti-ai primit toti banii si ti-au fost platite si amenzile.Unde este mare teapa?

Eu chiar te rog sa spui tot ca nu ne plictisesti atat timp cat esti obiectiv.Cand vorbesti in numele altor colegi e bine totusi sa fii rezervat atat timp cat nu cunosti toate detaliile.

 

  Guvis ! Daca ai lucrat la ei sigur ne cunoastem ! Ar trebui sa-l cunosti si pe DanBv si pe mine si pe altii de pe aici! Noi chiar stim ce vorbim ! Daca vrei a-ti dau multe detalii despre ce se face la Bruxelles. Crede-ma ca nu ma dau in figuri aiurea si probabil nu sunt incepator ce a vazut  prima data 1000 de euro in mana , nici in gara nu am dormit , sau pe la altii prin camion!  Ba dinpotriva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Dupa parerea mea,acest forum ar trebui sa fie de folos unor soferi,care chiar au nevoie de unele informatii etc.Eu personal,va multumesc pentru eforturile voastre cu buna intentie:Dan Bv,Oldtrucker,Dariusss si altii ca voi,dar cu tine guvisule,de cind ma uit pe acest forum,eu personal cred ca tu nici macar nu esti sofer ci doar unul care ai place sa se bage in seama aiurea!!Oare le stii tu pe toate...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Amenzile nu erau din vina mea ca nu eu scrieam foile de concediu si nu intru in cotradictii cu tine,dar de analfabetizmu si comportamentu lu liviu nu ai zis nimic de ce?

si sa te conving ca am lucrat acolo iti spun si ceva nume:Cristi Mustata,Olteanu,Valerica,Saltan,Nelu SB,Dragos IS,Alex BV,Lica si lista poate continua da ma opresc aici. De salariu poti sa intrebi direct la Ovidiu ca nu erau multi cu salariu fix cand am fost eu.

Stiu foarte bine pt ce au fost amenzile,nu am spus ca minti ci doar ca prezinti putin deformat realitatea.Repet,din ce ai spus nu reiese ca ar fi mari tepari.

Nu era nevoie de acea insiruire de nume.Oricum au mai plecat dintre ei.Totsui trebuie sa recunosti ca sunt si colegi multumiti si care nu se lasa calcati in picioare.

O sa recunoasca Ovidiu ca ai avut 1800 fix cand o sa ma pocaiesc eu  ;D

Depre analfabetism m-am mai pronuntat.Toti sunt macar semianalfabeti.

Despre comportament nu pot spune prea multe dar isi pastreaza binisor calmul.Eu sa am un sofer care doarme intre vagon si cap tractor,pisat tot si rupt de beat,chiar nu l-as invita acasa.Si nici pe unul care face accident luni dimineata si e rupt de beat.Si au mai fost si altii.

Guvis am uitat cati soferi a dat jos din camion cu plasele in brate si ia lasat sa doarma pe strada 2-3 zile de marti pana sambata cand venea autocaru daca nu stii sau ai fost mai rar pe la stadion informeazate sau poate nu ai lucrat la ei.

Poti garanta ca multi dintre ei nu meritau dati jos?Si ei de ce acceptau ca nu inteleg?Cu 50E ajungi acasa iti iei salariul si La revedere!

Ajung mai rar pe la stadion si nu imi place atmosfera de acolo si nici boschetii.

 

  Guvis ! Daca ai lucrat la ei sigur ne cunoastem ! Ar trebui sa-l cunosti si pe DanBv si pe mine si pe altii de pe aici! Noi chiar stim ce vorbim ! Daca vrei a-ti dau multe detalii despre ce se face la Bruxelles. Crede-ma ca nu ma dau in figuri aiurea si probabil nu sunt incepator ce a vazut  prima data 1000 de euro in mana , nici in gara nu am dormit , sau pe la altii prin camion!  Ba dinpotriva .

Posibil sa ne cunoastem desi nu cred.Ce vagoane ati tras?

Stiu ce se face la Bruxelles,nu am spus ca e ok doar ca nu e chiar asa tragic si de bine de rau nu se intarzie cu banii,nu se plateste motorina sau km.Si cu ultimele amenzi s-au mai indreptat putin lucrurile.

Pe nea' Lica de ce il respecta toata lumea si cum de a rezistat atat timp daca ei sunt mari tepari?

DAN MARE DREPTATE ARE .EU AM FOST IN ACEIASI SITUATIE ,DOAR CA EU MI-AM PLATIT AMENZILE ,EU MI-AM FACUT REZERVARE SI AM PLECAT FARA SA SE STIE CA ALTFEL  ACOLO RAMANEAM CU BAGAJELE IN CAMP.NOROC CA AM VAZUT CE AU PATIT ALTII SI MI-A FOST INVATATURA DE MINTE.DE BANI EU NU AM MAI VAZUT UN LEU DE LA EI AU ZIS SA MA DUC LA TRIBUNAL DE VREAU BANI .IAR DE AMENINTARI AU CURS PE TEL DUPA CE AM PLECAT CEL PUTIN 10 ,DAR SA NU CREADA EI CA NU II MAI INTALNESC.DRUM BUN COLEGI.

Te aude lumea si daca scrii fara majuscule.Asta cu fugitul e act de lasitate.Au mai plecat si altii si si-au primit banii.

Si ce prostii ai facut?Esti cel care a intrat cu frigu' sub un pod de 3,5m inaltime desi avea 2 indicatoare sau cel care a venit de la Nantes doar cu o incarcare pe motiv ca weekendul se face in Belgia si nu asteapta pana luni pentru a doua?

DE CAT E DE ANALFABET LIVIU VA SPUN EU CA DACA CITITI MESAJELE DE PE TEL MEU VA VINE RAU.EL NU STIE SA ARTICULEZE CUVINTELE ,NU STIE UNDE TREBUIE PUNCT SAU VIRGULA .

Deja se insista cam mult pe acest subiect.Nu e academician si as face pariu ca vb mai bine ca tine atat franceza cat si germana.

dar cu tine guvisule,de cind ma uit pe acest forum,eu personal cred ca tu nici macar nu esti sofer ci doar unul care ai place sa se bage in seama aiurea!!Oare le stii tu pe toate...?

Eu nu mi-am facut cont pe forum ca sa ma angajez.nici sa pun poze cu diverse camioane,nici sa fac lectura si sa nu intervin acolo unde este cazul.

Imi sustin oricand orice afirmatie facuta pe acest forum,vorbesc in cunostinta de cauza,nu ma bag aiurea in seama cum faci tu de exemplu.In fond tu pe ce baza ma contrazici?Pe ce ai citit pe forum ?

Mai e unul pe aici care nu a condus camion si da sfaturi de angajare.

Orice moderator poate vedea ca am IP de Belgacom Skynet asa ca cel putin teoretic sunt mai aproape de informatie.Iar daca considera ca vorbesc aiureli ii pot sustine in privat mai multe dintre postarile mele cu date si mai concrete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Guvis parerea mea e ca cine are ochi sa citeasca si cine are si ceva creier sa gandeasca .Nu am de ce sa intru in polemica cu tine ca nu vad sensul asta e clar .Daca 7 zic ca e rau si tu zici ca e bine atunci de ce sa imi bat capul sa iti schimb parerea eu ?Nu vad sensul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

      Lica si Saltan sunt acolo de cand erau 2 masini !!! Nu-i amesteca !  Am tras la Cobelfret , Martens , Eutraco, Cargofresh !

Vrei sa-ti dau nume de baieti ,,fripti" ?  ..Bonjurica" , Nelu Sb , Iulica,  Petre Bujor, Ionut Sb, Valerica........

    Cat despre salariu fix de 1800 asa a fost! Aveai doua variante ori salariu ori 12/ 100.  Dan a lucrat pe salariu de 1800

    Amenzile le platesti daca esti ,,balegos" ! Ca sa nu platesti trebuie sa ai lichid in instalatie !

    Cand le-au plecat adevaratii soferi au adus baieti care nu au tangenta cu soferia de camioane de care a-si bat joc.

Dar vad Guvis ca tu cam le tii partea ! Ori......

    Eu unul nu am nimic cu tine , de fapt !

  PS  Nu vreau sa intru in polemici cu tine , insa scorul intre pro si contra e cam mare ! Nu crezi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Guvis parerea mea e ca cine are ochi sa citeasca si cine are si ceva creier sa gandeasca .Nu am de ce sa intru in polemica cu tine ca nu vad sensul asta e clar .Daca 7 zic ca e rau si tu zici ca e bine atunci de ce sa imi bat capul sa iti schimb parerea eu ?Nu vad sensul .

Din cei  7 se pare ca doar tu nu ti-ai primit banii si ti-ai platit si amenzile,de ce am impresia ca nu spui tot?

@Oldtrucker

Nu le tin partea,ii cunosc destul de bine,am vrut pareri obiective si argumentate.

Acum ii acuza lumea ca nu merg la program dar cand luau +2000 nu comenta nimeni nimic.

Cam la orice firma daca s-ar face un sondaj s-ar gasi mai multi nemultumiti decat multumiti.

Pana la urma ne imprietenim  ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Guvis am uitat cati soferi a dat jos din camion cu plasele in brate si ia lasat sa doarma pe strada 2-3 zile de marti pana sambata cand venea autocaru daca nu stii sau ai fost mai rar pe la stadion informeazate sau poate nu ai lucrat la ei.

    Si eu sunt unul din soferii  dati afara pentru  ca am  avut nevoie sa plec dupa aproape 4 luni de stat la  ei si cred ca as fi dormit si eu  pe strada daca nu  erai tu Dane  si nu ma luai cu masina  . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Incet, incet putem face un fan club cu denumirea de ,,anti truk erbac''.Eu cand le-am cerut banii pe ianuarie (13600km)mi-au zis sa ii cer lui Liviu ca la el am lucrat ,la Bacrau am doar cartea de munca ,dar banii de la Liviu .Iar Liviu a zis sa ma duc la el in Belgia dupa banii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ai putea face fanclubul clonelor  ;D

Din cate stiu banii din ianuarie ar trebui sa-i primesti in 20 februarie.Cont bancar nu ai ?

Avand in vedere ca ai plecat neanuntat,nu stiu cati bani meriti.

Daca stiti ca patronul va poate arde cand parasiti firma mai suportati si voi un pic pana va luati toti banii apoi il lasati balta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare Dan. Ma bucur sa te vad pe aici. Probabil esti in concediu.

Oldtrucker salut. Nu stiu cine esti , dar te rog nu le plange de mila lui Bonjurel si lui Valerica. Bonjurel s-a intors intre timp la Truk Ierbac si Valerica a plecat la ceva mai bun in Spania. Si cine mergea cu magnetul mergea pt salariu mai mare. Valerica rupea magnetul ca sa-si termine casa. Si a luat si 2200 euro salar.

Eu nu am acceptat sa pun magnetul si nici nu am mers cu foi de concediu. Dar nici nu am trecut de 1500 max 1600 euro. Daca te lasi "calcat" de la inceput asa ramai. Si cu amenzile are dreptate Dan.

In rest toate "bune si frumoase". Totusi daca mergi cuminte si-ti vezi de treaba se poate lua un salar decent de 1500 euro.

Dispecerii "minune" , Andrei si Marius trebuie lasati in treaba lor , ei sunt din alta lume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

oldtrucker

Vad ca esti tare in gura cind e vorba de birfit, ce sa faci si tu daca la soferie nu te descuri? eu lucrez la un alt frate de-al lor, pot sa spun ca nu sint multe firme pe comunitate care sa ofere cit de cit conditiide munca si bani, am luat avans salar inainte sa plec de acasa si am fost respectat mai ceva ca un patron, de credeam ca eu sint patronul si el angajatul meu, dar ce sa zic, cind o sa ajungi tu sa ai macar o roata de camion a ta, o sa vad ce o sa postezi atunci

bafta la toti colegii si ce vezi sa crezi pe jumatate, ce auzi sa nu crezi deloc !

[ataşament şters de admin din cauza vechimii]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

    Prima postare , prima  insulta . Dupa cum te exprimi  , a-mi dau seama ca nu -mi permit o polemica cu tine .  In primul rand completeaza-ti profilul  , asta pentru a arata respect celor de pe forum .  Cat despre catalogarea ta la adresa mea , a-ti spun eu ca tu nu ai kilometrii facuti in total  , nici cat am eu in marsarier sa bag la rampa , iar ca varsta nu ai de viata cat am eu de soferie asteptand la incarcat!

    Banuiesc ca esti unul dintre taximetristii  ce au fost angajati din lipsa de soferi , ce va aducea sa va invatam sa intoarceti camionul  ,sau unul dintre cei ce fac parte din marea familie Placinta  ,ce daca vad doua sute de euro in mana se simt patroni .  Mai mult ca sigur tu aduni surcele pe unde eu am taiat padurea cu drujba , iar ratiunea a-mi dicteaza sa stopez orice discutie cu tine  , deoarece nu suntem compatibili si nici macar cunoscuti . Te rog nu mai face afirmatii la persoana mea ,atata timp cat nu stii cine sunt !

   

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

oldtrucker

Nu intimplator m-am adresat tie, te cunosc si stii foarte bine ca ce vorbesc eu este adevarat, si cind te intilnesc prima data in privat o sa-ti spun cine sint, daca vorbea unu care nu-l cunosteam nicinu-l bagam in seama, dar pentru ca te cunosc i-mi permit sa-ti fac aceasta remarca. Cu kilometri cu spatele sa o lasi mai moale,pentru ca stii prea bine ca nu esti capabil sa mergi 10 metri fara sa incrucisezi remorca si te rugai de mine sa-ti bag la rampa? Eu recunosc ca nu am fost in stare sa-mi cistig existenta pe cont propriu si sint nevoit sa muncesc la altii, dar daca oamenii reusesc sa ne creeze cit de cit conditii, nu e pacat sa-i mai si birfim ? Stii prea bine ca la aproximativ 50 de camioane cite au ei, nu e chiar simplu sa multumesti pe toti, dar au soferi de peste 10 ani care lucreaza la ei si daca ar fi asa de rau ar fi plecat de mult

Oricum, recunoaste ca nu degeaba te-au dat afara, la cite pagube le-ai facut, inca ai scapat ieftin, sa fi facut pagubele astea la EDY sau la altii, trebuia sa-ti vinzi rinichii sa le platesti, asa ca mai incet cu laudaroseniile de mare sofer.

Cu anii tai trecuti pe la rampe, zii adevarul, ce-i drept ai petrecut multi, dar nu in asteptare ci in incercarea de a te baga camionul la rampa :)))

Cine vede postarile tale si nu te stie, i-si da seama ca petreci multi ani pe internet si o sa te injure ca faci afirmatii ca si cum ai fi un sofer care lucreaza, dar tu stai pe Forum si injuri lumea, oricum, invidia e arma neputintei, si asta spune totul despre tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  A doua postare , a doua jignire !  Ce zici tu daca te actionez in instanta pentru calomnie ?  Traiesti cu impresia ca fiind ascuns sub un  anonimat  nu poti fi gasit ?  Te inseli !    Mai continua cu mizeria asta si vom vedea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.