Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Members

da ce ai vazut scris pe remorci este o alta firma in compania waberers care face distributie pentru lidl,aldi si asa mai departe

Firma de care pomeneşti,se numeşte Szemerey,iar numărul ăla cu 666 de pe prelate e de pe la birourile lui Waber din Budapesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Doar examinare medicala(vedere,auz si psihologic),se face in incinta Waberer's,apoi va mai plimba prin Budapesta pentru rezidenta si un card de acces la nu mai stiu ce firma(Panasonic sau Samsung),dupa care semnati contractul de munca,va gaseste un coleg cu care sa plecati si... la treaba.

Cardul de acces se numeşte DIDB...Bază de date a şoferilor de încredere,necesar pt marfă samsung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

depinde unde ai vazut scris.Daca scrie jos langa numar sau pe remorca.Pentru ca jos langa numar e si ZEG,VAS,VAS1,EUT si asa mai departe.La cei care scrie EUT majoritatea sunt romanii.Waberersu e impartit in cel putin 5 alte firme.EUT insemnand Euro-Union-Trans.Acuma nu se mai fac angajari pentru ca de sarbatori majoritatea soferilor au concediu.Doar cei care au vrut sa raman au ramas.

ZEG n-are nici o legătură cu vreo firmă din cadrul companiei,îşi pictează pe cabină ăştia din oraşul Zalaegerszeg,să se ştie ei între ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Salut, stie cineva pana cand se fac cursuri ,angajari? Am fost la test pe 31 martie,atestatul de marfa  nou imi iese peste aproximativ. 3 saptamani.Credeti ca mai am vreo sansa sa prind un loc si eu?

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Stiu ca sunt cam offtopic si imi cer scuze moderatorulu oldtrucker , dar am neaparat nevoie de o informatie:

dupa saptamana de curs  se pleaca duminica(sau chiar sambata imediat) spre Ungaria sau te cheama cand au ei planificat?

Ca e cam greu cu bagajele, cu distantele sa stim daca trebuie luate cu noi sau mai avem timp la dispozitie. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stiu ca sunt cam offtopic si imi cer scuze moderatorulu oldtrucker , dar am neaparat nevoie de o informatie:

dupa saptamana de curs  se pleaca duminica(sau chiar sambata imediat) spre Ungaria sau te cheama cand au ei planificat?

Ca e cam greu cu bagajele, cu distantele sa stim daca trebuie luate cu noi sau mai avem timp la dispozitie. Multumesc!

Salutare, iti vor spune chiar in saptamana de curs. In general, se pleaca duminica, dupa curs catre Budapesta; luni medicalul: tensiune, oftalmologia si audiologia, marti rezidenta, miercuri fiscul, si daca ai titular - ai plecat, daca nu sau vine in ceva zile- te trimit acasa si astepti telefonul lor. Am avut colegi care au venit la curs cu tot cu bagaje si au stat la pensiune in Ciuc pana duminica la plecarea catre Budapesta. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

mi-am permis sa   sterg eu comentariul colegului..si pentru ca oferta de munca initiala a devenit altceva...am mutat discutia la despre firmele transport..deci puteti discuta liber..respectind regulamentul existent,logic...bafta :-B

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

In data de 13.07.2015 spre 14.07.2015 noaptea doresc sa plec la interviu la M.Ciuc la firma Waberers (care angajeaza si incepatori) cat C+E. Ideea este sa fiu pe data de 14 dimineata acolo. Merg cu masina proprie (nu are aer conditionat), consum mic (6%). Plecarea se face din Botosani pe la ora  24:00.

Caut colegi care vor sa mai mearga la interviu pentru a iesi mai ieftin cu benzina.

Mai am 2 locuri disponibile.
Va rog sa ma anuntati din timp daca mai sunt doritori care ar vrea sa mearga la interviu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

Salutare. S-a mai schimbat ceva la waberers? Nu am experienta deloc si  vreau sa ma duc l la ei intre sarbatorile de iarna se tin interviuri atunci, sau sa incerc dupa sarbatori ? In legatura cu probele care se tin chiar sunt asa grele precum zic unii? Imi explica cineva ce presupune mai exact proba teoretica? Iar la proba practica daca faci greseli sunt sanse sa te ia sau nu? Eu am condus doar la scoala si la atestat si am oarecare emotii. Imi doresc foarte mult sa reusesc si sa plec pe camion si din ce am cautat aici mi sa parut cel mai ok pentru un incepator in ale meseriei.Multumesc si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.