Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Moderators

Comentariul acesta e doar cu 2 pagini in urma...dar cred ca nu ai avut timp sa rasfoiesti subiectul...pe urma vei pune iar intrebari care deja au raspuns aici...mai bine pierde ceva timp si uitate pe acest subiect,are destule pagini de unde poti intelege sau afla tot,succes

0746100634,eu pe nr asta am sunat si m am programat...acum vezi si tu!!!succes si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna

ce sa scazi frate? scuza-ma nu fi fraier !

si eu al lucrat la ei,7 luni,si a fost CUM AM VRUT EU

nu le-am acceptat nicio magarie,pana la urma m-au dat afara ca nu a putut fi cum au vrut ei. i-am dat pe urma in judecata si am castigat 16.500 lei (165.000.000 milioane)

deci nu fiti fraieri ! vorbesc din proprie experienta

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna colegi!

am lucrat 7 luni la Waberers si va pot spune ca e printre cele mai bune firme pt.INCEPATORI .Nu trebuie sa va faceti grija in privinta eventualilor bani de care sunteti jefuiti la ei ,cand plecati de la ei ii dati in judecata si va recuperati totul si in plus .Conform legii salariul la firmele din Romania si inclusiv la Waberers trebuie sa sune asa ;

-minim 35 euro pe zi cat esti plecat din Romania (sunt unele tari care dau putin sub 35 euro)

-salariul 1000 brut cum e la Wab.

- total in jur de 1250 euro pe luna plus orele suplimentare,de noapte,sarbatori . Mie ,la proces,dupa toate calculele mi-a iesit in jur de 1500 euro pe luna .

Problema la Wab.,si la alte firme de genul , e soferul ca nu-si cere drepturile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am sunat astazi la ei si BAD NEWS..."momentan avem criterii mai stricte in ceea ce priveste angajaarile, un criteriu exte experienta de minim 6 luni pe comunitate, dar aceasta se poate schimba...Mai puteti incerca peste o luna"

Deci clar...haideti la hartltrans toata lumea ca aici usa e inchisa :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru ionu7z1992.Totdeauna drumul cel mai scurt este cel ocolitor!!!!!!!!!!!!Suna la 0746100891 Vecorom; este firma care recruteaza pentru Waberers.Ei te vor programa pentru test.Permisul sa aiba cerneala putin uscata.Daca esti sef pe covrig poti sa incerci.Nu te penalizeaza nimeni.Nici macar haiducii soselelor(adica ISTCR-ul ;joi la Caransebes parca erau turbati,mai aveau putin si blocau circulatia)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
pe mine m-a chemat pe 14 la testare stie cineva in ce consta si daca iau testarea tre sa fac vreun curs la ei????

Ai o proba teoretica cu 30 de intrebari si o proba practica prin curte... si dupa daca esti admis o sa fi chemat la un curs de o saptamana dupa care pleci in Ungaria. Mai cauta pe topicul asta si o sa gasesti si c-am ce ti se da la teorie....daca vi joi pe 14 poate ne intalnim acolo ca eu sunt la cursuri de luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare tuturor,revin dupa o perioada lunga cu un coment,am fost acasa acum 2 saptamani dar sincer va spun nu am avut timp nici macar sa deschid netul,acum sunt acasa am maine o descarcare la Ploiesti si am facut wekendul acasa,norocul curselor,asadar in octombrie am luat banii pe septembrie,pe 12500 de km am luat 4800 de ron din care au retinut 50 de euro pentru garantie,e mult e putin acum fiecare cum calculeaza,saptamana asta luam salariul pe octombrie luna in care am facut 9500 de km si mai aveam o cursa facuta dar nu am apucat sa trimit foaia de parcurs pana pe 5 noiembrie,nui bai iau banii pe ea in decembrie,pica bine de sarbatori,antradevar sunt probleme la wabi si nu trebuie sa lucri mult la ei ca sa ati dai seama,ce se spune la interviu si la cursul de o saptamana sunt vorbe de adormit copiii,prima problema si probabil cea determinanta este ca nu esti adus acasa cum ti se spune initial,ci cum esti de tare in clanta si cum se nimereste,parerea mea este ca de aceea le pleaca cei mai multi soferi,asta este politica firmei de multi ani daca nu din todeauna si nu o vor schimba atata timp cat vor fi doritori la usa lor,deocamdata pot spune ca este bine pentru anceput,dupa aceea vom vedea ce va mai fi si ce vom putea gasi,drumuri bune va doresc tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.