Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salut

Este cineva de pe forum angajat la aceasta firma?! am vazut ca si-au marit flota, imi puteti spune daca stiti cate camioane au , si daca mai angajeaza? Multumesc mult!!!

Si bineinteles ca va astept cu poze  ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • Members

In toamna am fost si la astia sa ma interesez, au zis ca nu mai angajeaza soferi fara experienta, motivul nu au zis. Cand am zis ca am experienta, pe loc vroia sa ma angajeze, dar aveau niste criterii pe care nu le pot tolera.

3-5 satpamani afara, dupa care bine daca prinzi 2 zile acasa, si poate masina trebuie sa lasi tocmai in Arad, si sa faci autostopul 500 km dus 500 intors pana la camion. K*T-urile de TGX au niste cote de motorina ca am ras in fata cand am auzit. 24 gol (25 in RO) + 0,5 pt. fiecare tona. Daca depasesti consumul iti trage automat din salariu, fara nici o discutie. Ai 100EU/1000 km. Daca prinzi un dispecer nepriceput, te tine in parcari, iesi cu 8000 de km. lunar, mai platesti 150-200 litri motorina, si la sfarsitul luni cand tragi linie ramai cu munca si stresul.

PS. In schimb daca esti incepator si mergi cu un prieten care are experienta, te angajeaza, mergi 2-3 curse cu prietenul (plata e cam nasol pt. zilele astea, dar in rest capati experienta), dupa care daca te-ai obisnuit iti da camionul tau si pleci in cursa. Nu ai nici o obligatie ca trebuie sa ramai la ei, bla bla. Deci pt. incepatori dau o sansa, stiu ei de ce :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Ce masuri au luat si astia! inainte cand erau doar VOLVO-URI SI DAF-URI nu aveai nici o problema cu motorina. Asa este, esti plecat vreo 2 luni si dupa aia stai cel mult 1 saptamana acasa.Si treaba ca trebuie sa lasi camioanele la Arad.Inainte veneai cu ea la firma,dar ei fac asta pentru a nu consuma motorina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce masuri au luat si astia! inainte cand erau doar VOLVO-URI SI DAF-URI nu aveai nici o problema cu motorina. Asa este, esti plecat vreo 2 luni si dupa aia stai cel mult 1 saptamana acasa.Si treaba ca trebuie sa lasi camioanele la Arad.Inainte veneai cu ea la firma,dar ei fac asta pentru a nu consuma motorina.

La astia nu stai niciodata, dar NICIODATA o saptamana acasa. Poate intr-un an daca le strangi toate zilele la un loc ce ai stat pe acasa dupa curse. Bineanteles ca nu tot timpul lasi camionul, dar daca nu ai descarcare in zona care stai, lasi frumusel camionul la locul unde descarci si te duci cu ocazia pana acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

i-am sunat acum cateva zile si au zis ca nu mai au nevoie de soferi pana in toamna ca nu prea e treaba in luna august.mi-a zis un prieten care a lucrat la ei ca te baga 2-3 saptamani cu un sofer si nu esti platit(lucrezi in folosul soferului )  doar 500 euro cand pleci din tara.dupa 2 saptamani  te intreaba daca stii sa mergi singur.daca nu le mai ceri o saptamana da cine e prost ca tre sa facem si noi bani nu??:>:>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Inainte cei de la Waberer's angajau soferi pe banda rulanta, iar acum camioanele lor stau pe dreapta. Anul trecut nu mai faceau fata solicitarilor, se vede ca si-a facut criza prezenta si pe la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu mai angajeaza incepatori de cand cu criza. Anul trecut daca treceai proba de lucru erai angajat.

Angajeaza, dar ti-am spus cum. Trebuie sa mergi cu unul care are experienta si mergi cu el 2-3 curse (1 cursa = 3-4 saptamani).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

i-am sunat acum cateva zile si au zis ca nu mai au nevoie de soferi pana in toamna ca nu prea e treaba in luna august.mi-a zis un prieten care a lucrat la ei ca te baga 2-3 saptamani cu un sofer si nu esti platit(lucrezi in folosul soferului )  doar 500 euro cand pleci din tara.dupa 2 saptamani  te intreaba daca stii sa mergi singur.daca nu le mai ceri o saptamana da cine e prost ca tre sa facem si noi bani nu??:>:>

Banuiesc ca ai zis ca nu ai experienta. Daca aveai experienta, atestatul, avizul CFR, card tahograf, avizul psiholog, a doa zii plecai in cursa, suta la suta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Nu mai angajeaza incepatori de cand cu criza. Anul trecut daca treceai proba de lucru erai angajat.

Angajeaza, dar ti-am spus cum. Trebuie sa mergi cu unul care are experienta si mergi cu el 2-3 curse (1 cursa = 3-4 saptamani).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • Members

da,

aproximativ acelas model,...am mai vazut ceva asemantor la Lazar, pozele cu transport agabaritic...un pic mai complicata platforma..

din cauza vitezei am reusit s-a vad doar cabina in direct iar in oglinda retrovizoare remorca,....

am cautat si pe site-ul lor ,..dar nu apare poza...

  Toate cele bune!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Acel transportor e pentru aduce masinile defacte la service,in functie de gravitatea problemei si de costurile reparatiei

Se angajeaza masiv in aceasta perioada si fara experienta doar ca s-au schimbat cam multe in rau in ultimul timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Eu am lucrat la waberer's anul trecut si vreau sa zi c ca nu mi-au tras nici un ban nici pt motorina si nici pt km deci pentru mine este o firma serioasa.sigur am plecat de la ei pentru ca nu eram multumit  ca nu faceam mai mult de 10000km pe luna dar km care i-am facut mi i-au platit chiar si dupa ce mi-am dat demisia de la ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.