Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Politia Romana umilita......pana cand ?


Tavy985

Postări Recomandate

  • Members

bai fratilor, lasati k nici politia nu e chiar usa de biserica cum se crede. aici le plangeti de mila k isi bate lumea joc de ei, dar prin statii nu auzi unu sa ureze ceva de bn politiei. si eu sunt unu care NU le ureaza deloc de bine atata timp cat si ei rad de soferi care transporta marfa de park am fii sclavii lor. scoate numerele, pune numerele inapoi, stai in masina k n-ai voie sa cobori, vino la masina noastra ( bine'nteles nu cu mana goala ) si etc. ultima care mia facut-o mie un astfel de rapanos a fost in decembrie cu vreo 3 sapt inainte de craciun. la picioru podului la afumati pe centura ma oprit un echipaj format din 3 gabori deastia si mia luat talonu ptr k nu mergea pozitia p dreapta fata + 480 ron amenda. am tacut k asta tre sa facem noi k altfel la noi chiar e ultraj dak deschizi gura si in timp ce respectabilil domn de la politia ilfov completa procesul verbal, ii auzeam cum spuneau k sa scape de mn mai repede si sa se duca la sinesti k ia spart la un coleg tiru acolo si spuneau, citez: HAI SI NOI P-ACOLO BA, NE INVARTIM PUTIN SI PLECAM, ACUM ALA DE UNDE VREA SA II SCOT IO P CN IA SPART MASINA, DAK E PROST. deci cam la asta sa va asteptati cak veti avea probl si apelati la ajutorul celor pe care ii platim noi si nu statul, si care ar avea obligatia sa ne protejeze de infractori, si care iti da amenda dak ai o surubelnita mai mare de 10 cm caci o considera dumnealor in viziunea lor, ARMA ALBA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • Members

POLITIA, ca institutie, este necesara in orice tara normala. E adevarat, ca nu toti politistii din Romania nu isi fac datoria, din contra, unii sunt de cealalta parte a baricadei. Nici in randul soferilor nu sunt numai usi de biserica, asta nu ii poate baga pe toti in aceeasi oala.

Incercati sa va imaginati o lume fara politie, o lume in care fiecare face ce vrea, fara sa dea socoteala cuiva.

Libertatea este foarte prost inteleasa de multi, asta din cauza educatiei. Din pacate, pe zi ce trece e din ce in ce mai rau, in loc sa fie mai bine.

Cel mai greu se schimba mentalitatile... De ce oare fiecare din noi se poarta altfel odata cu trecerea frontierei? Si-ntr-un sens, si-n celalalt.

Sistemul functioneaza asa (si) din cauza noastra. Pentru orice abuz poti apela 112 si mai e un nr gratuit la DNA parca. Pentru asta trebuie sa cunoastem legile, sa vorbim politicos, sa ne folosim drepturile. Delasarea noastra hraneste acesti "politisiti", s-au obisnuit sa faca abuzuri pentru ca nu li se intampla nimic.

Ganditi-va, totul e in noi, noi suntem SINGURII care putem schimba ceva in bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Este bine sa ai anumite reguli pentru ca fara ele ar fi haos si ficare ar face ce vrea, dar sunt foarte multi care merg pe premiza "regulile sunt facute sa fie incalcate" si nu mai tin cont de culoarea de la semafor, semnul din intersectie etc. Nu am eu prea multa experienta (am doar de 2 ani permisul pentru categoria B), dar stiu cazuri cand rutiera inchide ochii pentru ca esti ruda cu cineva sau fac ei pe dracu in patru sa te amendeze ca nu esti pe placul lor si fara sa jignesc pe cineva, dar cel putin la noi in Petrosani nu am vazut un polistist care sa zici ca isi face treaba si sa nu profite de uniforma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Cred ca daca aveai pe cineva in familie care lucreaza in  politie nu mai dadeai cu HUOOO,asa cu foc! As vrea sa-l vad pe acela care ii violeaza fata,sau care ii fura masina ,sau care se alege cu dintii rupti pe strada nevinovat si nu cere ajutorul politiei?

  Cand o sa fii interesat intr-adevar de chestia asta, o sa postez poza mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pai cum crezi ca se numesc de vreme ce au veste pe care scrie clar POLITIA  :D .Pun pariu ca la voi in Canada sau in SUA nu s-ar fi intamplat asa ceva, cred ca si tragea ala cu pistotul dupa ei  ;D ;D ;D.

  ei oricum trag cu pistolul, si fara sa se intample asa ceva. Uneori mai trag si cu teaser-ul pana omoara omul, vezi polonezul. Alteori considera o vaca pericol public (desi saraca pur si simplu statea in mijlocul soselei si ata) si o impusca. Nu puteai sa dai si tu alt exemplu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

baietii opriti in buzau chiar au dreptate in legatura cu politia din germania  chiar daca ai gresit nuti dau amenda te indruma catre locul scris in CMR sau daca nu intelegi merg in fata ta pana la acel loc si nu numai in germania se practica asta ci chiar in spania italia etc,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

Ca tot veni vorba de "umilirea" politiei, ieri la Montreal, a fost unul care era suparat pe viata si nu stiu ce naiba umbla cu un ciocan in mana prin centru. Reactia si solutia politiei montrealeze au fost "exemplare". Ca tot a fost data exemplu pe aici. Tot ce au putut sa faca 5 echipaje a cate doi politisti, si acestea sustinute de alarma generala, a fost sa dea cu masina peste el dupa care, in virtutea apararii democratiei i-au infipt patru gloante in fizicul lui de cetatean canadian, liber si parte a unei tari cu democratie care se vrea model pentru niste parlite de alte tari.

Da, exact patru. Evident, politia a fost indreptatita sa faca asa ceva. Va dati seama ce pericol national era ala cu un ciocan in mana dupa ce fusese lovit de o masina de politie? Eu cred ca de fapt, era Batman deghizat in cetatean amarat. Nu pot sa cred ca aceasta comportare, tip Neanderthal, ar fi fost posibila din partea politiei canadiene daca ala nu era mai periculos decat Ebola. Nu exista asa ceva in Canada, tara democrata in care cetateanul este respectat. Ca numai dupa al patrulea foc ar fi cedat "periculosu". Cum eu, un imigrant venit dintr-o tara de lumea a treia sa imi permit sa cred altceva? Pai, dupa ce m-a primit tara asta cu bratele deschise, sa cred eu asa ceva!? Nu e frumos, Bubico!

Asadar ... dragii mei. Ce ziceati voi despre drepturile politistilor? Ce ziceati voi de comportarea exemplara a politistilor din Nord America??!! Si ca un amanunt picant. Toate echipajele erau in asteptarea unui alt echipaj care numai ala avea ... teaser. Politia Canadiana, frate! Parca imi aminteste de Garcea. "Unde sa patrulam dom'ne? Ca n-avem benzina!". Eu as zice sa va ganditi de mai multe ori pana admirati ceva sau pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.